E FUNDIT/ Shpërthen me lëndë plasëse 1 makinë në Tiranë
999 rezultate për

kroacia

Nuk ka fitues, Kroacia dhe Danimarka në shtesë (VIDEO) Kroacia dhe Danimarka po diskutojnë mes tyre në “Nizhny Novgorod Stadium” një biletë për në çerekfinalet e Botërorit.
Kroacia si asnjëherë më parë, ja rekordi që ka vendosur Kroacia bënte pjesë në të ashtuquajturin “Grupin e Ferrit” në këtë Botëror, ku në grup kishte Nigerinë, Islandën dhe Arg
Përcaktohen dy çiftet e tjera, shikoni me kë do të luaj Argjentina dhe Kroacia në 1/8- tat Janë mbyllur dhe ndeshjet e fazës së fundit në grupin D, ku Argjentina dhe Kroacia kanë arritur nga një fitore shumë të
Kroacia nuk fal, fiton edhe ndaj Islandës (VIDEO) Islanda pa dyshim ishte befasia e këtij Botërori pasi që është shteti me numrin më të vogël të banorëve që merr pjesë në
Kroacia përsëri në avantazh ndaj Islandës (VIDEO) Kroacia ka shënuar përsëri golin e avantazhit ndaj Islandës në "Rostov Arena". Ai që ka shënuar është Ivan Perisic q
Gol i çmendur në Nigeri-Argjentinë, vendos fatet e kualifikimit (VIDEO) Argjentina ka shënaur një gol të çmendur me anë të Rojo në minutën e 86 duke kaluar në avantazh ekipin e tij. Kroacia
Zhbllokohet sfida, Kroacia kalon në avantazh ndaj Islandës (VIDEO) Kroacia ka kaluar në avantazh ndaj Islandës në "Rostov Arena". Ai që shënoi është mesfushori Badelj që realizoi në m
Penallti për Nigerinë, godet Moses (VIDEO) Nigeria ka barazuar rezultatin me Argjentinën me anë të një penalltie, e cila u ekzekutua në mënyrë perfekte nga Moses.
Formacionet zyrtare: Islandë - Kroaci Islanda dhe Kroacia do të luajnë sonte ndeshjen e tyre të fundit në Grupin D në Kupën e Botës. Islanda do me çdo kus
Kroacia i bën "puçin" Messit, minimizohen shanset e kualifikimit të Argjentinës Sonte është dita kur Lionel Messi duhet të tregojë se është lider dhe të udhëheqë Argjentinën drejt fitores. Por kual
Kroacia e kënaqur në bashkëpunimin me Kosovën Ambasadorja e Kroacisë në Kosovë, Marija Kapitanoviq, tha se Kroacia dhe Kosova kanë bashkëpunim shumë të mirë. “Koso
Lajm i tmerrshëm për Messin dhe Argjentinën, shikoni çfarë bën Kroacia Argjentina duhet të besojë në mrekulli për t’u kualifikuar në mesin e 16 skuadrave më të mira në Kupën e Botës duke e mp
Shikoni si reagon Maradona kur Argjentina po shkatërrohej nga Kroacia (VIDEO) Edhe tifozi më i çmendur nuk mund ta kishte parashikuar këtë fitore të pabesueshme të Kroacisë përballë Argjentinës së L
Kroacia turpëron Argjentinën e Messit me shokë (VIDEO) Kroacia bëri një super ndeshje ndaj Argjentinës, ku arriti të marrë edhe një fitore të merituar. Yjet ballkanas fitu
Kroacia e papërmbajtshme, shënon edhe golin e tretë ndaj Argjentinës (VIDEO) Kroacia është e papërmbajtshme ndaj Argjentinës, pasi ka shënuar edhe golin e tretë. Ai që ka shënuar është Ivan Rak
Super Modric, Kroacia dyfishon rezultatin ndaj Argjentinës (VIDEO) Kroacia ka shënuar edhe golin e dytë përballë Argjentinës në "Nizhny Novgorod". Është Luka Modric që me një supergol
Formacionet zyrtare: Argjentinë - Kroaci Argjentina dhe Kroacia do të luajnë ndeshjen e dytë të Grupit D në Kupën e Botës. Djemtë e Sampaolit duan me çdo kus
Kroacia nuk fal, përjashton nga Botërori sulmuesin e Milanit (FOTO LAJM) Mediat sportive së fundmi po raportojnë se në kampin e Koracisë ka disa probleme që lidhen me sulmuesin Nikola Kalinic.
Kroacia mposht lehtësisht Nigerinë, merr kryesimin e grupit D (VIDEO) Kroacia mposhti lehtësisht Nigerinë në ndeshjen e saj të parë në Kupën e Botës. Pas 30 minuta të qeta dhe lojë të kuj
Tjetër penallti, Kroacia dyfishon rezultatin ndaj Nigerisë (VIDEO) Kroacia ka shënuar edhe golin e dytë përballë Nigerisë në "Kaleningrad Stadium". Ai që ka realizaur është Luka Modri