999 rezultate për

kroat

Zyrtare: Ish-lojtari i Juventusit merr drejtimin e Udinese-s Igor Tudor emërohet trajneri i ri i Udinese. Konfirmimi vjen përmes faqes zyrtare të klubit friulian. Kroati kthehet
Kështu "turpëron" Shaqiri mbrojtësin kroat (VIDEO) Liverpooli po bëhet gati për të luajtur nesër mbrëma sfidën ndaj Bayern Munich në Ligën e Kampionve teksa do të kërkojnë
Cagliari thyen Interin, zikaltrit rrezikojnë Championsi-n(VIDEO) Interi vë në diskutim jo vetëm vendin e 3-të por edhe kualifikimin në Champions League për sezonin e ardhshëm. Zikaltri
Një kroat për stolin e Besiktas "Takvim" shkruan sot se klubi turk i Besiktasit në fund të këtij sezonit do të emërojë në stol Slaven Bilic. Kroati n
Rakitiç: Thashethemet e merkatos? Më vjen të qesh Nëse për Diego Godin është thuajse çdo gjë e kryer, sa i përket transferimit te Interi, nuk mund të thuhet e njëjta gjë
Klopp flet për përplasjen me Kovac: Kroati e pranoi gabimin, kërkoi dy herë falje Jurgen Klopp dhe Niko Kovac u përplasën së bashku menjeherë pasi përfundoi ndeshja Liverpool-Bayern Munich. Trajneri
Lazio kalon në avantazh kundër Genoas (VIDEO) Lazio ka kaluar në avantazh në ndeshjen që po zhvillohet në Marassi kundër Geonas në transfertë. Autori i goli për ba
Edhe Juventus futet në garë për Rakitic Ivan Rakitic po përflitet kohët e fundit për një kalim tek Interi, teksa zikaltrit janë të gatshëm për të ofruar 90 mili
Sportisti serb sulmohet nga tifozët kroatë dhe hidhet në det nga frika (VIDEO) Lojtarët serbë të ekipit të Crvena Zvezdas u sulmuan sot pasdite në Split të Kroacisë, përderisa ishin ulur në një kafe
Rakitic kerkon largimin, Interi në pritje Me ardhjen e Frenkie de Jong dhe ndoshta Rabiot, në fillim të sezonit të ardhshëm zor se do të ketë një vend titullari
Mbrojtësi kroat i thotë lamtumirë Interit Sime Vrsaljko do të rikthehet te Atletico Madrid, teksa Interi ka vendosur mos ta blejë kartonin e kroati. Shkak u b
"Tmerr i të korruptuarve", Prokurorja kroate takon kreun e KLP Prokurorja speciale e USKOK, Tamar Laptosh ka zhvilluar një takim me kreun e KLP-së Gent Ibrahimi. Tamar Laptosh ësht
Erërat e forta dërgojnë mbeturinat e Shqipërisë në Kroaci Era që ka përfshirë bregdetin e Adriatikut ka çuar sasi të mëdha mbeturinash plastike në qytetin port kroat të Dubrovnik
Tifozët e Romës kundër Kolarov, e thërrasin "kroat" (FOTO LAJM) Nuk është një moment i mirë për Romën që pas nga barazimit kundër Atalantës dhe tek humbja turpëruese ndaj Fiorentinës
Kroati tërbon serbët: Më mirë një ditë në Kosovë, sesa 1000 në Serbi (FOTO LAJM) Gazetari dhe prezantuesi i njohur kroat, Velimir Bujanec, duke se e ka shijuar jashtëzakonisht shumë vizitën e tij në Ko
Manchester City nënshkruan me talentin kroat Manchester City ka nënshkruar me talentin kroat të Hajduk Split, Ante Palaversa. Skuadra angleze ka paguar 7 milionë
Barcelona dyfishon rezultatin ndaj Sevillas (VIDEO) Barcelona ka dyfishuar rezultatin ndaj Sevillas në "Camp Nou". Ai që ka shënuar është mesfushori kroat, Ivan Rakitic
Mbrojtësi kroat pranë zyrtarizimit te Roma Domagoj Vida është pranë zyrtarizimit si lojtari më i ri i Romës. Monchi ka arritur të mbyllë me sukses negociatat me B
Zyrtare: Sevilla prezanton futbollistin kroat Marko Rog do të luajë deri në fund të këtij sezoni te skuadra e Sevillas. Lajmi është bërë i ditur nga të dyja klubet pë
Mirupafshim Napoli, Rog pranë transferimit në Spanjë (VIDEO) Marco Rog ka udhëtuar drejt Andaluzisë në Spanjë, për të kryer vizitat mjekësore me Sevillan, pasi klubi spanjoll ka gje