999 rezultate për

kroate

Mediat kroate "tremben", Shkëmbi: Luftojmë deri në fund Jutarnji List”, një prej gazetave më të mëdha të Kroacisë, publikon një shkrim ku përshkruan ecurinë pozitive të futboll
Mediat kroate: Dinamo peshkoi një kundërshtar të lehtë Menjëherë pas hedhjes së shortit që vendosi përballë Dinamos Zagrebit kampionët e Shqipërisë, Skënderbeun, mediat kroate
Shesheli djeg flamurin kroat në Beograd (FOTO LAJM) Partia Radikale Serbe e udhëhequr nga Vojislav Sheshel është tubuar përpara ambasadës kroate në Beograd, ku dhe janë zhv
UEFA nis zyrtarisht hetimin për skandalin e kroatëve Institucioni më i madh i futbollit, UEFA, edhe zyrtarisht ka nisur hetim për kryqin nazist që u pa në fushë në ndeshjen
Odise Roshi firmos për tre vjet me Rijeken Mesfushori i Kombëtares Shqiptare, Odise Roshi e ka zyrtarizuar skuadrën e re të tij. Ish lojtari i FSV Frankfurt sot ka
Për shqiptarët, prioritet janë të ardhurat. Për grekët, malazezët shëndeti. Për serbët, bullgarët, boshnjakët dhe kroatët, jeta e qetë Çfarë ka më shumë rëndësi? Ose kush është prioriteti juaj? Kjo pyetje u është drejtuar 80 mijë njerëzve në të gjit
"Serbia rrezikon 3-5 vjet përjashtim nga futbolli" Në prag të mbledhjes së CAS, që do të japë një vendim përfundimtar për ndeshjen e 14 tetorit mes Serbisë dhe Shqipërisë,
Mediat kroate: Thaçi përqafon modelin kroat Pas vizitës zyrtare që zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka
"Torcida" kroate djeg flamurin serb (FOTO LAJM) Tifogrupi kroat "Torcida" ka djegur flamurin serb gjatë derbit të Splitit, Hajduk-RNK, e përfunduar në shifrat 1-2 dhe k
Presidentja kroate nuk e do bustin e Titos në zyrë Në zyrën e presidencës në Kroaci ka filluar transferimi i veprave të artit dhe artefakte tjera, trashëgimi e Josip dhe J
Trajneri i Kroacisë mbron Kovaçiç: Nuk e di ç'priste Mancini Tekniku i Kombëtares kroate Niko Kovac ka dhënë një intervistë për mikrofonat e portalit "24sata" ku ka folur më së shum
Ukraina "përplas" Rusinë me Kroacinë Në kohën kur qeveria kroate mendoi që do të ketë mundësi të relaksojë marrëdhëniet e tensionuara me Rusinë, kur një dele
Ivanov mer pjesë në inaugurimin e presidentes kroate Sot në Zagreb do të marrë pjesë në inaugurimin e presidentes së sapozgjedhur të Republikës së Kroacisë, Kolinda Grabar-K
GJND hedh poshtë paditë e ndërsjella Kroaci-Serbi për gjenocid Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë ka vendosur se as Serbia, e as Kroacia, nuk kanë kryer gjenocid kundër kroatëve, përk
Presidentja kroate: Kosova kurrë s’do të jetë pjesë e Serbisë (VIDEO) Presidentja e sapozgjedhur e Kroacisë, Kolinda Kitaroviç në deklaratat e saj është treguar e ashpër me Serbinë. Së fu
Kroatët tallen në votime, votojnë Putinin, Merkelin, Chuk Norrisin...(FOTO LAJM) Në zgjedhjet presidenciale në Kroaci plot 28.712 vota ose 1.6 përqind e votave totale u shpallën të pavlefshme. Fenom
Çetniku Miliçiç provokon kroatët me tatuazhet e Dujiç dhe Kalabiç (FOTO-VIDEO) Darko Miliçiç provokon rëndë popullin kroat me tatuazhet që kishte në barkun e tij. Ish-basketbollisti i disa skuadrave
Serbët e Kroacisë: Viktimave serbe tiu ngrihet monument në Beograd Koalicioni i Shoqatave të Refugjatëve të Serbisë tha ditën e enjte se vitin e ardhshëm dëshiron të zbulojë monumentin e
Familjarët e veteranëve në Kroaci nuk regjistrohen në fakultet pa provim pranues Gjykata Kushtetuese e Republikës së Kroacisë më 20 dhjetor 2006 shfuqizoi nenin 53 të Ligjit mbi të Drejtat e Veteranëve
UEFA, procedim disiplinor për Itali-Kroaci (FOTO LAJM) UEFA ka njoftuar paraditen e sotme se ka hapur procedime disiplinore kundër Italisë dhe Kroacisë pas ndeshjes së zhvillu