999 rezultate për

kryeprokurorja

Kryeprokurorja Janeva kërkon ndihmën e gjermanëve për hetimet Prokuroria Speciale do të tentojë të hyjë në “Telekom” përmes drejtorëve gjermanë. Portali “Sakam da kazham” publiko
Përgjigjet Katica Janeva: Nuk jam anëtare e asnjë partie politike Mediet maqedonase publikuan dy ditë më parë një mandatpagesë të firmosur nga kryeprokurorja speciale Katica Janeva, që d
Ish-kryeprokurorja Shpresa Bakija shpallet e pafajshme Ish-kryeprokurorja e Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Shpresa Bakija, e cila ishte e akuzuar për shpërdorim detyre zbul
“Shpërdorimi i detyrës”, Rama hetohet nga gjykata Gjykata e Tiranës ka vendosur që të hetojë ish-kryeprokuroren Ina Rama, për “shpërdorim detyre”. Shkak për këtë është bë
Kryeprokurorja pro heqjes së imunitetit të politikanëve dhe gjyqtarëve Prokurorja e Përgjithshme Ina Rama këmbëngul sërish për heqjen apo kufizimin e imunitetit e politikanëve dhe gjyqtarëve
Dorëhiqet nga detyra kryeprokurorja e Kolumbisë Vendimi i gjykatës për pavlefshmërinë e funksionit që ajo kryente ka bërë që kryeprokurorja e Kolumbisë, Viviane Morales
Kryeprokurorja kërkon rritje të cilësisë së rekurseve Gjatë vitit 2011 nga të gjitha gjykatat e vendit janë gjykuar rreth 5260 çështje mbi bazën e ankimimit të palëve, të Pro
Ina Rama: Ligji anti-mafia ka pasur arritje Pas deklaratës së Ministrit të Brendshëm Bujar Nishani pak dite më parë mbi kompetencat qe duhet të kishte policia gjatë
Meta: Kryeprokurorja Rama, lojtare e politikës Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta ka akuzuar kryeprokuroren Ina Rama se po bën lojra politike. Në një ta
PD, padi penale kryeprokurores Ina Rama Partia Demokratike do të padisë penalisht prokuroren e Përgjithshme Ina Rama për publikimin e të dhënave sekrete nga dos
Kryeprokurorja e EULEX-it takon prokurorin serb për krime lufte Kryeprokurorja e Prokurorisë Speciale të Kosovës, Isabel Arnal, është takuar me prokurorin serb për krime lufte, Vladimi
Korrupsioni, Ina Rama: Abuzime në dogana Prokuroria e Përgjithshme zhvilloi sot analizën e njësive Task Force antikorrupsion për vitin e shkuar 2010. Gjatë fjalë
Ina Rama: Po punojmë për akuzat e kundërakuzat Kryeprokurorja e Republikës Ina Rama dha qëndrimin e saj të parë publik pas akuzave dhe kundërakuzave të shkëmbyera mes
Kryeprokurorja Rama paraqet nje sere kerkesash Në komisionin e ligjeve kryeprokurorja Ina Rama ka paraqitur një sërë kërkesash ku në fill
Kryeprokurorja e Hages, Del Ponte: Jo perfshirjes se Haradinajt ne politike Vendimi i gjykates se Hages ne baze te te cilit ish kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj i lejohet te angazhohet ne je