999 rezultate për

kroacia

Apokalipsi, zjarre të papara nga Kroacia në Portugali Zjarret në Kroaci dhe Mali të Zi nuk janë të vetmet që po krijojnë probleme. Ato janë duke u shtrirë nga Portugalia e de
Dje ishte kulmi i vapës, sot Kroacia po përjeton ferrin (VIDEO) Dje në Kroaci temperaturat arritën mbi 50 gradë, por sot ka ndryshuar totalisht. Siç raportojnë mediat kroate, në Zag
Kroacia do të trajnojë ushtrinë e Kosovës Kroacia nuk do të përfshihet drejtpërdrejt dhe në mënyrë të veçantë në formimin e Ushtrisë së Kosovës. Por në qoftë
Kroacia dënon ish kryeministrin me 9 vite burg Pas gati dy viteve, përfundoi procesi gjyqësor kundër ish kryeministrit kroat, Ivo Sanader. Sanader është dënuar me n
Europa Julgindore / Shpejt euron apo më mirë të pritet? Kriza financiare dhe ajo greke e tronditën valutën e përbashkët europiane. Për të penguar skenarë të tillë në të ardhmen
Raketat e Rusisë po ushqejnë tensionet në Ballkan Zyrtarët rusë dhe serbë thonë se Serbia është duke kërkuar që përveç aeroplanëve luftarakë dhe tankeve, të ketë edhe një
Skandal në doganat shqiptare, me 300 euro kalojnë makina të vjedhura nga Serbia dhe Kroacia (VIDEO) Kamera e fshehtë e emisionit “STOP” tregon me zë e figurë, sesi mund të bësh kontrabandë në doganën e Morinit. Një q
Haradinaj: Serbisë duhet t’ia tregojmë vendin, siç ia ka treguar Kroacia Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka folur nga Colmari i Francës, nga ku ka thënë se është peng dhe se drejtësia franceze
Kroacia dhe Çekia nuk pajtohen për Kosovën në NATO Presidentja e Kroacisë Kolinda Grabar-Kitaroviç dhe presidenti i Repiblikës së Çekisë Millosh Zeman, nuk u pajtuan sot n
Tregtia e armëve, Kroacia përfiton nga lufta siriane Kroacia ka rritur ndjeshëm shitjen e armëve, kryesisht tek Arabia Saudite, pavarësisht shqetësimeve të organizatave të t
Kroacia kërkon 20 mijë punonjës, ja profesionet Sektori i turizmit kroat ka deklaruar se gjatë këtij viti do të kenë nevojë për rreth 20 mijë punëtorë të rinj. Kjo kërk
Kroacia mbyll kufijtë, 33-vjeçari shoqëron refugjatët drejt destinacionit të tyre Goran Blazevic një 33-vjeçar nga Kroacia ka ndërmarrë një nismë shumë interesante dhe sensibilizuese në mbrojtje të refu
Armatoset Kroacia / Refuzon avionët amerikanë F-16, kërkon suedez ose korean (FOTO LAJM) Forcat ajrore kroate po synojnë përmirësimin e armatës ajrore me avionë luftarak suedez "Gripen JAS 39 C/D", dhe të Kore
Serbia blen armatim nga Rusia, ja si u kundërpërgjigj Kroacia (FOTO LAJM) Serbia mori pak ditë më parë një set avionësh "MIG 39" nga Rusia, ndërsa Kroacia pritet të marrë skuadron e helikopterë
Serbia blen armatim nga Rusia, Kroacia i kundërpërgjigjet Pasi Serbia mori nga Rusia një set avionësh MIG 39, Kroacia do të marrë skuadron helikopterësh nga SHBA, duke parashikua
Kroacia goditet nga një stuhi e pazakontë dëbore (VIDEO) Temperaturat janë ulur në të gjithë Evropën, por një stuhi e papritur dëbore ka bllokuar rrugët në rajonin malor të Zazh
Kosova humb thellë (VIDEO) Kroacia e ka mposhtur Kosovën në “Loro Boriçi” me rezultat të thellë, 6:0. Kroatët e mbyllën çështjen e fituesit që n
Kroacia po e shkatërron Kosovën (VIDEO) Kroacia ka kaluar në epërsi ndaj Kosovës në ndeshjen që po zhvillohet në ‘Loro Boriçi. Sulmuesi i Juventusit, Mario M
Vokrri: Kroatët do t'i presim si vëllezër Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri ka folur për ndeshjen e madhe të 6 tetorit në “Loro Boriçi”
Kroacia voton/ Sondazhet: Asnjë fitues i qartë Nga ora 8:00 e mëngjesit deri në orën 19:00 kroatët kanë hedhur votën e tyre për qeverinë e re. Sipas sondazheve të f