999 rezultate për

kryeqytetit

Nisma e Bashkisë së Tiranës, cirk shëtitës për fëmijët gjatë muajve Shtator – Nëntor Krahas përmirësimit të infrastrukturës në çdo lagje të kryeqytetit, Bashkia e Tiranës po zhvillon aktivitete të ndryshme
Alarm në Londër, pritet sulm kimik në jug të kryeqytetit Londra ka ngritur alarmin për një incident kimik në jug të kryeqytetit britanik pasi disa banorët u dërguan në spital me
Pamje tronditëse, zbrazet kryeqyteti i Koresë së Veriut Gjendjes dinamike në Korenë e Veriut sidomos pas testimit të gjashtë bërthamor, i janë bashkuar pamje të tjera tronditës
Nxirret trupi i pajetë nga liqeni i Tiranës, ende mister shkaku i mbytjes Polumbarët kanë arritur të nxjerrin nga ujërat e Liqenit Artificial të kryeqytetit trupin e pajetë të burrit rreth të 50
Ja si ishte Prishtina në vitin 1917 (FOTO) Kjo fotografi është bërë në Prishtinë në vitin 1917. Eshtë një foto e realizuar plot një shekull më parë. Në të m
Bulevardi i ri, “mushkëria” e re që i shtohet kryeqytetit Bulevardi i ri do të jetë një vlerë e shtuar jo vetëm për qytetarët e Tiranës, por për të gjithë Shqipërinë, duke ofrua
Shpërthen prostitucioni në Tiranë, kapet grupi tjetër në hotelet e kryeqytetit Policia e Tiranës ka vënë në pranga 4 persona mes tyre një kosova dhe dy vajza. Arrestimi I tyre vjen në përpjekje për t
Stuhi e egër në Moskë, 11 të vdekur Disa persona janë vrarë pasi një stuhi e egër goditi Moskën. Kryetari i bashkisë së kryeqytetit rus ka bërë me dije se q
Starton Festivali i Resë, dhjetëra aktivitete deri më 27 Maj Me rastin e një vjetorit të vendosjes në Tiranë të instalacionit të Resë së Fujimoto në Tiranë, mbi 17 grupe artistësh v
Veliaj: Zgjidhje për furnizimin me ujë të 300 mijë banorëve të kryeqytetit Furnizimi me ujë të pijshëm për rreth 300 mijë banorë të kryeqytetit po merr zgjidhje. Pas zëvendësimit të linjës kryes
“Paguani vendparkimin me 1 sms”, ja 30 rrugët e kryeqytetit ku do nisë zbatimi Pas pilotimit me sukses të projektit për parkimin me SMS në dy prej rrugëve të kryeqytetit, Bashkia e Tiranës e ka shtri
Alarmohet Norvegjia, gjendet bombë në qendër të kryeqytetit Policia norvegjeze ka bërë me dije se ka gjetur “një pajisje e ngjashme me bombë” në kryeqytetin Oslo dhe për këtë arsye
Vrasja e Artan Çukut, bllokohen të gjitha hyrje-daljet e kryeqytetit Artan Çuku, ish-drejtori i Policisë Vlorë humbi jetën sonte nga një atentat me armë zjarri, vetem 50 metra larg nga bane
EMRAT/ Kokainë në lokalet e kryeqytetit, arrestohen 3 shpërndarësit Policia e Tiranës ka vënë në pranga 3 shtetas pasi janë kapur duke shpërndarë kokainë në kryeqytet. Burime zyrtare n
Shembet mali me mbeturina, 50 të vdekur në Etiopi Të paktën 50 persona kanë humbur jetën si pasojë e një rrëshqitje dheu në një landfill kolosal mbeturinash në rrethinat
Ja kush janë xhepistet më të “famshme” në Tiranë që ishin kthyer në tmerr për banorët (FOTO LAJM) Dy vajza të reja, Eva dhe Anxhela janë arrestuar sot nga Policia e Tiranës, pasi kishin kryer disa vjedhje në urbanët e
Meksikanët i përgjigjen ashpër Trump-it: Respekto Meksikën! (FOTO LAJM) Mijëra meksikanë kanë bllokuar rrugët e Meksikës në shenjë proteste kundër presidentit amerikan, Donald Trump, për të ku
Tirana sërish në terr, ja zonat ku nuk dihet kur rikthehet energjia elektrike Rreth një javë nga djegia e fidrave në nënstacionin elektrik të Kasharit, që la pa drita një pjesë të konsiderueshme të
Arrestohet superhajduti, ishte kthyer në tmerrin e kryeqytetit (VIDEO) Napolon Luca, personi që shihni në foto, 23 – vjeç me banim në Tiranë, ishte kthyer në tmerrin e banesave në kryeqytet.
Çfarë po ndodh në Rusi? Moska rrethohet me raketa (FOTO LAJM) Ministria ruse e Mbrojtjes ka njoftuar se për të forcuar mbrojtjen ajrore të Moskës përreth kryeqytetit kanë vendosur si