999 rezultate për

kriza

Timonie: Mos u bëni skizofrenë, të zgjidhet kriza në Maqedoni Ambasadori i Francës në Shkup, Kristian Timonie, gjatë një interviste për "TV24", tha se zgjidhja e krizës politike në M
Kriza politike, Lu dhe Vlahutin takim me Ilir Metën Ambasadori amerikan Donald Lu, Vlahutin dhe Borchard, janë takuar me kryetarin e Kuvendit Ilir Metën në Kryesinë e Kuven
Kriza politike i çon në depresion qytetarët në Maqedoni Kriza politike ka ndikuar në rritjen e depresionit tek qytetarët. Tejzgjatja e saj duke rrezikuar drejtpërdrejtë ekonomi
Kriza në Maqedoni, fillojnë shkurtimet në sektorin privat Ende nuk ka asnjë informacion se kur do të formohet qeveria e re në Maqedoni e cila do të nxjerrë vendin nga kriza polit
Kriza politike, habit Idrizi: Të mbledhim të gjitha gratë në një takim… Përpara se eurodeputeti David McAllister, politikani gjerman nga radhët e CDU-së të vijë në Tiranë për të zgjidhur krizë
Zaev: Nga kriza do e pësojnë vetëm qytetarët Kreu i Lidhjes Social-demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev, ka deklaruar sot se nga kriza në të cilën është futur vendi,
Kriza politike, Lu takon Majlinda Bregun Ambasadori amerikan në vendin tonë, Donald Lu sot ka zhvilluar një takim me deputeten demokrate Majlinda Bregu. Taki
Kriza politike, Bushati: Të hapur për çdo propozim nga opozita Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati në një intervistë të dhënë për Zërin e Amerikës, në kuadër të vizitës së tij në SHBA k
Ja si mund të dalë Maqedonia nga kriza sipas ambasadores gjermane Ka rrugë për të dalë nga kriza politike. Kemi rezultat zgjedhor, do të duhet të formohet qeveri, së pari të zgjidhet
Ahmeti takon Timonier: Partitë maqedonase të nxjerrin vendin nga kriza Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Francës Kristian Timon
Zendeli: Zgjedhjet nuk janë zgjidhje për daljen nga kriza Deputeti i Lëvizjes Besa, Fadil Zendeli, i është kundërpërgjigjur deputetëve të VMRO-së gjatë seancës së sotme në Kuvend
LSDM kërkon formimin e qeverisë për të dalë nga kriza Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë, përmes një deklarate për shtyp ka thënë se kërkon formimin sa më shpejtë të qeveri
PDSH, e gatshme të mbështesë çdo tentim për dalje nga kriza (VIDEO) Anëtari i Kryesisë dhe zëdhënësi i PDSH-së, Bekim Fazliu në emision “Fol Tash” në Televizionin Koha ka folur për zhvilli
Karl Bild pesimist për zgjidhjen e krizës, nesër në Shkup Ish shefi i diplomacisë suedeze Karl Bild, ka postuar në profilin e tij në Twiter se nesër do të vizitojë Shkupin, i nxi
Kriza qeveritare po lë pasoja në pushtetin lokal Pushteti lokal në Maqedoni mund të përjetojë fatin e qeverisë nëse së shpejti nuk arrihet marrëveshje për ndryshime ligj
KRIZA POLITIKE/ Nesër në Tiranë mbërrijnë përfaqësues të Merkel dhe PPE Java e re do të jetë një nga më të rëndësishmet për mesazhet që do të përcjellë faktori ndërkombetar, një javë që do të
Musliu: Shumica e re, e vendosur për daljen nga kriza Analisti Albert Musliu ka thënë se daljen nga kriza institucionale duhet ta ofrojë shumica e re parlamentare e cila ka s
Kriza politike, ja çfarë thotë Nishani për dialogun PS-PD Nga Gjirokastra, presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka folur në lidhje me krizën politike që po kalon vendi. “Jam
KRIZA POLITIKE/ Aleati i Ramës: Zgjidhja në tavolinë Aleati i Partisë Socialiste, kreu i PDS-së Paskal Milo, kërkon gjetjen e zgjidhjes së krizës në tavolinën e dialogut dhe
Kriza politike, PS-PD ulen për herë të parë në tavolinë Pas takimit të sotëm Rama-Meta dhe pas thirrjeve të njëpasnjëshme nga maxhoranca për dialog me opozitën, kanë nisur hapa