999 rezultate për

kroat

Erërat e forta dërgojnë mbeturinat e Shqipërisë në Kroaci Era që ka përfshirë bregdetin e Adriatikut ka çuar sasi të mëdha mbeturinash plastike në qytetin port kroat të Dubrovnik
Tifozët e Romës kundër Kolarov, e thërrasin "kroat" (FOTO LAJM) Nuk është një moment i mirë për Romën që pas nga barazimit kundër Atalantës dhe tek humbja turpëruese ndaj Fiorentinës
Kroati tërbon serbët: Më mirë një ditë në Kosovë, sesa 1000 në Serbi (FOTO LAJM) Gazetari dhe prezantuesi i njohur kroat, Velimir Bujanec, duke se e ka shijuar jashtëzakonisht shumë vizitën e tij në Ko
Manchester City nënshkruan me talentin kroat Manchester City ka nënshkruar me talentin kroat të Hajduk Split, Ante Palaversa. Skuadra angleze ka paguar 7 milionë
Barcelona dyfishon rezultatin ndaj Sevillas (VIDEO) Barcelona ka dyfishuar rezultatin ndaj Sevillas në "Camp Nou". Ai që ka shënuar është mesfushori kroat, Ivan Rakitic
Mbrojtësi kroat pranë zyrtarizimit te Roma Domagoj Vida është pranë zyrtarizimit si lojtari më i ri i Romës. Monchi ka arritur të mbyllë me sukses negociatat me B
Zyrtare: Sevilla prezanton futbollistin kroat Marko Rog do të luajë deri në fund të këtij sezoni te skuadra e Sevillas. Lajmi është bërë i ditur nga të dyja klubet pë
Mirupafshim Napoli, Rog pranë transferimit në Spanjë (VIDEO) Marco Rog ka udhëtuar drejt Andaluzisë në Spanjë, për të kryer vizitat mjekësore me Sevillan, pasi klubi spanjoll ka gje
Gazetari kroat tregon reagimin në Zagreb kur u mor vesh lajmi për masakrimin e familjes Jashari Gazetari i njohur kroat, Velimir Bujanec, ka treguar për herë të parë se si ishte pritur në vendin prej nga ai vjen lajm
E ardhmja e Pjacës ngelet mister E ardhmja e Marko Pjaca me sa duket po ngelet një mister. Lojtari kroat, kërkon qëndrimin te Fiorentina por me sa duket
Futbollisti shqiptar pranë kalimit tek klubi kroat Françesko Tahiraj është lojtari me origjinë shqiptare që aktivizohet për Aluminij, në ligën e parë të Sllovenisë. Mes
Talenti kosovar mund të transferohet në Bundesligë Paraqitjet e mira me skuadrën kroate Lokomotiva Zagreb kanë bërë që shumë skuadra evropiane të vihen pas për të kërkuar
"Më paso një dreq topi, ti kroat m*ti!”, lojtari madrilen shpërthen kundër Modriç Real Madrid u shpall kampion i Kupës së Botës për Klubet, duke fituar kështu të tretin trofe radhazi. MArca shkruan s
Mikja e shqiptarëve i reagon Vuçiçit: Ne krijojmë boshtin me Shqipërinë dhe Kosovën Ditën e djeshme, presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka zhvilluar një takim me kryeministrin grek, bullgar dhe atë rumun.
Zhbllokohet ndeshja, Juventus kalon në avantazh ndaj Romës (VIDEO) Juventus ka kaluar në avantazh ndaj Romës në "Allianz Stadium". Ai që ka shënuar është sulmuesi kroat, Mario Mandzuk
Talenti shqiptar i jep kualifikimin në kupë skuadrës kroate Futbollisti shqiptar, Arbër Mehmetllari, ka shënuar golin e fitores për Lokokotiven e Zagrebit U-19 ndaj Inter Zapresiç,
Presidentja kroate uron Luka Modric për fitimin e Topit të Artë (VIDEO) Pasi që France Football i dha sonte Topin e Artë Modricit, ka pasur reagime nga të gjithë për lojtarin më të mirë në bot
Luka Modric, kroati i parë që fiton Topin e Artë Luka Modric është lojtari më i përfolur për momentin pas fitimit të Topit të Artë. Modric është kroati i parë që fito
Modric më i miri, dramë për Ronaldon Federata e Historisë dhe Statistikave në Futboll (IFFHS) zgjodhi Luka Modric kapitenin e kombëtares kroate si më të mir
Real Madrid shpreh interesim për sulmuesin kroat Real Madrid po mendon që të shpenzojë shuma të majme në merkaton e transferimeve. Sipas "Gazzetta dello Sport", Gala