999 rezultate për

kroate

Kroatët me flamur shqiptar në Itali (FOTO LAJM) Përveçse dogjën flamurin serb dhe ndërprenë për disa minuta ndeshjen eleminatore mes Italisë dhe kombëtares së tyre në "
Policia italiane arreston 16 kroatë për incidentet në "San Siro" Policia italiane ka arrestuar 16 ultras kroatë natën e djeshme në Milano. Arretsimet u janë komunikuar tifozë rreth o
Mediat kroate për Ramën: Lojtar i Dinamos, shkrimtar, boem, armik i Serbisë Mediat kroate kanë bërë një përshkrim të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. Ata kanë shkruar se Rama njihet si sh
Mediat kroate: Nacionalizmi po e kthen pas Maqedoninë Në mediat kroate është shkruar një analizë nga gazetari Zdenko Duka. Ai ka bërë një analizë për Maqedoninë, të titull
Mediat kroate: Kjo është Kroacia etnike Zhvillimet e fundit në Ballkan po nxjerrin në pah projekte ekspansioniste. Gjithçka nisi me atë që ngjau në Beograd n
Kroatët: Në Serbi nuk ishte Putini, por kopja e tij (FOTO LAJM) Vizita e presidentit rus në Beograd është komentuar shumë nga mediat serbe, ata rajonale, por edhe ata evropiane e botër
Kroatë dhe boshnjakë njëzëri: Evropë, serbët janë barbarë (FOTO LAJM) Djegia e flamurit shqiptar në ndeshjen e derbit beogradas mes Partizanit dhe Crvena Zvezdës, nuk ka irrituar vetëm shqip
Mediat kroate: Vuçiç ka baba shqiptar, Musliu: Ia njihja nënën, por nuk jam babai Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka baba shqiptar. Kështu shkruan një portal kroat, i cili thekson se babai b
Kroatët-serbëve: Shqiptarët dinë t'iu përgjigjen edhe majmunëve Edhe kroatët kanë dalë në përkrahje të shqiptarëve lidhur me atë çfarë ngjau në Beograd. "Shqiptarët janë njerëz të z
Seselji: Nderhyme se serbët po vriteshin nga kroatët Politikani nacionalist serb, Vojislav Sesejl ka thënë në gjyqin e ish-liderit kroato-serb, Goran Handiç se ajo që udhëho
Incident i turpshëm diplomatik, Nikoliç ringjall idenë e "Serbisë së Madhe" Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç duket se e ka të vështirë të heqë dorë nga ideja e "Serbisë së Madhe". Me rast
Ja çfarë shkruante gazeta kroate për Isa Boletinin Gazeta kroate që botohej në Zagreb, "Ilustrovani List" i ka dedikuar një artikull Isa Boletinit, ku nxjerr në pah karakt
Një rrëfim i gazetës kroate “Ilustrovani List” për Isa Boletinin Isa Boletini është lindur në Mitrovicë (Fushë Kosovë - Kosovë) dhe është rritur në një mjedis konfliktesh të përhershme.
Tito prodhon turizëm Ishujt kroatë, që dikur shfrytëzoheshin nga institucionet dhe nga burrë-shtetasit, tashmë janë një atraksion i vërtetë t
Tito pat' thënë: Shqiptarët dhe kroatët do ta shpërbëjnë Jugosllavinë Udhëheqësi i Jugosllavisë për më shumë se 40 vjet, Josiph Broz Tito i qe frikësuar gjithnjë shpërbërjes së kësaj konfede
Mediat kroate: Shqiptarët e mbështesin me gjithë zemër Kroacinë Kjo foto që po shihni ka bërë xhiron nëpër rrjete sociale. Aty shihet një tifoz shqiptar në mesin e disa tifozëve kr
Tifozët shqiptarë krah për krah me tifozët kroatë në Brazil Në Brazil ka edhe tifozë shqiptarë. Megjithëse të paktë në numër, edhe prania e tifozëve shqiptarë është parë në kom
"Brazil 2014", Kardinali i Zagrebit "bekon" Kroacinë 23 futbollistët që do të përfaqësojnë Kroacinë në Kupën e Botës morën bekimin nga Kardinali Josip Bozanic në Katedralen
Gjermani fitore me vuajtje kundër Kilit (VIDEO) Gjermanët janë mjaftuar me një gol në ndeshjen miqësore përballë Kilit që u zhvillua në Mercedes Benz Arena në Stuttgart
Zvicra refuzon të nënshkruaj marrëveshje për punësimin e kroatëve Zvicra ka refuzuar të nënshkruajë një marrëveshje që u lejon qytetarëve kroatë të kenë akses në tregun e punës së këtij