999 rezultate për

kroacia

E pabesueshme, Çekia shokon Kroacinë në shtesë (VIDEO) E pabesueshme ajo që ndodh në sfidën Kroaci-Çeki. Kroacia dominon për 90 minuta por në fund detyrohet të dalë vetëm me n
Kroacia dominon ndaj Çekisë, e mbyll pjesën e parë në avantazh (VIDEO) Kroacia vijon formën mjaftë të mirë të treguar në ndeshjen e parë ndaj Turqisë. Kroatët kanë dominuar pjesën e parë duke
Kroacia e nis me fitore, vendos super goli i Modric (VIDEO) Kroacia dhuron spektakël në sfidën e parë ndaj Turqisë duke fituar minimalisht 1-0, por krijuan shumë mundësi shënimi. N
Mbyllet pjesa e parë/ Modric shokon Turqinë me një super gol (VIDEO) Turqi dhe Kroacia po zhvillojnë një ndeshje mjaft emocionuese, por 45 minutat e para janë mbyllur 1-0 në favor të Kroaci
Ja oraret e ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës për EURO 2018 Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka mësuar orarin e plotë të ndeshjeve për kualifikimet e Kupës së Botës "Rusia 2018",
Kroacia publikon listën e futbollistëve për Europian (FOTO) Kombëtarja e Kroacisë më në fund ka shpallur listën e futbollistëve që do të marrë me vete në Francë. Trajneri i Kro
Francezët : Shqipëria si Kroacia e viteve 90' Gjithmonë e më shumë në diskutimet për Europianin, një nga ekipet më të përfolura është Shqipëria. Kuqezinjtë debutojnë
Kroacia vijon bllokimin e Serbisë në BE Holanda, e cila kryeson Këshillin e Bashkimit Evropian, as sot, e mërkurë, nuk e ka vënë në rend dite hapjen e kapitulli
Sot gjysmëfinalja e parë e Eurovizion (VIDEO) Prej muajsh e kishim pritur me ankth, por ja që tashmë jemi në orët e fundit teksa sot do të startojë gjysmëfinalja e pa
Presidentja e Kroacisë i premton mbështetje dhe bashkëpunim Thaçit Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas ceremonisë së inaugurimit, ka pritur në takim bilateral Presidenten e Kroacisë,
Kroacia e shpall "non grata" Sheshelin Ministria e Brendshme e Kroacisë ka vendosur ndalimin e liderit nacionalist serb Vojislav Sheshel brenda territorit kroa
Kroacia mbështet Kosovën në proceset e integrimit Ministrja për Dialog, Edita Tahiri ka pritur sot në takim Ambasadoren e re të Kroacisë në Republikën e Kosovës, Marija K
Solana: Kufijtë mes Serbisë dhe Kosovës janë jolegalë, por... Ish-Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Javier Solana, ka përshkruar ngjarjet e fundit në Ballkan dhe lëvizjet nacionalis
Kroacia do të vazhdojë të përkrahë Kosovën në proceset integruese Ministria e Integrimeve Europiane, përmes një komunikate për media, ka njoftuar se janë takuar Ministri Çollaku dhe amba
Thaçi: Kosova e Kroacia kanë miqësi të thellë dhe shumë gjëra të përbashkëta Ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi, ka pritur sot ambasadoren e re të Republikës së Kroacisë në Prishtinë, Marij
Kroacia pajiset me raketa balistike, i hyn frika Serbisë Kroacia raportohet se është pajisur me raketa balistike dhe se pas kësaj ka reaguar edhe shteti fqinj i saj, Serbia.
Policë nga Kroacia e Serbia patrullojnë në kufirin Maqedoni-Greqi Në kërkesën e Maqedonisë për logjistikë dhe ndihmë materiale për përballje me krizën e migrimit të drejtuar deri te vend
10 vendet më të mira për të jetuar, Maqedonia dhe Shqipëria të fundit (FOTO LAJM) Organizata e Kombeve të Bashkuara ka bërë studimin për vitin 2015, në lidhje me nivelin e jetesës. Kështu, vendi më i mi
Ja cilat janë ushtritë më të forta në Ballkan (FOTO LAJM) Gazeta serbe Kurir ka publikuar nje listim te ushtrive me te forta ne Ballkan. Sipas shifrave qe publikon kjo e perditsh
Mali i Zi, anëtari i 29-të i NATO-s Ministrat e Jashtëm të NATO-s ftuan diten e djeshme Malin e Zi t’i bashkohet Aleancës Veri-Atlantike, duke i hapur kësht