999 rezultate për

kroat

Masakra, del fotoja e kriminelit që vrau 6 familjarë Mediat kroate kanë publikuar fotografinë e autorit të masakrës së sotme në Zagreb, e cila është më e rënda në Kroaci që
Makina vjen "pikë plumbi" dhe merr para gjithçka, pamje rrëqethëse nga aksidenti në kufirin kroat (VIDEO) Një aksident shumë i rëndë ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në kufirin kroat. Një makinë e tipit BMW po lëvizte me
Manchester United nuk heq dorë nga Rakitic, rrit ofertën për kroatin Manchester United ka nisur punën për gjetjen e zëvendësuesit të Paul Pogba. Gazeta spanjolle "Sport" bën të ditur se
NJSO surprizon veteranët kroatë që erdhën në Kosovë (FOTO LAJM) Një grup motoristësh kroatë shumica e të cilëve janë veteranë lufte po qëndrojnë në Kosovë. Pas një mikpritje në Pri
Conte kërkon yllin kroat, Interi hyn në bisedime Me ardhjen e tij te Inter, Antonio Conte ka vendosur kushtin e të bërit një merkato të fuqishme dhe sjelljen në San Siro
E BUJSHME/ Interi po mendon rikthimin e yllit kroat Mateo Kovaçiç është i gatshëm të rikthehet te Interi, raporton “La Repubblica”. Emri i kroatit është në qendër të vëmend
Modriç shpallet lojtari më i mirë kroat teksa flet dhe për të ardhmen e tij (VIDEO) Modric do të vijojë ta veshë fanellën e Real Madridit, edhe pse thotë se ende s’e ka rinovuar kontratën me ‘Los Blancos’
Mandzukic larg Juventusit, kroati merr ofertë nga Kina Mario Mandzukic nuk është më një lojtari i paprekshëm për Juventusin. Kroati mund të jetë një ndër lojtarët e sakrifi
Një profesor kroat do të zgjidhë problemin me ariun e Prizrenit Një profesor nga Universiteti i Zagrebit pritet që ta zgjidhe të gjithë ‘hallakamën’, e krijuar në vend ditëve të fundit
Presidentja kroate: BE krijoi një vakum të rrezikshëm në Ballkan Integrimi i Ballkanit Perëndimor në familjen europiane ishte kryefjala e Samitit të Brdo-Brijunit që u zhvillua në Tiran
Kryeminstri kroat jep versionin e tij për taksën në Samitin e Berlinit Shefi i Qeverisë së Kroacisë Andrej Plenkoviq duke folur për Samitin e Berlinit ka thënë se as Kosova as Serbia nuk kanë
Rekord "Guinness", shtyn makinën i vetëm për 100 kilometra Kroati Tomislav Lubenjak hyri në librin e rekordeve "Guinness", pasi ka shtyrë një automjet me peshë 730 kilogramë për 1
Pas festës së titullit, Rakitic flet për të ardhmen Pas fitimit të titullit kampion në La Liga, kroati i Barcelonës, Ivan Rakitic ka folur në lidhje me të ardhmen e tij: "D
Real Madrid dhe Chelsea arrijnë një tjetër marrëveshje për mesfushorin kroat Skuadra e Real Madrid i ka ofruar Chelsea mundësinë që të vazhdojnë marrëveshjen në lidhje me huazimin e mesfushorit kro
Kroatët kapin dy kosovarë duke kaluar ilegalisht, i kthen në Serbi Por, përveç atyre që kishin leje për të lëvizur në zonën Shëngen, ka akoma qytetarë që provojnë të shkojnë përmes rrugëv
Ylli kroat i Realit mund të përfundojë te Zenit Mesfushori kroat Mateo Kovacic është pranë transferimit te skuadra ruse e Zenit Shën Petërburg. Lajmin e ka konfirmuar e
Nxënësit kroat në Bosnjë mësojnë se Kosova është e pavarur, reagojnë mënjëherë mendiat serbe "Çfarë mësojnë nxënësit e kantoneve kroate në Bosnje? Mësojnë se Kosova është shtet i pavarur!" Kështu shkruan mediumi s
“Shqiptarët dhe kroatët janë vëllezër”! Kjo video po acaron serbët (VIDEO) “Kroacia nuk i harron heronjtë shqiptarë”, ky është mesazhi i videos që së fundmi është shpërndarë shumë në rrjetet soci
Lovren kërkohet në Serinë A, 3 klube të mëdha pas kroatit Mbrojtësi i Liverpoolit Dejan Lovren është një nga më të kërkuarit në Serinë A. Për të siguruar kroatin ka një rivali
Juventusi rinovon me sulmuesin kroat deri në 2021 Juventusi ka vendosur të rinovojë kontratën deri në vitin 2021 me sulmuesin kroat Mario Mandzukic. Sipas "Sky Sport 24",