999 rezultate për

kroat

Barcelona e bleu si një super talent, kroati përfundon në ligën e tretë italiane Futbollisti i ri kroat, Alen Halilovic mund të vazhdojë karrierën e tij në ligën e tretë italiane dhe të veshë fanellën
I përfundon kontratë në 2021, Reali ul në tavolinë Luka Modric Real Madridi është duke u bërë gati për të biseduar me Luka Modriqin për rinovimin e kontratës së tij. Mesfushorit kr
Shënohet në Europa League goli më aksidental i të gjitha kohërave (VIDEO) Rijeka ka festuar mbrëmë në Danimarkë, pasi triumfoi 0-1 kundër vendasve të Copenhagen dhe u kualifikua në fazën e grupe
Kroatët alarmojnë: Ky është plani serb për "Serbinë e Madhe", shqiptarët hyn në lojë? Sipas disa të përditshmeve në Kroaci, portali Dnevno.hr po merret edhe me tezën rreth “mini Shengenit” si një shprehje e
Rebic i dëmtuar, synon rikthimin për derbin ndaj Interit Ante Rebic ka pësuar një dëmtim serioz. Anëtari i Milan, kroati Ante Rebic, ka pësuar një lëndim tejet serioz, por ai
Zidane e kishte paralajmëruar Modricin se një dite do ta fitonte "Topin e Artë" Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, i kishte thënë Luka Modricit se ai ishte lojtar me tipare për ta fituar "Topi
ZYRTARE/ Rakitic rikthehet te Sevilla Sevilla ka ri-transferuar mesfushorin kroat Ivan Rakitic nga Barcelona me një kontratë dy-vjeçare. Klubi andaluzian k
Rakitiç largohet nga Barcelona, kroati kryen vizitat mjekësore tek ekipi i ri Sevilja është pranë transferimit të Ivan Rakitiç nga Barcelona. Trajneri Kuman po bën një revolucion në skuadër, dhe loj
Presidenti kroat kërkon falje: Gënjeva për udhëtimin në Shqipëri, fjetjen ma siguroi Rama "Shpenzimet e udhëtimit u mbuluan nga buxheti i shtetit kroat ndërsa akomodimi u bë në rezidencën shtetërore të Republik
8 euro një makjato, gazetarja kroate publikon faturën: Nga piku i sezonit Sa herë bie fluksi i turistëve kryesisht, por edhe bë ditë të zakonshme të sezonit turistik, jemi mësuar të ndeshemi me
Debutim perfekt, Doka shënon që në ndeshjen e parë në Kroaci (VIDEO) Debutimi i Albi Dokës në kampionatin kroat të futbollit nuk mund të ishte më i mirë. Mbrojtësi i cili u largua vetëm
"Na bashkohet një prej talenteve më të mëdhenj shqiptarë", Lokomotiva prezanton Kallakun Sherif Kallaku prezantohet zyrtarisht te Lokomotiva e Zagrebit. Klubi kroat publikoi mirëseardhjen e futbollistit shqipt
Manuel Neuer filmohet duke kënduar këngë nacionaliste kroate (VIDEO) Kapiteni i Bajern Mynihut dhe i kombëtares gjermane në futboll, Manuel Neuer, u filmua duke kënduar një këngë të diskutu
Bayerni nuk shpenzon për Perisic, kroati kthehet në Milano Perisic e ka kaluar sezonin në huazim te Bayern, duke kontribuar me 15 gola në 30 paraqitjet e tij dhe duke fituar titul
Zgjedhjet e 2021-shit, a do të aplikojë SPAK modelin kroat? Zgjedhjet e vitit 2021 janë një kufi politik shumë i rëndësishëm për vendin. Një kufi që sjell nevojën normalisht të nd
Lokomotiva nën drejtimin e shqiptarëve, klubi kroat poston foton e "bandës" Lokomotiva e Zagrebit vazhdon të jetë e varur nga shqiptarët. Edhe në ndeshjen e djeshme ku kroatët triumfuan me rez
Kroatët: Lirim Kastrati, historia më e mirë e viteve të fundit në futbollin e Kroacisë Lirim Kastrati fillimisht erdhi në ligën kroate para dy vjetësh, derisa nëse vazhdon kështu ai mund të bëhet ylli i ri i
Telenovela "Rakitic", zbulohet e ardhmja e kroatit E ardhmja e Ivan Rakitic po kthehet në një telenovelë të vërtetë, pasi shumë klube janë përmendur si destinacioni i mund
"Jam ftohur tani dhe nuk duhet ta kisha bërë atë", Grezda reagon pas sherrit me lojtarin kroat (FOTO LAJM) Futbollisti shqiptar i Osijekut, Eros Grezda është paslasur fizikisht me lojtarin kundërshtar të Rijekës, Anonio Mirko Ç
Dalin pamjet e sherrit mes Grezdës dhe futbollistit kroat (VIDEO) Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, Eros Grezda, u përfshi në një sherr me grushta sulmuesin Antonio Mirko Çolak, në parkin