999 rezultate për

kroacia

Kroacia ofron 69 mijë vende pune, shqiptarët të parët në listë Vendet e Evropës Perëndimore, janë synim i shumë shqiptarëve të Kosovës. Krejt kjo në kërkim të një jete më të mirë, dhe
Kroacia befasohet nga Hungaria (VIDEO) Kroacia ka pësuar humbjen e parë në kualifikueset EURO 2020. Ndeshja e dytë përballë Hungarisë në Hungari befasoi nënkam
Kroacia zhbllokon sfidën përballë Hungarisë (VIDEO) Kroacia ka arritur të shuënojë golin e parë shumë shprjt përballë Hungarisë. Ante Ribiç është autori i golit në minut
Kroacia nevojë urgjente për forcë punëtor Vendet e Ballkanit po përballen me mungesë të fuqisë punëtore si rrjedhojë e emigracinit dhe plakjes së popullsisë. Kroa
Euro 2020: Hollanda e furishme, Kroacia përmbys, Belgjika bën dëtyrën (VIDEO) Holanda ka mposhtur 4-0 Bjellorusinë duke marrë kryesimin e Grupit C të kualifikueseve të Euro 2020. Ishte Memphis Depay
BE-ja po e kolonizon veriun me serbë nga Bosnja e Kroacia Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Agim Bahtiri ka reaguar për neglizhencës që sipas tij BE-ja e ka treguar në raport me k
Kroacia shkarkon ambasadorin në Bosnje për shkak të Serbisë Kroacia shkarkon ambasadorin në Bosnje e Hercegovinë, shkak bëhet Serbia. Ministria i Punëve të Jashtme e Republikës
Croacia kaloi në avantazh kundër Anglisë vendos goli kramaric (VIDEO) Kroacia ka kaluar në avanatzh falë një super goli të Kramaric në minutën e 57. /albeu.com/
Përfundon spektakli, Kroacia fiton në frymën e fundit ndaj Spanjës (VIDEO) Kroacia ka arritur të marrë një fitore në frymën e fundit ndaj Spanjës me rezultatin 3-2 në "Stadion Maksimit", e vlefsh
Kroacia nuk ndal, kalon përsëri në avantazh ndaj Spanjës (VIDEO) Kroacia ka kaluar përsëri në avantazh ndaj Spanjës në "Stadiun Maksimir". Ai që ka shënuar është Jedvaj në minutën e
Zhbllokohet ndeshja, Kroacia kalon në avantazh ndaj Spanjës (VIDEO) Kroacia ka kaluar në avantazh ndaj Spanjës në "Stadion Maksimir". Ai që ka shënuar golin është futbollisti Kramaric
Formacionet zyrtare: Kroaci - Spanjë Kroacia dhe Spanja do të përballen sonte me njëra-tjetrën, ndeshje e vlefshme për Ligën e Kombeve. Kroacia kërkon ha
Mbyllet ndeshja Angli-Kroaci, asnjë gol Kroacia dhe Anglia i kanë ndarë pikët në ndeshjen e zhvilluar të premten në stadiumin Rijeka të Kroacisë në kuadër të Li
Rama gjen shpjegimin pse shqiptarët po arratisen: S'ka problem, nga Kroacia kanë ikur më shumë Shqiptarët po largohen çdo ditë edhe më tepër nga vend pasi kanë humbur shpresën se këtu mund të bëjnë një jetë më të mi
Barcelona apo Kroacia? Braktiset fanella historike (FOTO LAJM) Ashtu si çdo klub edhe Barcelona, historikisht i ka qëndruar besnike formës dhe modelit të fanellave që ka veshur. M
Kroacia alarmon SHBA-të për çmendurinë e Hashim Thaçit Ministrja e Jashtme e Kroacisë Marija Pejcinovic Buric ka takuar Sekretarin Amerikan të Shtetit Mike Pompeo me të cilin
"Magjia" e Asensios kundër Kroacisë, këta janë golat spektakolar (VIDEO) Kroacia ka pësuar një humbje të rëndë në ndeshjen e parë zyrtare pasi bëri një paraqitje të jashtëzakonshme në Botërorin
Formacionet zyrtare: Spanjë - Kroaci Spanja dhe Kroacia do të përballen sonte me njëra-tjetrën në "Estadio Manuel Martinez Valero", ndehsje e vlefshme për Li
Enrique: Kroacia shumë e fortë Spanja do të kërkojë të arrijë të fitoj ndeshjen e dytë në Ligën e Kombeve sot kundër Kroacisë pas debutimit në kompetic
"Provokacia" nga Kroacia, ja çfarë bën atletja Sandra Perkovic Atletja kroate Sandra Perkovic ka fituar një garë ndërkombëtare të atletikes në Kroaci në sportin e hedhjes së diskut.