999 rezultate për

kryeqyteti

Atentati mafioz në Tiranë, i riu u qëllua në kokë me pistoletë me silenciator Gjatë mesditës së sotme një i ri është qëlluar me plumb në kokë nga një distancë e afërt në rrugën "Myslym Shyri" në Tir
10 vende piktoreske në Tiranë që ndoshta nuk i njihni (FOTO LAJM) 1.Shkalla e Tujanit –në periferi të Tiranës, pas zonës së Tufinës në fshatin e Brarit; një grykë e formuar nga gëlqerorë
Shkencëtari i njohur ndahet nga jeta, Basha: Humbje e madhe për shoqërinë (FOTO LAJM) Wshtë ndarë nga jeta shkencëtari i madh Luan Poustina. Pustina u lind në Tiranë, në gjirin e komunitetit dibran, që në v
"Ça me i bo detyrës", policët mbështesin Stresin rrugëve të kryeqytetit (VIDEO) Emri i Stresit kohët e fundit ka qenë një ndër më të lakuarit në showbizz-in shqiptar. Fillimisht ishte dënimi në bur
Pamje rrënqethëse nga tërmeti që goditi Athinën (FOTO LAJM) Një tërmet i fortë goditi 2 ditë më parë Athinën, ku bëhet e ditur se qendra e tij ishte periferia e kryeqytetit grek. S
Igli Tare "shqiptarizon" Lazion, talenti i kombëtares drejt kryeqytetit italian (FOTO LAJM) Igli Tare vijon të hedh sytë nga talentet shqiptarë. Pasi transferoi futbollistë si Lorik Cana, Thomas Strakosha, Riz
Makina konfiskohet nëse parkoni në këtë pjesë të kryeqytetit Policia e Kosovës ka njoftuar se sot nga ora 07:00 deri në 24:00 kushdo që ka veturë të parkuar apo parkon në rrugën Env
Në rrugët e kryeqytetit qytetarët ironizojnë votimet false të 30 qershorit (FOTO LAJM) Në rrugët e kryeqytetit qytetarët ironizojnë votimet false të 30 qershorit me mesazhet "Voto Bablokun", "Voto 184", "Vot
Bandat e Tiranës: Pas "Gert Gjeneralit", pritet lirimi i "të fortit" tjetër të kryeqytetit Pas Gert Gjinanarit, një tjetër i "fortë" i bandave të Tiranës kërkon lirinë edhe pse është dënuar me burgim të përjetsh
TRAGJEDIA/ Shtatë të vdekur e shumë të zhdukur pas përmbytjes së varkës në Budapest Të paktën shtatë vetë kanë vdekur dhe 19 janë zhdukur pasi një varkë u përmbys në lumin Danub, në kryeqytetin hungarez B
Kryeqyteti spanjoll bëhet gati për finalen angleze (FOT LAJM) Të shtunën zhvillohet ndeshja më e rëndësishme e Ligës së Kampionëve në sezonin 2018/19. Liverpool dhe Tottenham do t
Zbulohet plani i Partizanit për të djegur kryeqytetin Partizani i trajnerit Skënder Gega arriti ta realizojë objektivin madhor tri javë para mbylljes së kampionatit, ku me fi
Mesfushori i Arsenal nuk do të jetë në finalen e Europa League për arsye sigurie Arsenal me meritë të plotë arriti të siguronte kualifikimin në finalen e Europa League, ku të këtë përballë një tjetër
Breshër i pazakontë në Tiranë, zbardhet kryeqyteti (VIDEO) Breshër i pazakontë ka rënë para pak minutash në Tiranë duke zbardhur të gjitha rrugët e kryqytetit sikur të kishtë rënë
Libia alarmon botën, mijëra forca rrethojnë kryeqytetin Erërat e luftës po fryjnë gjithnjë e më fort në Libi. Fuqitë botërore dhe Kombet e Bashkuara dënuan luftimet, ndërsa for
Zjarri në Kosovë i afrohet kryeqytetit Djegia e maleve vazhdon të jetë dukuri shqetësuese në Kosovë. Kësaj radhe janë goditur malet në dalje të Prishtinës.
Dramë në Stamboll, Erdogan humb kryeqytetin dhe qytetet e mëdha Pushteti autoritarist, burgosjet dhe nxjerrjet masive nga puna si edhe kriza ekonomike duket se i ka dhënë rezultatet e
Trafik i frikshëm në Tiranë-Durrës, makinat bllokohen për dy orë Duket sikur sezoni ka nisur që tani, duke parë se gjendja gjatë pasdites së sotme në autostradën Tiranë-Durrës ka qenë e
Konfirmohet gjithçka, kryeqyteti do të bëhet me stadium të ri Zëvendës presidenti i Romës, Mauro Baldissoni ka insistuar që stadiumi i ri i klubit do të vazhdojë siç është planifikua
Kazakistani i vendos kryeqytetit emrin presidentit që u dorëhoq Autoritetet në Kazakistan ia kanë ndërruar emrin kryeqytetit të këtij vendi, Astanas. Tash e tutje, ky kryeqytet do të q