999 rezultate për

kriza

Kriza politike në Maqedoni rrezikon të lerë nëpunësit publik pa paga Kriza politike e cila tani më një kohë të gjatë po mbizotëron në vendin tonë, po ashtu ka ndikuar mjaft negativisht edhe
Kriza politike, Meta takohet sot edhe me Bashën Një ditë e rëndësishme për politikën shqiptare, pritet të jetë kjo e sotmja. Nga njëra anë është paralajmëruar një takim
KRIZA POLITIKE/ Blushi: Po kthehet në krizë telefonash Blushi ka ironizuar aktorët kryesorë të politikës duke shkruar se kjo krizë politike është një krizë telefonatash. Kj
KRIZA POLITIKE/ Presidenti Nishani ndërmjetëson takimin Rama-Basha Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka nisur punën për të ndërmjetësuar midis palëve politike për zgjidhjen e krizës
Muhamedi kërkon marrëveshje të re për daljen nga kriza Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë dhe Bashkimi Demokratik për Integrim, ende nuk e kanë formuar qeverinë e re dhe se
Kriza politike në Maqedoni po shndërrohet në krizë ekonomike Duket se kriza politike në Maqedoni, po shndërrohet në krizë politike, ka qenë ky përfundimi i një hulumtimi të realizua
Arifi: Kriza zhbllokohet me qeverinë e shumicës së re Nënkryetarja e Bashkimit Demokratik për Integrim, Teuta Arifi, ka deklaruar sot se zgjidhja për daljen nga kriza aktuale
Rama replika me komentuesit: Kriza ka mbërthyer vetëm ata që janë në çadër... Kryeministri Edi Rama ka publikuar në Facebook logon e re të Partisë Socialiste për zgjedhjet e këtij viti. Logoja n
Kriza politike në Maqedoni rrezikon shpërthimin e dhunës Ende nuk dihet se si do të zgjidhet kriza politike në Maqedoni, por ajo ndodhet para shpërthimit edhe në aspektet e sigu
Kriza politike, Blushi: Shqipëria në rënie të lirë… Ben Blushi me anë të një statusi në Facebook deklaron se situata politike në të cilën vendi ndodhet aktualisht është shu
Kriza politike, KQZ shtyn edhe 19 ditë afatin e regjistrimit të opozitës Partia Demokratike dhe Partia Socialiste do të kenë edhe 19 ditë kohë për të gjetur rrugën e dialogut, me qëllim zgjidhj
Kriza politike pritet të ndikojë negativisht në sezonin e ri turistik Kriza politike në Maqedoni duket sikur po mban peng shumë sfera në vend. Ajo e radhës e cila do të pësojë nga kjo kr
KRIZA/ Zëri i Amerikës: 20 parti s’janë regjistruar në KQZ Në Shqipëri, drejtuesit e dy forcave kryesore politike, kryeministri dhe kryetari socialist Edi Rama dhe kryetari i Part
Kriza politike, Ngjela: Meta e Berisha, s’janë burra shteti Avokat Ngjela me anë të një statusi në faqen e tij në Facebook ka reaguar në lidhje me situatën politike në Shqipëri, bo
Mimoza Hafizi zbulon skenarin se si mund të dalim nga kriza politike Mimoza Hafizi me anë të një statusi në Facebook ka dhënë zgjidhjen që sipas saj do të çojë në zgjidhjen e krizës politi
Kriza politike, Italia mbështet qeverinë e garancive për zgjedhjet Kryetari i senatorëve të Forza Italia, Paolo Romani ka bërë thirrje për ndërhyrje në krizën politike që ka shpërthyer në
Ismaili, kundër tërheqjes së ministrave të BDI-së nga qeveria teknike Deputeti i BDI-së, Rexhail Ismaili, i ftuar në një emision në televizionin 21 ka folur rreth situatës aktuale në Maqedon
Kriza politike në vend, Lu dhe Arvizu takojnë Ramën Situata politike në vend është më e tensionuar se kurrë, dhe kolapsi nuk është tashmë vetëm në kampin opozitar por edhe
Kriza me LSI, Rama “thumbon” Metën për akuzat ndaj ministrave të tij Kryeministri Edi Rama nga Asambleja Kombëtare e PS-së ka folur mbi aleatin e tij në qeverisje Ilir Meta. Gjatë fjalë
Kriza politike në vend, Nishani propozon zgjidhjen Presidenti Bujar Nishani në një intervistë për Neës 24 ka deklaruar sot se është i gatshëm të ushtrojë autoritetin e ti