999 rezultate për

kryeqyteti

Derbi i kryeqytetit, publikohet formacionet zyrtare Pas pak zhvillohet derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit, e cila starton në orën 18:00 në stadiumin Selam Stërm
Tifozët e Tiranës ndezin derbin, nisen drejt Selman Stërmasit (VIDEO) Dhe më pak se dy orë na ndajnë nga derbi i shumë pritur i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizani e cila do të zhvillohet
Blindohet kryeqyteti, polica merr masa për derbin Në zbatim të ligjit Nr. 108/2014 “Për Policinë e Shtetit”, Ligjit Nr. 79/2017, për “Sportet” Drejtoria Vendore e Policis
Emery i fiksuar pas yllit të Romës Unai Emery kërkon të ketë tek Arsenali mesfushroin e Romës Steven N’Zonzi. Francezi i cili i bashkua gjatë verës Romë
Shiten të gjitha biletat e derbit të kryeqytetit Me të gjitha gjasat, 8300 biletat e derbit mes Tiranës dhe Partizanit do të jenë të ezauruara ditën e premte. Të mart
Dalin biletat, ja sa kushton një vend për derbin e kryeqytetit (FOTO LAJM) Teksa hymë në javën e derbit të kryeqytetit, klubi i Tiranës, si klub pritës, ka publikuar ditën e sotme, edhe detajet p
"Ishte plani i FBI-së", avokati bën deklaratën e fortë pas protestës Pas protestës së dhunshme që u zhvillua ditën e djeshme në rrjet kanë shpërthyer mijëra reagime. Një ndër to ishte e
“Përrallë Mesdheu” në Metropol, argëtim me tingujt e muzikës për artdashësit e kryeqytetit Të gjithë artdashësit në kryeqytet përgjatë muajit shkurt do të mund të shijojnë një “Përrallë Mesdheu”. Për katër fundj
Sot Shkupi është kryeqyteti më i ndotur në botë, pas tij vjen Bangdaleshi (FOTO LAJM) Me indeks të kualitetit të ajrit 217, Shkupi sot është kryeqyteti më i ndotur në botë. Të dhënat e publikuara në ueb faq
Kamza, si kryeqyteti i ri i opozitës shqiptare! Nga Alfred Peza Vetëm pak orë pasi opozita e bashkuar vendosi që më në fund, pas 9 muajsh sorrollatjesh e hall
Policia ka "sy" kudo, mënyra e re e gjobitjes së shoferëve në rrugë (VIDEO) Policia Rrugore ka publikuar një video ku i bën bën apel për kujdes të shtuar nga ana e drejtuesve të mjeteve, të zbatoj
Policia nuk të ndal më në rrugë, çfarë ndodh me gjobat (VIDEO) Pakësimi i numrit të policëve në rrugët e kryeqytetit nuk do të thotë se shoferët kanë shpëtuar nga gjobat. Madje ta
Komisioni Europian përzgjedh Tiranën për çmimin “Kryeqyteti i Gjelbër Europian” Mbjellja e mbi 122 mijë pemëve, kthimi i qendrës së qytetit në pedonale, shtimi i lulishteve dhe këndeve të lojërave,
"Narcos" në Tiranë, kështu u vizatuan mbrëmë muret e kryeqytetit (FOTO LAJM) Muret e Tiranës janë mbushur me grafitë gjatë mbrëmjes së djeshme ku kryeministri Rama dhe ministra të tjerë janë paraqi
Shqiptari dhe maqedonasi kapen me kokainë në Itali Një shtetas shqiptar dhe një maqedonas raportohet se kanë rënë në prangat e policisë italiane, pasi janë kapur me sasi t
“Corriere della Sera” jehonë ndryshimeve në kryeqytetin shqiptar (FOTO LAJM) Mediat e huaja vijojnë t’i bëjnë jehonë ndryshimeve që kanë ndodhur 3 vitet e fundit në Tiranë, por edhe ta promovojnë a
Alarm për puç në Arabinë Saudite, ushtria mësyn kryeqytetin Mediet saudite kanë thënë se princi Mohammed bin Salman e ka vënë ushtrinë në gjendje gatishmërie, pas thashethemeve se
Derbi i kryeqytetit, Partizani-Tirana në aktin e 151-të Sot në orën 18:00 do të zhvillohet derbi i kryeqytetit teksa Partizanidhe Tirana do të përplasin brirët për javën e
Skocezi bën Shqiponjën, Tifozët me fustanellë karakteristike pushtojnë Tiranën Në ndeshjen që Shqipëria do të luajë ndaj Skocisë, të shtunën mbrëma në Tiranë kanë zbarkuar reth 2 mijë tifozë Skocezë.
Ahmeti ka një kërkesë për policinë Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka kërkuar që të ketë shtim të patrullimit të Policisë në kryeqytet. Ahmeti ka