999 rezultate për

kroate

Ndodh në Kroaci, huliganët sulmojnë gjyqtarin në restorant Gjyqtari Bruno Maric ka rënë viktimë e një sulmi fizik,nga tifozët e Hajdukut të Splitit. Të martën në mesditë teksa po
Shpërthejnë mediat kroate, ja çfarë shkruajnë për ndeshjen kundër Kosovës Mediat kroate e kanë konsideruar si të turpshme korin e përbashkët të tifozëve të Kosovës dhe Kroacisë: “Vrite serbin” g
"Çmenden" mediat serbe: Huliganët kroatë dhe shqiptarë së bashku ofendojnë Serbinë Atmosfera e përbashkët që po krijojnë tifozët shqiptarë dhe ata kroatë, para ndeshjes ndërmjet Kosovës dhe Kroacisë, pat
E pabesueshme, serbët përkrahin Kosovën sonte ndaj Kroacisë (FOTO) Portali serb “Telegraf.rs” ka pyetur lexuesit e saj nëse sonte do të bëjnë tifo për Kosovën apo Kroacinë. Deri më tan
Kroatët dhe kosovarët së bashku në Shkodër: Vrite, vrite serbin! (VIDEO) "Vrite, vrite serbin", kjo është kënga që është dëgjuar duke u kënduar nga kroatët në Shkodër në prag të ndeshjes mes Ko
Tifozët kroatë do të ndërpresin ndeshjen me Kosovën, ja në cilin minutë Tifozët kroat kanë arritur tashmë në Shkodër, për të përkrahur ekipin e tyre në ndeshjen ndaj Kosovës. Por ajo që u para
Tifozët nga Kosova përgatisin një surprizë të bukur për kroatët (FOTO) Teksa pritet që sot Kosova të përballet në “Loro Boriçi” me Kroacinë, tifozët nga Kosova kanë përgatitur një surprizë të
Tifozët kroatë paralajmërojnë trazira në Shkodër, mund të ndërpresin ndeshjen Spektakli i paralajmëruar nga tifozët e Kosovës në Shkodër, ku, të enjten, do të luhet ndeshja eliminatore Kosovë-Kroaci
Vokrri: Kroatët do t'i presim si vëllezër Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri ka folur për ndeshjen e madhe të 6 tetorit në “Loro Boriçi”
Zgjedhjet në Kroaci/ Presidentja kroate kapet duke fotografuar fletëvotimin (VIDEO) Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviç, është kapur duke kryer një gjest që për votuesit e zakonshëm nuk është
Beogradi ndalon 007 kroat Një agjent i "Vsoa" (shërbimet sekrete ushtarake kroate), është arrestuar gjatë një aksioni të armatosur të inteligjencë
Ja plani i tifozëve kroat për të ndërprerë ndeshjen me Spanjën (FOTO LAJM) Policia kroate ka paralajmëruar sigurimin francez se huliganët e Kroacisë po planifikojnë të sulmojnë gjyqtarin në ndesh
Rrihen masivisht tifozët e Kroacisë dhe Çekisë (VIDEO) Një përleshje masive mes tifozësh ka ndodhur gjatë ndeshjes Çeki-Kroaci. Tifozët kroatë dhe cek janë rrahur pasivisht
Ja çfarë shkruajnë mediat kroate për pranimin e Kosovës në FIFA Portali kroat “Index” ka dhënë lajmin e pranimit të Kosovës në FIFA gjatë Kongresit të 66-të në Meksikë. Kroatët shpr
Thaçi: Komuniteti kroat i jep kuptim shoqërisë multietnike në Kosovë Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ditën e djeshme, i shoqëruar nga ambasadorja e Kroacisë në Kosovë, Mar
Deputetja kroate: Të respektohet Marrëveshja e Përzhinos Deputetja kroate e Parlamentit Europian, e njëkohësisht kryesuesja e grupit joformal “Miqtë e Maqedonisë në Parlamentin
Salah Abdeslam ka përdorur kartë shqiptare?! Gazeta e njohur "Newsweek" duke iu referuar një dokumenti sekret francez ka shkruar se Abdeslam përdorte dy karta telefo
E bujshme, Volsfburgu në gjurmët e Amir Rrahmanit Transferimi nga Partizani në Kroaci te RNK Spliti ka ndikuar në rritjen e mëtejshme si futbollist të Armir Rrahmanit. Mb
Nacionalizmi serb nga “Nacertanije” te Mbretëria Jugosllave Leksionet 13 dhe 14 lidhen me dy tema të ngjashme – nacionalizmi Grek dhe ai Serb – dhe janë renditur në një mënyrë të t
Takimet e intelektualëve shqiptarë, sllovenë, kroatë e serbë për ndarjen e Jugosllavisë (FOTO LAJM) Takimet miqësore të intelektualëve shqiptarë, sllovenë, kroatë dhe serbë në Maribor të Sllovenisë më 27 shtator 1990.