999 rezultate për

kryeparlamentari

Nesër zbulohet emri i kryeparlamentarit të ri të Maqedonisë Nënkryetari i LSDM-së, Damjan Mançevski, gjatë një interviste për "24 Vesti", ka deklaruar se së shpejti Maqedonia do ke
Mançevski premton se së shpejti do të zgjidhet kryeparlamentari e qeveria e re Në një intervistë të dhënë për Tv24 nënkryetari i LSDM Damjan Mançevski ka deklaruar se së shpejti do kemi kryeparlament
Zgjedhja e kryeparlamentarit në Maqedoni, ja çfarë thotë Taravari Sekretari i përgjithshëm i LR-PDSh-së, Arben Taravari, ka treguar preferencat e partisë së tij se kush mund të jetë shqi
Kjo javë, vendimtare për zgjedhjen e kryeparlamentarit Kjo javë është java e fundit që pritet të jetë vendimtare për zgjedhjen e kryeparlamentarit të Maqedonisë. Jozyrtari
Meta i "shkel syrin" Berishës: Çdo protestë për standarde, e mirëpritur Nga Kryesia e Kuvendit, gjatë një konference për shtyp me kryetarin e parlamentit të Kosovës Kadri Veseli, kryeparlament
Veseli vizitë zyrtare në Shqipëri Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, të hënën dhe të martën do të qëndrojë për vizitë zyrtare në
Lu-Vlahutin në zyrën e kryeparlamentarit Meta Pas takimit që diplomati amerikan mbajti me Bashën, ambasadori Lu dhe ambasadorja Vlahutin i janë drejtuar Kryesisë së K
Basha takohet me Metën 30 minuta para se Rama të dalë në TV Kreu i PD dhe kryeparlamentari Ilir Meta janë takuar gjate mesditës për të diskutuar rreth negociatave për Reformën në D
Pas Presidentit, Nuland takim me Kryeparlamentarin Veseli Ndihmës Sekretarja Amerikane e Shtetit për Evropën dhe Azinë Victoria Nuland, e cila ndodhet në Kosovë pas takimit me pr
Përfundon takimi Meta-Basha, kryeparlamentari pas pak në konferencë për shtyp Përfundon takimi midis kryeparlamentarit Ilir Meta dhe kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha, i cili ka zgjatur rret
Kambovski-Veljanovskit: Shteti po shpërbëhet Akademiku Vllado Kambovski i ka bërë thirrje kryeparlamentarit Trajko Veljanovski të mos i komplikojë punët dhe menjëher
Veseli: Nuk do të rrezikojmë liberalizimin Kryeparlamentari Kadri Veseli ka deklaruar se së shpejti pritet që në Kuvend të shkojë edhe çështja e ratifikimit të mar
Mehmeti: Koha që të paktën kryeparlamentari në Maqedoni të jetë shqiptar "Ka ardhur koha që të paktën kryetari i Parlamentit të Maqedonisë të jetë shqiptar. Në këtë mënyrë do të dëshmohet se sh
Stojanoviç: Serbët do të kenë Presidentin, Kryeministrin ose Kryeparlamentarin (VIDEO) "Sllobodan Petroviç ka qenë i vetmi deputet i Listës serbe që ka votuar Hashim Thaçin për president". Kështu ka thënë në
Vangjeli: Ja pse Kerry nuk kishte pse ta takonte Metën Gazetari Lorenc Vangjeli, i afërt me kryeparlamentarin Ilir Meta ka thënë në "Opinion" se John Kerry nuk kishte pse ta t
Nishani pret kryeparlamentarin slloven: Bashkëpunimi ekonomik të jetë në nivelin e atij politik Presidenti Bujar Nishani, priti sot në një takim të veçantë Kryetarin e Asamblesë Kombëtare të Sllovenisë, Milan Brglez,
Kryeparlamentari Meta, vizitë treditore në Beograd Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, nga data 21 deri me 23 dhjetorë do të zhvillojë një vizitë tre ditore ne S
Presidentja, Kryeministri e Kryeparlamentari po heshtin për ngjarjet e djeshme Ngjarjet e djeshme kanë ngjallë reagime të shumta nga të pothuajse të gjithë. Por ka dikush që po hesht për krejt ato çk
Opozita kërkon "kokën" e Veselit Opozita e bashkuar e Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, kanë ritheks
Yjet botërorë që ngjasojnë me politikanët shqiptarë (FOTO LAJM) Çdo njeri e ka sozinë e tij në botë, por e ka shumë të vështirë ta gjejë atë. Por ndodh ndryshe me personazhet publike,