999 rezultate për

kroat

Gazetari kroat tregon reagimin në Zagreb kur u mor vesh lajmi për masakrimin e familjes Jashari Gazetari i njohur kroat, Velimir Bujanec, ka treguar për herë të parë se si ishte pritur në vendin prej nga ai vjen lajm
E ardhmja e Pjacës ngelet mister E ardhmja e Marko Pjaca me sa duket po ngelet një mister. Lojtari kroat, kërkon qëndrimin te Fiorentina por me sa duket
Futbollisti shqiptar pranë kalimit tek klubi kroat Françesko Tahiraj është lojtari me origjinë shqiptare që aktivizohet për Aluminij, në ligën e parë të Sllovenisë. Mes
Talenti kosovar mund të transferohet në Bundesligë Paraqitjet e mira me skuadrën kroate Lokomotiva Zagreb kanë bërë që shumë skuadra evropiane të vihen pas për të kërkuar
"Më paso një dreq topi, ti kroat m*ti!”, lojtari madrilen shpërthen kundër Modriç Real Madrid u shpall kampion i Kupës së Botës për Klubet, duke fituar kështu të tretin trofe radhazi. MArca shkruan s
Mikja e shqiptarëve i reagon Vuçiçit: Ne krijojmë boshtin me Shqipërinë dhe Kosovën Ditën e djeshme, presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka zhvilluar një takim me kryeministrin grek, bullgar dhe atë rumun.
Zhbllokohet ndeshja, Juventus kalon në avantazh ndaj Romës (VIDEO) Juventus ka kaluar në avantazh ndaj Romës në "Allianz Stadium". Ai që ka shënuar është sulmuesi kroat, Mario Mandzuk
Talenti shqiptar i jep kualifikimin në kupë skuadrës kroate Futbollisti shqiptar, Arbër Mehmetllari, ka shënuar golin e fitores për Lokokotiven e Zagrebit U-19 ndaj Inter Zapresiç,
Presidentja kroate uron Luka Modric për fitimin e Topit të Artë (VIDEO) Pasi që France Football i dha sonte Topin e Artë Modricit, ka pasur reagime nga të gjithë për lojtarin më të mirë në bot
Luka Modric, kroati i parë që fiton Topin e Artë Luka Modric është lojtari më i përfolur për momentin pas fitimit të Topit të Artë. Modric është kroati i parë që fito
Modric më i miri, dramë për Ronaldon Federata e Historisë dhe Statistikave në Futboll (IFFHS) zgjodhi Luka Modric kapitenin e kombëtares kroate si më të mir
Real Madrid shpreh interesim për sulmuesin kroat Real Madrid po mendon që të shpenzojë shuma të majme në merkaton e transferimeve. Sipas "Gazzetta dello Sport", Gala
Mbrojtësi kroat në dyshim për Interin kundër Tottenham Mbrojtës i majtë i Interit, Sime Vrsaljko duket se do të mungojë kundër Tottenham Hotspur, pasi që është stërvitur veçma
Super Uzuni, shënon gol fantastik ndaj Osijekut Futbollisti i Kombëtares, Myrto Uzuni vazhdon të shkëlqejë në kampionatin kroat me fanellën e Lokomotivës së Zagrebit.
Juventus dyfishon rezultatin ndaj SPAL (VIDEO) Juventus ka dyfishuar rezultatin ndaj SPAL në "Allianz Stadium". Ai që ka shënuar është sulmuesi kroat, Mario Mandzu
Reali gjen zëvendësuesin e Modric, Interi në "pole-position" për kroatin Ditët e fundit presidenti i Reali të Madridit ka bërë një plan që do të duhet fillojë rinovimin me të gjithë lojtarët e
"Topi i Artë" shkon për Luka Modri? Çfarë ka pohuar kroati Ylli i Real Madridit dhe Kroacisë, Luka Modric, nuk është i brengosur për Topin e Artë. Këtë e ka pohuar vetë ai ku
Mbyllet pjesa e parë 0-0, England-Croatia Është mbyllur me rrjeta të pa prekura sfida Angli – Kroaci e cila po luhet në ‘’Wembly’’. Anglia në përgjithësi ka
Strinic rifillon stërvitjen Erdhi te Milan me parametra zero këtë verë nga Sampdoria, por pas vetëm pak ditësh përgatitje, klubi kuqezi njoftoi se m
Grezda titullar me Rangers, tregon emocionet e ndeshjes Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Eros Grezda luajti titullar me Rangers në fitoren që skocezët arritën në kampionat. Ai