999 rezultate për

kryeparlamentari

Kthimi i Veselit në seancë rikthen kuorumin, debatohen 15 projektligje Kthimi i Kryeparlamentarit Kadri Veseli në seancën plenare ka rikthyer edhe kuorumin e munguar në seancë, duke bërë kësh
Liderët që janë të ndryshëm por qeverisin sëbashku Presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentari Kadri Veseli nuk janë unikë në qëndrime për
Selmanaj kritikon Thaçin për medaljen që i ndau kryeparlamentarit të Shqipërisë Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, e ka kritikuar vendimin e p
Fillon takimi i Thaçit me zyrtaren e BE-së Presidenti i vendit Hashim Thaçi, është duke zhvilluar një takim me sekretaren e Përgjithshme të Shërbimit Evropian për
Arbana Xharra zgjidhet këshilltare e kryeparlamentarit Kadri Veseli E la gazetarinë për t’u angazhuar në politikë, e kontributin e saj tani e tutje do ta japë si këshilltare e kryetarit të
Lekaj flet për zgjidhjen e kryeparlamentarit Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj, njëherësh deputet i zgjedhur i Kuvendit të Kosovës, ka
Pacolli flet për Korab Sejdiun Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka folur për deputetin nga partia e tij, Korab Sejdiu, i cili kishte t
Në seancën e ardhshme zgjidhet kryeparlamentari? Deputeti i Nismës, Milaim Zeka, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se të gjithë deputetët po punojnë në zhbllokimi
Mikullovci jashtë loje, pret kur t'i thonë për seancën Kryesuesi i seancës konstituive të Kuvendit, Adem Mikullovci, ende nuk e di datën se kur do të mbahet seanca e radhës e
Haziri: Kryesia e LDK-së do ta shqyrtojë propozimin e Kurtit për çështjen e Kryeparlamentarit Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri thotë se do ta shqyrtojnë propozimin e ish- liderit të Vetëven
Konjufca: Për kryeparlamentarin bëjmë kompromise Deputeti Glauk Konjufca thotë se Lëvizja Vetëvendosje është për një kompromis për formimin e institucioneve të vendit.
Xhaferi takohet me kryeparlamentarin bullgar: Marrëveshja për fqinjësi të mirë, hap i madh për të dy vendet Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, sot realizoi takim me Kryetarin e Kuvendit Popullor të R
Deputeti i Nisma-s: Përpos kryeparlamentarit, PAN-i bën edhe këtë hap me 3 gusht! Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi ka caktuar 3 gushtin ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Repub
Kryeparlamentari Xhaferi befason mediat maqedonase, mban konferencën në gjuhën shqipe Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, ka befasuar mediumet në konferencën për shtyp në të cilë
Kryeparlamentari Xhaferi jep llogari për 100 ditët e para të punës Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi sot do të njoftojë për punën e bërë në 100 ditët e kaluar
Xhavit Haliti zbulon emrin e kryeparlamentarit Deputeti i Kuvendit të Kosovës si dhe nënkryetari i Partisë Demokratike, Xhavit Haliti pak minuta më parë është regjistr
Partitë: Listës serbe jo kryeparlamentarin Kërkesa e Listës Serbe që të marrë postin e kryetarit të Kuvendit me kusht që ta përkrahë formimin e Qeverisë së re nuk
PDK kërkon që kryeparlamentari te jetë nga radhët e tyre Sipas rezultateve të publikuara në faqen zyrtare të KQZ-së, pas zgjedhjeve të parakohshme, koalicioni PAN prin me 33,92%
Serbët synojnë postin e kryeparlamentarit Koalicioni që doli fitues në zgjedhjet e 11 qershorit, PDK-AAK-Nisma vazhdon ta mbajë sekret emrin e kryeparlamentarit m
Lista Serbe kërkon postin e kryeparlamentarit? Lista Serbe është duke planifikuar që të kërkojë postin e Kryetarit të Kuvendit të Kosovës, në mënyrë që të japë votat e