E FUNDIT/ Shpërthen me lëndë plasëse 1 makinë në Tiranë
999 rezultate për

kroacia

Kroacia feston Ditën e Shqiptarëve që luftuan për mbrojtjen e saj Në luftën e vitit 1991 Kroacinë e mbrojtën 2579 vullnetarë shqiptarë nga të cilët 86 kanë rënë heroikisht, 37 janë të zh
Kroacia shkatërron grekët dhe është shumë afër kualifikimit Kroacia ka shpartalluar Kombëtaren e greqisë me shifrat 4-1 në "Stadio Maksimir" të Zagrebit. Vendasit e hapin golea
Kroacia shënon edhe golin e tretë (VIDEO) Kroacia ka shënuar edhe golin e tretë kundër Greqisë në "Stadio Maksimir" të Zagrebit Goli është shënuar nga mesfusho
Kroacia kalon në avantazh (VIDEO) Kroacia ka kaluar në avantazh kundër Greqisë në "Stadio Maksimir" Goli është shënuar nga mesfushori Luka Modric nga p
Formacionet zyrtare: Kroaci - Greqi Kroacia pret sonte Greqinë në "Stadio Maksimir" të Zagrebit për ndeshjen e parë të play-offit e vlefshme për Kupën e Bot
Play off-i i “Rusi 2018”, Italia “peshkon” Suedinë Përcaktohen katër duelet e fazës play off të “Rusi 2018”, që do të nxjerrin edhe katër përfaqësueset e fundit europiane
“Rusi 2018”, të martën shorti i play off-it Këtë të martë, në orën 14:00, në Zyrih të Zvicrës do të hidhet shorti për ndeshjet play off të “Rusi 2018”. Janë 8 s
E bujshme / Kroacia emëron trajner ish-trajnerin e Dinamos Kroacia shkarkoi trajnerin Ante Çaçic nga stoli i ekipit kombëtar, pas barazimit zhgënjyes 1-1, në shtëpi ndaj Finlandë
Kroacia shkarkon trajnerin e saj Kroacia nuk ka arritur të triumfojë në ndeshjen e parafundit të kualifikueseve për botërorin “Rusia 2018”. Kroatët ka
Ish fituesi i "Topit të Artë": Modriç është një nga mesfushorët më të mirë në histori Sipas ish-sulmuesit të Milanit dhe Chelsea, Andriy Shevchenko i cili foli për “Goal” rreth sfidës me Kroacinë ai foli pë
Kroacia dënon ish gjeneralin serb për krime lufte Dragan Vasiljkoviç u dënua me 15 vjet burg nga gjykata e Splitit në Koraci, pasi ai u gjet fajtor për dy aktakuza - keqt
Lajm i keq për Ballist Morinën, Kroacia konfirmon ekstradimin në Serbi Gjykata Supreme e Republikës së Kroacisë, ka miratuar diten e sotme vendimin e shkallës së parë të Gjykatës së Qarkut në
Kroacia sfidon Kosovën me të gjithë yjet e saj Do të luhet në stadiumin “Maksimir” të Zagrebit, sfida mes Kroacisë dhe Kosovës ne orën 20:45 . Të dy skuadrat kanë zbar
"Shtanget" Berisha: Na pret një ndeshje e vështirë Valon Berisha pret ndeshje të vështirë të Kosovës ndaj Kroacisë. Nesër (e shtunë) në stadiumin ‘Maksimir’, Kroacia pë
Bunjaki: Kroacia e fortë, por besojmë... Trajneri i Kosovës, Albert Bunjaki, e ka pranuar se do të jetë shumë e vështirë përballja me Kroacinë, por beson në befa
LAJMI I FUNDIT/ Kroacia ekstradon Ismail Morinën në Serbi Gykata e Dubrovnikut për herë të dytë ka vendosur ekstradimin e Ismail Morinës në Serbi. Pas kthimit të dosjes nga Gj
Zyrtare, Kroacia publikon listën e lojtarëve kundër Kosovës (FOTO) Kroacia ka publikuar listën e të ftuarve për ndeshjet kundër Kosovës dhe Turqisë. Trajneri i kombëtares kroate, Ante
Kroacia pengon importin e frutave dhe perimeve nga Maqedonia Maqedonia, Serbia, Mali i Zi dhe Bosnja e Hercegovina nga Brukseli do të kërkojnë ndihmë për të vepruar ndaj Kroacisë, p
Kroacia dhe Rusia në luftë të ashpër për Ballkanin Revista e njohur amerikane “Foreign Affairs” ka botuar një shkrim të Dagmar Skrpes nga Departamenti i Shtetit të titull
Barishiç: Kroacia gjithmonë e ka mbështetur Maqedoninë në rrugëtimin drejt BE-së Ministri i Drejtësisë, Bilen Saliji, ka zhvilluar një takim me ambasadoren kroate, Danijella Barishiq. Në takim, mini