999 rezultate për

kryeqytetit

Bëri kërdinë në urbanët e kryeqytetit, ja momentet e arrestimit të xhepistit në Tiranë (VIDEO) 33-vjeçari Ervis Tako ishte kthyer në tmerrin e qytetarëve të Tiranës që udhëtonin me autobusë urban në kryeqytet duke n
Filipine, tajfuni "Nock-Ten" i drejtohet kryeqytetit Tajfuni i fuqishëm "Nock-Ten" po godet ashpër Filipinet, ndërsa i drejtohet zonës tejet të populuar reth kryeqytetit Man
Obamat lënë motin e ftohtë e kryeqytetit për të festuar Krishtlindjet në Hawai (FOTO LAJM) Obamat kanë zbarkuar në Hawaii për pushimet e tyre të fundit si familja presidenciale e Shteteve te Bashkuara të Amerikë
“Dello Sport”: Tirana-Partizani, tifozët e kthejnë në festë “black-out” Gazeta e njohur sportive italiane “La Gazzetta dello Sport”, i ka kushtuar një shkrim derbit të kryeqytetit shqiptar mes
Derbi i Tiranës/ Përplasje mes dy tifozerive në rrugët e kryeqytetit Derbi mes Tiranës dhe Partizanit si gjithmonë shoqërohet me tension mes tifozerive përkatëse. Thumbimet e zakonshme mes
Udhëtarë apo sardele? Ja çfarë ndodh në urbanët e Tiranës (VIDEO) Rritja e çmimit të biletës së autobusëve urban në Tiranë u justifikua me përmirësimin e cilësisë së shërbimit për qyteta
Veliaj: Qendra e kryeqytetit çlirohet brenda nëntorit Brenda nëntorit, qendra e Tiranës do të çlirohet nga trafiku i makinave. Bashkia e Tiranës dhe OSHEE-ja kanë nisur punim
Sulm me thikë në mes të kryeqytetit, një i plagosur rëndë Policia e Kosovës ka raportuar se një plagosje e rëndë me thikë ka ndodhur qendër të Prishtinës. Sipas policisë, një
Grabitësit vjedhin 9 mijë euro në bankë Disa persona të armatosur e me maska, kanë kryer mbrëmjen e djeshme vjedhjen e 9 mijë eurove. Burime policore bëjnë t
Ky është qyteti më i lashtë në botë (FOTO LAJM) Shpikjet e ndryshme teknologjike kanë bërë që kohët e fundit të zbulohen dhe dhe disa qytete mesjetare të mbuluara nga x
Përplasje mes Veliajt dhe Bozdos për ndërtimet në Tiranë Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj tha se është ftuar nga ana e Gjykatës së Apelit nesër lidhur me lejet e ndër
Sulm vetëvrasës në Bagdad Një sulm vetëvrasës me makinë ka ndodhur në periferi të Bagdadit. Si pasojë kanë gjetur vdekjen 13 persona dhe 40 jan
ISIS sulmon Damaskun Luftëtarët e ISIS mbrëmë kanë sulmuar edhe "zemrën" e Sirisë, Damaskun ku ndodhen edhe zyrat e qeverisë. IS tha në n
Pamje sekrete nga jeta brenda kryeqytetit të ISIS (VIDEO) Dy gra siriane rrezikuan jetën e tyre për të filmuar në fshehtësi jetesën brenda kryeqytetit të të ashtuquajturit Shteti
Pas Klosit dhe Braçes, edhe Meta i bashkohet Partizanit Partizani mesa duket nuk ka vetëm Erion Braçen dhe Blendi Klosin, si tifozë të zjarrtë të nga politika. Një tjetër figur
Derbi i kryeqytetit, statistikat flasin për Partizanin Derbi i kryeqytetit, Partizani-Tirana, është një histori pasioni, dashurie dhe urrejtjeje, që e ka zanafillën me themeli
"Ndizet" derbi, tifozët bardheblu provokojnë Partizanin (FOTO) Nxehet atmosfera për derbin ndërmjet Partizanit dhe Tiranës. Vetëm pak orë përpara ndeshjes, tifozët e 24 herë kampio
Komuna: Të gjitha rrugët e kryeqytetit të hapura (FOTO LAJM) Komuna e Prishtinës njofton se të gjitha rrugët e kryeqytetit janë të pastruara dhe të aftësuara për qarkullim. Në ku
Veliaj: Bashkia do të zhvendoset në Bulevardin e ri Gjatë kësaj fundjave kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka inspektuar punimet për ndërtimin e Bulevardit të ri të
LDK-ja: Mos dilni në protestë Grupi i LDK-së në Kuvendin e Prishtinës konsideron se kryeqyteti i Kosovës dhe qytetarët e saj e kanë mbajtur dhe po e m