E FUNDIT/ Merr flakë autobusi në autostradën Tiranë-Elbasan, bllokohet aksi rrugor
999 rezultate për

kriza

Kriza e lirës, qendra tregtare në Stamboll çmonton shkallët elektrike Banka qendrore e Turqisë premtoi të ndërmarrë veprime pasi inflacioni arriti nivelin më të lartë në 15 vjet, duke ushqye
Kriza turke shkakton viktimën e parë: Falimenton gjignati i telekomunikacionit Kriza financiare në Turqi ka shkaktuar viktimën e parë sa o përket kompanive të mëdha, ndërkohë që mijëra ndërmarrje të
A ka kriza paniku dhe ankthi? Përgjigjet trashëgimtarja e Top Channel Tashmë Instagrami na ka lejuar të marrim vesh shumë të pathëna rreth jetës së personazve të famshëm. Ditën e djeshme
'Vuaj nga ankthi dhe krizat e panikut', Lori Hoxha rrëfen problemet me shëndetin mendor Lori Hoxha është një nga femrat më me influencë në Shqipëri, njihet si një ndër të veshurat më me stil, ndër më të ndjek
Lira turke po fundoset, frikë që kriza mund të prekë Evropën Lira turke pësoi një goditje tjetër të premten kundrejt dollarit dhe ka shqetësime në rritje se problemet ekonomike të v
Fillojnë krizat, Harry i ndalon këtë veshje Meghan-it kategorikisht Megjithëse po përparon shumë shpejt Meghan duket se ka ende punë me pamjen e saj për t’u dukur si një anëtare e familjes
Greqia del nga kriza, për tetë vitë mori 275 miliard euro ndihma nga BE Kombet e Eurozonës janë pajtuar që Greqia t’i japë fund programit tetëvjeçar të shpëtimit, në mënyrë që t’i menaxhojë më
Zgjidhet kriza e 600 emigrantëve të mbetur "peng" në mes të detit Në bordin e anijes Aquarius gjenden 629 emigrantë të shpëtuar në Detin Mesdhe, prej tyre 123 të mitur të pashoqëruar, 11
Kriza me Fevziun, Rama nuk i jep as dorën Frangajt (VIDEO) Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e kaluar ishte i ftuar në "Opinion" të moderatorit të njohur Blendi Fevziu. Ndryshe n
1 miliardë euro çdo ditë humbi Italia nga kriza Italia më në fund ka një qeveri, paçka se shumëkush është skeptik mbi efikasitetin e kësaj qeverie.Gjithsesi, deri sa ar
Merr fund kriza politike në Itali, betohet Kryeministri i ri Merr fund zyrtarisht kriza politike në Itali. Kryeministri i ri Giuseppe Conte po bën betohet si kreu i ri i qeverisë it
Kriza në Itali drejt zgjidhjes, Presidenti merr vendimin e rëndësishëm Duket se më në fund ka ardhur edhe casti i zgjidhjes së krizës në Itali. Presidenti italian, Sergio Mattarella, pasdi
Plas kriza e këpucës mes Izraelit dhe Japonisë: Shumë veprim i shpifur (FOTO LAJM) Shefi Segev Moshe mendoi që të nxirrtë diçka origjinale gjatë darkës zyrtare mes kryeministrit të Japonisë Shinzo Abe dh
Punonjësit të PTK-së nuk i intereson kriza, i ndërhyn ministrit në vendime Këshilltari i Jashtëm i Ministrit të Tregtisë dhe Industrisë, Xhevdet Smakiqi, ka reaguar ndaj paralajmërimeve për uljen
Kriza në Siri, Maqedonia i shpëton valës së emigrantëve Maqedonia nuk mund të përballet me një fluks të ri emigrantësh nga Siria. Kjo për shkak se vendi nuk është më në listën
Si t’i kalojmë krizat nga migrena? Mund të duket e habitshme por shkaku i saktë i migrenës është ende i panjohur. Këto dhimbje koke të forta, shpesh h
KRIZA/ Kërcënimet e Erdoganit, kërkohet thirrja urgjente e ambasadores turke në Prishtinë Publicisti Veton Surroi, ka reaguar pas deklaratave të Erdoganit, pasi ky i fundit reagoi ashpër ndaj Ramush Haradinajt,
Shpërthen kriza mes Kosovës dhe Turqisë: Tërheqim ambasadorin pasi Erdogan kërcënoi kryeministrin Analisti, Lulzim Peci ka reaguar menjëherë pas kërcënimeve që Erdogan ia bëri Haradinajt për shkarkimin e Flamur Sefajt
Kriza diplomatike, ambasada ruse i përgjigjet qeverisë shqiptare Ambasada ruse në Shqipëri, ka vendosur që të reagojë pas vendimit të fundit të kryeministrit të vendit. Shqipëria pri
Zbulohet sekreti i lumturisë Kemi dëgjuar shpesh që teknologjia na bën dëm, por nuk e mendojnë kështu shkencëtarët norvegjezë. Sipas tyre, sekreti