999 rezultate për

kriza

Punonjësit të PTK-së nuk i intereson kriza, i ndërhyn ministrit në vendime Këshilltari i Jashtëm i Ministrit të Tregtisë dhe Industrisë, Xhevdet Smakiqi, ka reaguar ndaj paralajmërimeve për uljen
Kriza në Siri, Maqedonia i shpëton valës së emigrantëve Maqedonia nuk mund të përballet me një fluks të ri emigrantësh nga Siria. Kjo për shkak se vendi nuk është më në listën
Si t’i kalojmë krizat nga migrena? Mund të duket e habitshme por shkaku i saktë i migrenës është ende i panjohur. Këto dhimbje koke të forta, shpesh h
KRIZA/ Kërcënimet e Erdoganit, kërkohet thirrja urgjente e ambasadores turke në Prishtinë Publicisti Veton Surroi, ka reaguar pas deklaratave të Erdoganit, pasi ky i fundit reagoi ashpër ndaj Ramush Haradinajt,
Shpërthen kriza mes Kosovës dhe Turqisë: Tërheqim ambasadorin pasi Erdogan kërcënoi kryeministrin Analisti, Lulzim Peci ka reaguar menjëherë pas kërcënimeve që Erdogan ia bëri Haradinajt për shkarkimin e Flamur Sefajt
Kriza diplomatike, ambasada ruse i përgjigjet qeverisë shqiptare Ambasada ruse në Shqipëri, ka vendosur që të reagojë pas vendimit të fundit të kryeministrit të vendit. Shqipëria pri
Zbulohet sekreti i lumturisë Kemi dëgjuar shpesh që teknologjia na bën dëm, por nuk e mendojnë kështu shkencëtarët norvegjezë. Sipas tyre, sekreti
Thellohet kriza, Rusia merr vendimin drastik ndaj Britanisë së Madhe (VIDEO) Ashtu siç ishte paralajmëruar, përgjigja ruse ndaj masave ndëshkuese të Britanisë së Madhe, erdhi. "Dhëmb për dhëmb",
Pse femrat jetojnë më gjatë se meshkujt dhe i kalojnë më mirë krizat Femrat janë biologjikisht më të forta dhe për këtë arsye jetojnë më gjatë se meshkujt si dhe i kalojnë më mirë krizat. Ë
Qindra miliona euro të investuara nuk e nxorrën Kosovën nga kriza energjetike Qindra miliona euro llogariten investimet që janë realizuar në termocentralet e Korporatës Energjetike të Kosovës, që ng
Heynckes tregon asryen nga vjen kriza e Realit Trajneri i Bajernit të Mynihut, Jupp Heynckes nuk e harron ish-skuadrën e tij që momentalisht po vuan si pasojë e një kr
Kriza e biznesese, mbyllen 1400 biznese vetëm në janar Në muajin e parë të këtij viti 1479 biznese kaluan statusin në pasiv, sipas të dhënave të përditësuara nga Drejtoria e P
Kriza s'ka ndikuar, nga ky shtet emigrantët dërgojnë më shumë para Peë Reserarch Center, një njësi kërkimore me qendër në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka publikuar hartën globale të re
Haradinaj pretendon shumë, thotë se ka kaluar kriza në Kosovë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se periudha kritike është tejkaluar, dhe tani Kosova ka hyrë në etapën
Thellohet kriza tek BESA, Rexhepi njofton mbylljen e degës që mbështet Kasamin Anëtari i Këshillit Qendror, Skender Rexhepi Zejdi tha mbrwmw nw emisionin Click Plus se selia e Tetovës do të mbyllet d
Kriza tek BESA, Rexhepi pranon se ai ia hapi "gropën" Bilall Kasamit Anëtari i Këshillit Qendror të Lëvizjes BESA, Skender Rexhepi Zejdi mbrëmë i ftuar në emisionin Click Plus deklaroi se B
Thellohet kriza tek Milani, tani humbasin edhe ndaj Rijekës (VIDEO) Milan ka pësuar një humbje tjetër në drejtimin e Genaro Gatutusos tani në Europa League ndaj Rijekës me shifrat e pastra
Emergjencat Civile: Vjosa rrezik i madh, ku duhet të kërkoni ndihmë Mbi vendin tonë ka vijuar mot me reshje shiu, por intensiteti i tyre ka rënë, duke sjellë përmirësimin e gjendjes në pje
Nis kriza edhe në Shqipëri, mbyllen 30 Call Centera Numri i kompanive Call Center që janë mbyllur nga fillimi i vitit deri më sot, sipas aktorëve të tregut është më i madh,
NBA, Harden fiton duelin me James, Cavs s’dalin nga kriza (VIDEO) James Harden fitton duelin me LeBron James në sfidën më spektakolare të mbrëmjes në NBA, me Houston Rockets që triumfoi