999 rezultate për

kryeqytetit

“Gëzuar 2016!”, ja urimi i bardhebluve (VIDEO) Futbollistët e skuadrës bardheblu të Tiranës, dje i kanë dhënë lamtumirën fushës së blertë për vitin 2015. Ata kanë nisu
"Derbi i kryeqytetit" dhuron spektakël, por mungojnë golat (VIDEO) Derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit dhuron gjithçka përveç golit. Tifozëritë shfaqën spektakël në fillimin e
Derbi i kryeqytetit nis me…bamirësi (FOTO LAJM) Nismës së bamirësisë “Fundjavë Ndryshe” i janë bashkuar edhe futbollistët e e dy skuadrave të kryeqytetit, ata të Tiranë
Ndiqni LIVE protestën në Prishtinë (VIDEO) Pas pak minutash fillon protesta e Opozites ne Prishtine, ndersa qytetare nga e gjithe Kosova dhe jo vetem kane disa min
Pas reshjeve të shiut kryeqyteti vuan mungesën e ujit Për shkak të kushteve të rënda atmosferike prej ditës së djeshme, UKT ka njoftuar mungesën e ujit në shumë zona të kryeq
Paraburgim prej 30 ditësh për 17 protestues të VV-së Gjykata Themelore e Prishtinës ka vendosur masën e p[araburgimit prekj 30 ditësh për 17 protestues, aktivistë të Lëvizje
Mashtronin për ujin e Selitës, kapen 10 persona që shisnin ujë me autobote Policia e kryeqytetit ka arrestuar dhjetë persona, të cilët shisnin ujë me autobote. Ata furnizoheshin në mënyrë të jash
Thaçi dhe Haziri drekojnë në Prishtinë Zëvëndëskryeministri dhe ministri i jashtëm Hashim Thaçi dhe një koleg i koalicionit të tij nga LDK, nënkryetari i kësaj
Jetojmë në Tiranë, ambulanca shmang radhën dhe kalon mbi trotuar Një ditë sensibilizuese lidhur me përdorimin e makinave ka shkaktuar jo pak irritim nga ana e qytetarëve, të cilët kanë
Emigrantët nuk ndalen, nisen me këmbë drejt Austrisë (FOTO LAJM) Refugjatët e luftës kanë nisur marshimin me këmbë nga Hungaria drejt Austrisë. Pasi shteti hungarez ndaloi ikjen e tyre
Pacolli tregon gjendjen e tmerrshme të papastërtisë në Prishtinë (FOTO LAJM) Lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli përmes disa fotove, ka treguar disa pamje të tmerrshme të pastërtisë në Kryeqytet, duke
Veliaj ndjek aksionin kundër zhulit (FOTO LAJM) Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, po e ndjek vetë aksionin e pastrimit të kryeqytetit nga mbetjet, ndërsa e
Puna e parë e Erionit si kryebashkiak... Erion Veliaj është betuar sot si kryebashkiak i Tiranës dhe se pas betimit ai ka thënë se do të jetë në shërbim të të gj
Tre të vdekur si pasojë e një tërmeti në Pakistan Një tërmet në Pakistan ka shkaktuar të paktën tre të vdekur. Bëhet me dije se të paktën tre persona kanë humbur jetën ng
Japonia goditet nga një tërmet i fuqishëm Japonia është tronditur sot nga një tërmet, por fatmirësisht nuk ka shkaktuar lëndime në njerëz por vetëm deme të vogla
Kontroll për kapjen e Vladimir Gjutës Sa i takon vendosjes së eksplozivit në farmacinë e babait të ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, policia ka ushtruar
Një ditëlindje ndryshe për Rovena Stefën (FOTO LAJM) Këngëtarja Rovena Stefa ka festuar ditëlindjen e saj vetëm me miqtë e saj më të afërt. Ajo ka organizuar një darkë në nj
Nora Istrefi një grua e lumtur në krahët e Robertit (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur, Nora Istrefi, është në pritje të ëmbël, ajo pret që shum shpejt të bëhet nëna e një vajze. Nor
Derbi i kryeqytetit, Partizani fiton kundër Tiranës Ka përfunduar me rezultatin 2-1 bdeshja mes Partizanit dhe Tiranës. Pjesa e parë u mbyll 2:0 për Partizanin, ndërsa n
"Qemal Stafa" gati për derbin Tirana-Partizani Stadiumi Qemal Stafa ka tashmë tapetin e ri per ti dhënë kryeqytetit një impiant funksional për pjesën e mbetur të sezon