999 rezultate për

kryeparlamentari

Gjykata e Hagës lexon 10 akuzat për Jakup Krasniqin, ish-kryeparlamentari: Na quani ndërmarrje kriminale! Ish-kryeparlamentari i Kosovës, Jakup Krasniqi ka dalë sot para gjykatës së Hagës. Krasniqit i janë lexuar akuzat, për t
Vjosa Osmani nesër takohet me Kryeparlamentarin e Maqedonisë Talat Xhaferi, çfarë do diskutohet? Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, nesër e pret në takim homologun e saj nga Maqedonia e Veriut, Talat Xhafe
Mustafa: Ka mundësi për një marrëveshje me Kurtin, nuk heqim dorë nga kryeparlamentari Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, thotë se ende ka shpresa për një marrëveshje me Vetëvendosjen e Albin Kurtit. I njëjt
Më pak se pesë ditë, fillon numërimi i orëve për Albin Kurtin Nderkohe qe Lëvizja Vetëvendosje (LV) dhe Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) vazhdojnë të mos sprapsen nga qëndrimet e t
"Posti i kryeparlamentarit na takon ne" Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri në një intervistë të dhënë për Zona B, ka folur për koalicionin me Vetëvendosjen.
Isa Mustafa konfirmon takimin me Albin Kurtin, do arrihet marrëveshja? Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka konfirmuar se gjatë ditës së sotme do të takohet me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje,
LDK s`do të bashkëpunojë me subjekte të tjera për ta shkarkuar Konjufcën Vetëvendosje dhe LDK vazhdojnë të flasin në distancë, për mundësinë e marrëveshjes së koalicionit, derisa shpresojnë t’u
"Ministrinë e Jashtme në këmbim të kryeparlamentarit", zbulohen detaje nga negociatat Kurti- Mustafa Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka zbuluar detaje rreth bisedimeve për koalicion në mes të LVV-së dhe LDK-së. An
Ky është personi që po pengon marrëveshjen mes VV-së dhe LDK-së Marrëveshja e koalicionit mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike është bllokuar për shkak të postit të kryepa
Këto janë kushtet e Albin Kurtit për postin e presidentit dhe kryeparlamentarit Gjatë ditës së sotshme, kryetari i LVV-së, Albin Kurti pati takim me liderin e LDK-së, Isa Mustafa. Edhe pse ishte pa
Sot përurohet autostrada që lidh Kosovën me Maqedoninë e Veriut Sot do të mbahet ceremonia e përurimit të autostradës "Arbën Xhaferi", që lidh Kosovën me Maqedoninë e Veriut. Ceremo
Kryeparlamentari Kosovës viziton kombëtaren, premton premium në rast kualifikimi në “Euro2020” Në stadiumin "Fadil Vokrri", sot janë mbledhur futbollistët e Kosovës për ta zhvilluar stërvitjen e parë para dy ndeshje
Kadri Veseli: Referendum për marrëveshjen Kosovë-Serbi Nëse Kosova dhe Serbia arrijnë të dakordohen për marrëveshje, në finalen e procesit të Dialogut, Kryeparlamentari Kadri
Liderët sërish në takim, opozita nuk merr pjesë Zyra e presidentit të vendit, Hashim Thaçi, edhe sot do të jetë vendtakimi i liderëve institucionalë. Kryeministri Ra
Xhaferi ia thotë hapur Ivanovit: Po shkel ligjin Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov, ka marrë vendim që të mos e nënshkruajë dekretin e Ligjit për ratifikimin e marrë
Thaçi mesazh opozitës: Beni siç kam bërë unë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka ftuar partitë opozitare që të bashkëngjiten ekipit të tij në bisedimet ndërmjet Ko
Maqedoni, BDI lakmon karrigen e presidentit Në takimin e fundit të kryeministrit të Republikës së Maqedonisë me liderin e Bashkimit Demokratik për Integrim BDI, Ali
Kryeparlamentari kroat, pas incidentit nga Shesheli, ndërpret vizitën Vetëm disa orë pasi arriti në Serbi, pas incidentit që e shkaktoi krimineli i luftës Vojislav Sheshel i cili e shkeli fl
Veseli përkujton doktorin e parë të UÇK-së Sot, në 20-vjetorin e rrëmbimit nga forcat serbe të doktorit Hafir Shala, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, e ka cilësu
Kuvendi ndërprenë punimet për shkak të mungesës së kuorumit Kuvendi i Kosovës ka ndërpre punimet e seancë së sotme, për shkak të mungesës së deputetëve në sallë, ndërsa kryeparlame