999 rezultate për

kroat

Bukuroshja kroate provokon lojtarin e Anglisë para ndeshjes Kroacia do të përballet sonte në mbrëmje me Anglinë për të përcaktuar se kush do të jetë kundërshtari i Francës në final
Provokoi rusët, Federata Kroate e përjashton nga kombëtarja Federata e Futbollit e Kroacisë (HNS) hoqi Ognjen Vukojeviçin, një anëtar i stafit stërvitor të ekipit kombëtar, pas një
Futbollisti kroat rrezikon mos të luajë përballë Anglisë Daniel Subasiç është lojtari që e ka nderuar në dy paraqitje shumë të mira ekipin e Kroacisë në Botëror. Ai arriti t
Del video e re presidentja kroate përqafon futbollistët gjysmë të zhveshur (VIDEO) Kroacia arriti të bëjë një kualifikim historiknë gjysmëfinalet e Botërorit duke mundur me penallti Rusinë. Për këtë
Sakrifica e dhimbshme e portierit kroat: Do luaja edhe me një këmbë Kombëtarja e Kroacisë arriti të kualifikohet në fazën e gjysmefinaleve të Botërorit pas mundi Rusinë me anë të penalltiv
Pse kroatët i duan shumë shqiptarët: Çfarë ka ndodhur vite më parë Nga Mentor Mellova Shqiptarët janë meritorë dhe për shtetin e ri kroat, pasi që kontributi i tyre zë vend në historin
Rusi - Kroaci, spektakël edhe nga tribunat (FOTO LAJM) Rusi-Kroaci ishte një nga ndeshjet më emocionuese të Botërorit e cila dhuroi spektakël në shumë dimensione. Dhe sigur
Federata Kroate e Futbollit me kërkesë të veçantë për lojtarët e tyre Federata Kroate e Futbollit (HNS) ka kërkuar nga futbollistët e Kroacisë që të shmangnin çdo mesazh me nuanca politike n
Thirri ‘Lavdi Ukrainës’, FIFA merr vendimin për mbrojtësin kroat FIFA i ka dhënë një paralajmërim mbrojtësit Domagoj Vida për sjelljen e tij pas ndeshjes me Rusinë, por mbrojtësi i Kroa
Çmendet tifozi kroat, hedh divanin nga dritarja pas kualifikimit të Kroacisë në gjysmëfinale (VIDEO) Një tifoz kroat e ka ngritur në një nivel tjetër triumfin në botën e sportit, duke e flakur divanin nga dritarja nga gëz
Mandzukic paguan birrat për tifozët kroatë pas kualifikimit në gjysmëfinale Mario Mandzukic nuk e harron vendin e tij, pasi e ka dëshmuar edhe mbrëmjen e djeshme, pasi Kroacia siguroi një biletë h
Presidenti i Serbisë mbështeti Rusinë kundër kroatëve Kroacia arriti të mposhtë Rusinë me anë të penalltive, duke ngjallur shumë emocione. Kroacia gjithashtu është ndjeku
Kjo është festa e çmendur e kroatëve pas kualifikimit në Kupën e Botës (VIDEO) Mes drithërimave të penalltive Kroacia është kualifikuar në gjysmëfinalen e Kupës së Botës. Suksesi i madh i ekipit k
Fjalët historike të trajnerit kroat pas kualifiimit në gjysmëfinale Zlatko Dalic ka folur i emocionuar pas fitores së madhe të Kroacisë ndaj Rusisë në Kupën e Botës. “Ne gjithmonë kemi
Shikoni sa paguan tifozët kroatë për një biletë në sfidën ndaj Rusisë Tifozët e Kroacisë kanë besim te kombëtarja e tyre dhe ëndërrojnë që pse jo të fitojë Kupën e Botës, pasi i ka lojtarët
Fjalët historike të trajnerit kroat pas kualifiimit në gjysmëfinale Zlatko Dalic ka folur i emocionuar pas fitores së madhe të Kroacisë ndaj Rusisë në Kupën e Botës. “Ne gjithmonë kemi
Fjalët historike të trajnerit kroat pas kualifiimit në gjysmëfinale Zlatko Dalic ka folur i emocionuar pas fitores së madhe të Kroacisë ndaj Rusisë në Kupën e Botës. “Ne gjithmonë kemi
Çmenden tifozët kroatë, festojnë me shqiponjën kualifikimin në çerekfinale Kroacia është bërë skuadra e katërt që ka siguruar çerekfinalen e Botërorit, duke mposhtur Danimarkën pas ekzekutimit të
Djali i mbrojtësit kroat habit të gjithë tifozët me veprimin e tij të mrekullueshëm (VIDEO) Djali i mbrojtësit të Kroacisë, Dejan Lovren, po bën xhiron e rrjeteve sociale, pas një video që është bërë virale.
Vuçiç bën si i mirë pasi çmendet kur e shikon ish-presidentin kroat me shqiponjë Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, ka tentuar t’i kundërpërgjigjet ish-presidentit kroat, Stipe Mesiq, i cili bëri