999 rezultate për

kriza

Kriza vërtitet në Ballkan, kurse perëndimi rri e vështron Nga Cameron Munter Në gjashtë muajt e parë të administratës së Presidentit të SHBA, Donald Trump, pesë sfida të polit
Mogherini: Ballkani mbetet prioritet për BE'në, pavarësisht tensioneve dhe krizave Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Federica Mogherini, ka thënë se Ballkani
"Nga Ballkani mund të jetë kriza e ardhshme europiane" Ballkani mund të përgatisë terrenin për krizën e ardhshme evropiane, vlerëson gazeta “Dello” në botimin e sotëm, duke e
Pacolli: Mbështetja e PAN-it, një opsion për dalje nga kriza Kryetari i AKR -së insiston për krijimin e një qeverie gjithëpërfshirëse. kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet P
Kjo është kriza e re që pritet te godasë QKUK-në Gjykata e Apelit me vendimin e saj ka zënë në befasi mbi 240 mjekë specializantë në nivel vendi. Mjekët që fituan gradat
Kriza e energjisë elektrike, sa do t’i kushtojë fatura qeverisë shqiptare Kriza energjetike do të ketë pasoja financiare për buxhetin e shtetit, por sipas Ministrisë së Financave ato janë të për
Kriza energjetike, Mustafa takon ministrat dhe drejtorin e KEK-ut Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, zhvilloi sot një takim pune me ministrin e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fer
QMK qetëson qytetarët: Nuk ka vend për panik nga tërmetet në Ohër! Nuk ka vend për panik dhe të respektohen rekomandimet, porositi sot drejtori i Qendrës për Menaxhim me Kriza, Agron Buxh
Kaos në Maqedoni, 200 raste dëmesh nga tërmeti Gjatë ditës së sotme dhe djeshme në numrin e telefonit për thirrje urgjente në Qendrën për menaxhim me kriza 195, janë p
Vazhdon gjendja e krizës në kufijtë e Maqedonisë, shkaku i emigrantëve Kuvendi i Republikës së Maqedonisë në kuadër të mbledhjes së 7-të sot me 94 vota “për” e vazhdoi afatin e ekzistimit të
Kriza ekonomike nuk lejon pushime luksi në Maqedoni Në prag të sezonit turistik qytetarët e Maqedonisë janë të ndarë për atë se ku do të kalojnë pushimet verore. Për një pj
Në këtë vend po ndodh kriza më e rëndë e urisë në planet Batool Ali është gjashtë vjeç, dhe kurrë nuk do ta mendonit një fëmijë normal në gjendje të tillë me sytë e mëdhenj dhe
Kandidati i PD-së i bën “gropën” vetës: Rrugëdalja nga kriza është Rilindja (VIDEO) Kandidati i PD-së në Dibër, Edmond Isaku është ngatërruar ditën e sotme teksa ka mbajtur një fjalim në një takim elektor
Ekonomia në Maqedoni, mes reformave dhe mëkëmbjes nga kriza Parashikimet e Bankës Botërore se ekonomia e Maqedonisë këtë vit nuk do të ketë rritje më të lartë se 2.8 për qind, sipa
Roshi tregon rrugën për të dalë nga kriza: Izraeli i fortë në të gjitha repartet! (VIDEO) Odise Roshi është një nga lojtarët më në formë të Kombëtares kuqezi, teksa shënoi golin e avantazhit të përkohshëm në Lu
Memushaj e ka gati "recetën" për të dalë nga kriza në kombëtare (VIDEO) Humbja me Luksemburgun në miqësore ka tronditur ambientin kuqezi, pasi Shqipëria humbet prej 5 ndeshjesh radhazi. Mesfus
“House of Qatar” ose katër intrigat arabe që bënë të shpërthejë kriza e Katarit Kriza diplomatike që shpërtheu mes vendeve të mëdha arabe dhe Katarit, mund të shpjegohet shkurt: Arabia Saudite dhe ale
Kriza, Gjermania tërheq ushtarët nga Turqia Tensioni mes Turqisë dhe Gjermanisë është në kulmin e tij ndërkohë që këta të fundit janë duke tërhequr ushtarët e tyre
Maqedonia, qeveri e re me probleme të vjetra Tri të shtëna nga një armë zjarri u dëgjuan në Shkup më 1 qershor, vetëm disa orë pasi ministrat e qeverisë së sapozgjed
Fiorentina kriza të forta nervore, shpërthen në lot (VIDEO) Ndarja me grupe nga “Vëllai i Madh” duket se ka qenë e padrejtë, pasi nëse Olsi-Ambra-Dona po argëtohen jashtëzakonisht