999 rezultate për

kroate

UEFA vendos kur do të zhvillohet ndeshja Kroaci - Kosovë Kroaci-Kosovë e cila u ndërpre ditën e djeshme për shkak të reshjeve të dendura të shiut është vendosur nga FIFA që të z
Shpërthejnë mediat kroate: Gjyqtari ndihmoi Dinamon përballë Skënderbeut Skënderbeu ka të drejtë të ankohet për gjykimin e ndeshjes së sotme ndaj Dinamos së Zagrebit, ku shumë episode ishin kun
"Shpëton" Ballisti, vendimi i gjykatës kroate tërbon serbët Gjykata e Lartë e Kroacisë ka rikthyer për shqyrtim nga fillimi çështjen e ekstradimit të Ismail Morinës për në Serbi.
Ekstradimi i Ballistit, Bushati rrëfen se për çfarë foli me homologun serb Autoritetet shqiptare po bëjnë të gjitha përpjekjet për lirimin e Ismail Morinës, personi i cili u bë njohur për ngritje
S'do t'a besoni! Ky është shteti më i ri në Ballkan me 470 000 banorë Liberlanda, një territor i papretenduar nga asnjë shtet mes Serbisë dhe Kroacisë, është e vendosur ta çojë rastin e vet
Vazhdon përpara Ambasadës së Kroacisë protesta për lirimin e Morinës (FOTO LAJM) Protestuesit e vendosur më herët në sheshin para kryeministrisë janë zhvendosur para ambasadës kroate. Protestuesit k
Ekstradimi i Ismail Morinës, vihet në lëvizje Kolonel Dritan Demiraj Vendimi për ekstradimin e Ismail Morinës në Serbi ka vënë në lëvizje shtetin shqiptar. Burime zyrtare nga Ministria
Ekstradimi i Ballistit, reagon Lorik Cana (FOTO LAJM) Furisë së reagimeve kundër vendimit për ekstradimin e Ballist Morinës në Serbi nga gjykata kroate i është bashkua edhe L
Ekstradimi i Ballist Morinës, Demiraj u shtrëngon “rripin” autoriteteteve kroate Ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj ka kontaktuar me autoritetet kroate prej një muaji për ekstradimin e Ballist Morinë
Kroacia do të trajnojë ushtrinë e Kosovës Kroacia nuk do të përfshihet drejtpërdrejt dhe në mënyrë të veçantë në formimin e Ushtrisë së Kosovës. Por në qoftë
Tensionet mes Kroacisë dhe Sllovenisë, tri incidente në Gjirin e Piranit Në gjirin e Piranit pas vendimit të Gjykatës së Arbitrazhit në Hagë kanë ndodhur tri incidente. Teksa pala sllovene k
Presidentja kroate, kuqezi në inaugurimin e Vuçiçit (FOTO LAJM) Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç është takuar në Beograd me presidenten e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviç. A
Spasovski takohet me ambasadoren kroate Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski në takimin me ambasadoren kroate në Maqedoni Daniela Barishiq, kanë dis
Thaçi: Kroatët do të kenë një vend në Kuvendin e Kosovës Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë një interviste për median kroate Vecernji List, ka folur edhe për marrëdhëniet
Presidentja e Kroacisë, për transformimin e FSK-së në bazë të kushtetutës President i Kosovës, Hashim Thaçi ka marrë pjesë gjatë ditës së sotme në vizitë zyrtare në Kroaci. Aty është pritur
Myftaraj flet pas lirimit: Ja pse e quajta Romana Vlahutin k**** kroate Gazetari Kastriot Myftaraj ka reaguar pas shkrimit ku bënte thirrje për vrasjen e ambasadores së BE-së, Romana Vlahutin
Arrestohet Kastriot Myftaraj Kastriot Myftaraj është ndaluar mbrëmë nga policia pas një shkrimi që ka bërë kundër ambasadores Romana Vlahutin. Më
"PzH200", super arma e blerë nga kroatët që tmerroi serbët (FOTO LAJM) Forcat e Armatosura të Kroacisë, kanë treguar sot në Zagreb dy nga 16 topat më modern në botë të njohur si Haubica "PzH2
Eros Grezda shpallet "njeriu i ndeshjes", mediat kroate "ngrenë në qiell" shqiptarin Grumbullimet e rregullta në Kombëtare duket se kanë rritur ndjeshëm vetëbesimin e Grezdës edhe te skuadra e tij. Mesfush
Assad i konsideron si miq të mirë vendet e ish-Jugosllavisë Presidenti sirian Bashar al-Assad ka deklaruar se qytetarët sirianë vendet e ish-Jugosllavisë i kanë konsideruar gjithmo