E FUNDIT/ Aksident në rrugën Korçë-Pogradec, përplaset për vdekje një grua
999 rezultate për

kroate

"Mbyte kroatin, që shqiptari të mbetet pa vëlla" (FOTO LAJM) Ndeshja ndërmjet Serbisë dhe Kroacisë (1:1), e zhvilluar mbrëmë në Beograd, nuk ka qenë aspak fair – play nga ana e tifo
Serbët dhe kroatët po shkaktojnë pritje të gjata nëpër kufij Mërgimtarët që po kthehen në vendlindje gjatë kësaj fundjave kanë raportuar se po përballen me pritje të gjata në kufiri
Jezercë, aksidentohen turistët kroatë Shtatë turistë kroatë kanë mbetur të plagosur në malin e Jezercës në Tropojë. Në ndihmë të tyre mësohet se është derguar
Tottenham, 20 milion euro për blerjen e 2 talenteve kroate Dy telentet e Dinamo Zagrebit, Alen Halilovic dhe Tim Jedvaj do të jenë pjesë e skuadrës së Tottenhami. Skuadra londinez
4 talente kroatë për Serie A (FOTO LAJM) "Futbolli kroat ka prodhuar ndër vite talente, të cilët kanë rënë në sy për cilësitë e tyre teknike, fizike dhe karakter
Tenton të lahet ne det, humb jetën punëtori i një firme kroate Tenton të lahet ne det por punonjësi i një firme kroate ka gjetur vdekjen. Ngjarja ndodhi në portin e ri të peshkimit ne
Kroaci, HDZ fiton në 12 zona Dje në Kroaci kanë votuar mbi 3.7 milionë qytetarë për prefektët e 20 konteve, kryetarin e bashkisë së Zagrebit, dhe 555
Bexheti takon përfaqësuesit e shoqatës kroate në Tetovë Kandidati i PDSH-së për komunën e Tetovës, Sadi Bexheti, ka vizituar ditën e sotme zyrën kroate në Tetovë, ku është taku
Kosova me vizë Schengen lëviz edhe në Kroaci Tashmë kosovarët mund të lëvizin të lirë në Kroaci me vizën schengen. Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës është l
Kroacia sistem vizash për kosovarët Regjimi i vizave që do të aplikohet nga 1 korriku për qytetarët kosovarë kanë qenë tema kryesore në takimin që kryetari
Amerika financon “Shqipërinë e Madhe”? Projekti amerikan për të krijuar “Shqipërinë e Madhe” po realizohet që disa vite, ngadalë, me mjete ushtarake dhe diplom
Kumanova feston fundvitin me artistë serbë e kroatë Nën kujdesin e kryetarit të komunës së Kumanovës dhe me miratimin e Këshillit komunal edhe sivjet qytetarët kumanovarë d
Kompania kroate shpreh interes për autostradën Rrogozhinë-Thumanë Një kompani kroate ka shprehur interesin për të marrë me koncesion autostradën Rrogozhinë-Thumanë. Kompania “Konstruktor
Hagë, dy gjeneralët kroatë shpallen të pafajshëm Gjykata e Apelit për krimet e luftës në Hagë përmbysi vendimin e shkallës së parë dhe shpallën të pafajshëm dy gjeneralë
Përplasje në Paris, arrestohen 100 ultras kroatë (VIDEO) Ka qënë një mbërmje e dhunshme dhe tejet problematike për policinë e Parisit ajo e djeshmja. Në vigjilje të sfidës së Ch
Gruevski, tifoz i Vardarit Kryeministri Nikola Gruevski, është tifoz i zjarrtë i klubit Vardar, gjë që vërtetohet edhe nga fotoja e mësipërme. Në f
Kërkohej nga drejtësia kroate, arrestohet drejtori i MEC Telekom të Zagrebit Drejtori i MEC Telekom të Zagrebit, Bruno Marchisto është arrestuar ditën e mërkurë në aeroportin e Rinasit pasi gjyka
Talenti kroat, blerja e ardhshme e Realit Merkato zyrtarisht është mbyllur pak javë më parë, por Real Madridi po planifikon goditjen e ardhshme. Përforcimi i mesf
Basketbollistja kroate, "Miss" Londër 2012 (FOTO LAJM) Gjuetia për më të bukurën e Lojërave Olimpike Londër 2012 ka filluar prej kohësh. Revista "Bleacher Report" ka kurorëzua
Kroatët "pushtojnë"Gdanskun, policia merr masa Gdansk, qyteti polak ku do të zhvillohet ndeshja e sotme mes Spanjës dhe Kroacisë, është blinduar nga forca të shumta po