999 rezultate për

kroat

Drama e familjes emigrante në Serbi: Nëna nuk pa dot vajzën e vdekur (VIDEO) Kur treni goditi për vdekje 6-vjeçaren Madina Hussiny, familja e saj ju lut për ndihmë policisë kufitare kroate, e njëjt
Si mund t’i shpëtoni Cianidit, helmit që vrau gjeneralin kroat Cianid kaliumi është një helm shumë i fuqishëm, me 0.2g mund ta vrasë njeriun që peshon deri në 70 kg. Cianidi shpërn
Si u fut helmi në sallën e Gjykatës në Hagë? (VIDEO) Autoritetet holandeze tashmë i kanë filluar hetimet për të gjetur se si është futur helmi me të cilën Slobodan Parljak,
Piu helmin gjatë seancës në Hagë, vdes kroati (VIDEO) I burgosuri i Hagës Slobodan Praljak ka vdekur në spital pasi ai piu helmin. Kështu kanë njoftuar mediat kroate citon
Brozovic shënon golin e dytë për Interin (VIDEO) Interi ka shënuar edhe golin e dytë kundër Cagilarit në "Sardegna Arena" Është mesfushori kroat Marcelo Brazovic ai
Ish-presidenti kroat paralajmëron Serbinë për Kosovën Ivo Josipoviq, ish-presidenti i Kroacië ka deklaruar se Serbia nuk mund të anëtarësohet në BE pa njohjen e Kosovës. N
Serwer: Haradinaj dhe Thaçi mund të akuzohen nga Gjykata Speciale Ish –diplomati amerikan dhe njohësi i çështjeve të Ballkanit Daniel Serëer ka reaguar ndaj verdiktit të sotëm në Hagë, k
Modric shkarkon të djathtën dhe i jep avantazhin Realit (VIDEO) Real Madrid ka kaluar në avantazh kundër APOEL-it në "Neo GSP Stadium" Rraketa e kroatit Luka Modric nga një distanc
Modelja kroate fton kombëtaren e italisë për të parë botërorin në shëpinë e saj Humbja e Italisë në ndeshjen e mbrëmshme kundër Suedisë, ka shkaktuar trishtim tek tifozët e shumtë, mirëpo ka pasur edh
Kroatët nuk ngopen, shënojnë edhe golin e katërt (VIDEO) Kroacia ka shënuar edhe golin e katërt kundër Greqisë në ndeshjen që po luhet në "Stadio Maksimir" të Zagrebit Goli
Kroatët dyfishojnë rezultatin (VIDEO) Kroacia ka shënuar edhe golin e dytë kundër Greqisë në "Stadio Maksimir" Është sulmuesi i Milanit Kalinic që shënon p
Ministri kroat i veteranëve i ndan dekoratë komandantit Xhelal Hajda–Toni (Video) Ministri kroat i veteranëve, Tomo Medved ka ndarë dekoratë për Xhelal Hajdën-i njohur si komandant Toni. Ky dekoratë u n
Allegri tregon funksionet që kryen Mandzukiç në ekip Massimiliano Allegri nuk i ka kursyer komplimentat për kroatin Mario Mandzukiç. Kroatin Allegri e shndërroi nga qendë
Prokuroria i përmendi kryeministrin kroat, Rama: Turpëruat institucionin Ofendimet që kryeministri Rama bëri vetëm dy ditë më parë ndaj gazetarëve akoma vazhdojnë akoma të jenë kryeteme diskuti
Kroati kthehet në stërvitje Inter ka marrë një lajm të mirë gjatë stërvitjeve të sotme , sepse Marcelo Brozovic ka nisur stërvitjen Mesfushori kr
Prokuroria kërcënon me skenarin kroat: A do të arrestohet edhe Berisha?! Ndërkohë që iu përgjigj "flakë për flakë" akuzave të Ramës se po përdoreshin politikisht, Prokuroria e Krimeve të Rënda
Mandzukic i jep golin e avantazhit Juventusit (VIDEO) Juventus kalon në avantazh kundër Sportingut në "Allianz Stadium". Golin e avantazhit e ka shënuar kroati Mandzukic
Grezda realizon supergol ndaj Dinamo Zagreb Eros Grezda vazhdon me momentin e mire. Pas elozheve qe lojtarit iu bene pas sfides se perfaqesueses sone ne Loro Borici
E bujshme / Kroacia emëron trajner ish-trajnerin e Dinamos Kroacia shkarkoi trajnerin Ante Çaçic nga stoli i ekipit kombëtar, pas barazimit zhgënjyes 1-1, në shtëpi ndaj Finlandë
Juventus "viktima" e Kombëtareve Eliminatoret e kombëtareve për botërorin “Rusia 2018” i sollën dy lajme të këqija skuadrës italiane të Juventusit. Kjo e