999 rezultate për

kryeparlamentari

Nis seanca për Kryeparlamentarin, për qeverinë votohet pas 2 orësh Deputetët kanë hyr në sallë, në pritje për të filluar seancën konstetuive për të zgjedhur Kryeparlamentarin dhe Kryesinë
Skenari për nesër: Zgjidhet kryeparlamentari, pastaj Qeveria Nesër në orën 10.00 sipas të gjitha gjasave nënshkruhet zyrtarisht marrëveshja PDK-LDK dhe pas dy orësh votohet Kryetari
Ilir Meta shpallet "Qytetar Nderi i Gjilanit" (FOTO LAJM) Kryetari i Kuvendit shqiptar Ilir Meta po qëndron në Gjilan, ku edhe do të nderohet për titullin "Qytetar Nderi" nga Kuv
Thaçi të mbetet kryeministër, Mustafa kryeparlamentar Njohësi i zhvillimeve politike rajonale, Azem Vllasi është shprehur se Kosova ka nevojë për një qeveri të pastër dhe se
Takohen liderët e bllokut Blloku LDK-AAK-NISMA dhe Vetëvendosje kanë nisur takimin e rradhës në ambjentet e Kuvendit të Kosovës. Ky takim vjen
Bajrami: Ne Kryeministrin, ju Kryeparlamentarin Arsim Bajrami e ka "zgjidhjen" sesi mund të dilet nga ngërçi politik që ka pëfshirë vendin. Ai ka thënë se PDK-ja do
Ja çfarë merr Vetevendosje nese behet pjese e qeverise Marrëveshja fillestare e arritur mes LAN-it dhe Vetëvendosjes për ndarjen e posteve nuk do të ndryshojë. Mësohet se V
Referendumi në VV pas zgjdhjes së Kryeparlamentarit Përfshirja e Vetëvendosjes në bisedime për qeverisjen ka ngjallur reagime brenda subjektit, i cili tradicionalisht ka qe
PDK llogarit numrat për Kryeparlamentarin Arritja e numrave të mjaftueshëm për të votuar kryetarin e Kuvendit, po shihet si mision i mundur nga drejtuesit e PDK-s
Nuk ka Tribunal deri në fund të vitit Tribunali për gjykimin e krimeve të luftës nuk pritet të themelohet së paku deri nga fundi i vitit, edhe sikur shumica e
PDK: "Kryeparlamentari" të shkojë në Gjykatë Kushtetuese Partia Demokratike e Kosovës ka propozuar që çështja e kryeparlamentarit të shkojë në Gjykatë Kushtetuese. Sipas tyre
PDK do publikojë emrin e "kryeparlamentarit" Sot është mbajtur mbledhja e Kryesisë së PDK-së. Mësohet se në të është folur për procest e fundit politike. Pas m
Mustafa: Ne, kryeparlamentarin dhe kryeministrin Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është shprehur se blloku opozitar është grupi më i madh parlamentar dhe për këtë iu takon
Seanca e së enjtes mund të ketë konfilkte Më 17 koriik do të jetë dhe seanca e parë pas zgjedhjeve të 8 qershorit. Në këtë seancë mund të ketë dhe konflikte ap
Thaçi: Kryeparlamentari do të jetë i PDK’së Kreu i PDK-së Hashim Thaçi siguroi sot mbështetësit e tij se deputetët e PDK-së do të marrin pjesë në seancën konstituiv
Brovina: Kryeparlamentari i takon PDK-së Anëtarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Flora Brovina, e cila do të drejtojë seancën konstituive të Kuvendit të 17 ko
Kuçi, kandidat për kryeparalamentar Hajredin Kuçi është i kandidati i PDK-së për postin e kryeparlamentarit. Burime nga PDK-ja kanë thënë për Blic se partia
"BDI marrëveshje me VMRO, do të ketë kryeparlamentarin" BDI do që të fitojë postin e kryeparlamentarit në mandatin e ardhshëm. Një gjë të tillë e kanë pohuar burime nga bre
Kreu i BFI-së takohet me kryeparlamentarin kanadez Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Sulejman ef. Rexhepi është takuar sot me delegacionin e lartë të Pa
Kryeparlamentari fushatë në facebook Në profilin e tij në Facebook, kreu i Kuvendit Jakup Krasniqi ka thënë se politikani parimor duhet të përkujdesët për ku