999 rezultate për

kroat

Bayerni e do në skuadër Perisic, nis bisedimet me Interin për blerjen e kroatit Skuadra e Bundeligës fillimisht pagoi pesë milionë euro për huazimin e kroatit, dhe duhet të paguajë edhe 20 milionë tje
Ambasada kroate dhuron maska e veshje mbrojtëse për punonjësit e policisë (VIDEO) Ambasada e Kroacisë ka dhuruar 50.000 maska dhe 500 veshje mbrojtëse për Policinë e Shtetit. Ambasadori i Kroacisë z
Aeroplani i Forcave Ajrore rrëzohet në stërvitje, jep dorëheqjen ministri kroat i Mbrojtjes Ministri i Mbrojtjes në Kroaci Damir Krsticevic ka dhënë dorëheqjen pasi një aeroplan trajnimi i Forcave Ajrore u rrëzua
Presidenti i federatës kroate të futbollit: Modric do të jetë i gatshëm për EURO 2020 Mesfushori i Real Madrid, Luka Modric, do të jetë 35 vjeçar gjatë kohës kur turneu pritet të mbahet. Përkundër kësaj
Coutinho jo, Perisic po, Bayerni gati të blejë kartonin e kroatit Ylli kroat i futbollit, Perisic, kaloi këtë sezon si i huazuar te Bayern, nga skuadra e Inter, dhe duket se paraqitjet e
Edhe ushimet duhet të karantinohen, shkencëtari kroat tregon arsyen Profesori i Biologjisë Molekulare dhe Biokimisë në Fakultetin e Shkencave Natyrore dhe Matematikës në Zagreb, Gordan Lau
Tjetër tërmet në Zagreb, qytetarët ikin drejt bregdetit Në orën 16.16 në Zagreb është regjistruar një tërmet i ri dhe sipas të dhënave të para, 17 njerëz u lënduan nga tërmetet
Gjest i madh, tifozët e Dinamos u vijnë në ndihmë bashkëqytetarëve të prekur nga tërmeti Kreqyteti kroat, Zagrebi po përjeton një situatë të tmershme. Sikur të mos mjaftonte përhapja e pandemisë së koronavirus
Klubi kroat rinovon kontratën me 3 talentët shqiptarë Lokomotiva e Zagrebit njihet si një klub i cili në përbërje ka shumë shqiptarë. Së fundmi, tre prej futbollistëve të
Ylli i Kosovës transferohet te gjigandët kroat Ylli i kombëtares së Kosovës, Lirim Kastrati, do të bëjë një hap të madh në karrierën e tij. Tashmë anëtari i Lokomot
Barcelona në pritje për të shitur yllin e skuadrës Ylli kroat i Barcelonës duket se po kalon momentet e fundit në katalunja. Kampionët e La Ligas janë duke shpresuar të
Nuk është pjesë e planeve të Sarrit, ylli i Juventusit pranë huazimit Marko Pjaca nuk bën pjesë në planet e Maurizio Sarrit dhe drejtuesit e Juventusit kanë vendosur ta huazojnë sërish, me q
Reali shkatërron Valencian, Modric shënon një supergol (VIDEO) Real Madridi është duke zhvilluar një sfidë spektakolare kundër Valencias në kuadër të gjysëmfinales së Superkupës së Sp
Grezda prezantohet te skuadra kroate, ka dy fjalë edhe për Rangers (VIDEO) Eros Grezda do të rikthehet në Kroaci dhe do të jetë pjesë e Osijek. Sulmuesi anësori i kombëtares largohet pa lënë gjur
VAR-i i mohon golin Mandzukicit në debutim (VIDEO) Pasi nuk luajti asnjë minutë me Juventusin në pjesën e parë të sezonit, ishte mjaft e qartë se ishte i nevojshëm një vep
Presidentja kroate bën gafën me Kosovën, e publikon në hartë si pjesë të Serbisë (FOTO LAJM) Kosova pjesë e territorëve të Serbisë, kjo është gafa e rradhës e bërë tashme edhe nga Presidentja kroate Kolinda Grabar
Kryeministri kroat: Duam hapjen e negociatave me Shqipërinë Kryeministri kroat ka dalë në mbrojtje të Shqipëris dhe Maqedonisë së Veriut për hapjen e negociatave me BE. “Në sam
Kush është 26 vjeçarja shqiptare që e këshillon presidenten kroate Shqiptarja e vetme në kabinetin e presidencës kroate Gentiana Fana ka folur për politikën kosovare dhe për pozitën e saj
Jam gati për hapin e madh, talenti spanjoll i "shkel syrin' Milanit Dani Olmo është një nga talentet më të mëdhenj aktualisht në futbollin Europian. Futbollisti spanjoll i cili është pr
"Telenovela" Rakitic, Barcelona merr vendimin përfundimtar Gjiganti katalunas llogarit në mesfushorin kroat edhe në pjesën e dytë të kampionatit Barcelona nuk e ka ndërmend të