999 rezultate për

kriza

Gazeta e Vatikanit shkrim për Shqipërinë: Kriza e ngjashme me ‘97 L’Osservatore Romano, gazeta zyrtare e Vatikanit i ka kushtuar një tjetër artikull situatës politike në Shqipëri. Ndërsa
Kriza ekonomike, turqit në radhë për 3 kg speca dhe domate Turqit e zakonshëm po ndiejnë efektet e një krize ekonomike në formën e çmimeve të rritura për frutat dhe perimet, gjë q
BE shpëton nga kriza e refugjatëve Komisioni Evropian e ka shpallur të përfunduar krizën e emigratëve, duke ashpërsuar kritikat për lajmet e rreme dhe keqi
Kriza ekonomike prek dhe Del Pieron, bashkëshortja e tij mbyll dyqanin e veshjeve (FOTO LAJM) Kriza ekonomike nuk ka kursyer as ish-kapitenin e Juventusit, Alex Del Piero. Nje dyqan i veshjeve në Torino në pr
Kriza reale e opozitës dhe lëvizja e re politike! Alfred Peza Duke dashur ta dëmtojë, lodhë, çorganizojë, dobësojë, përçajë, ta shkatërrojë mundësisht dhe për pasojë,
Eibar shtangu Real-in, kriza e madrilenëve ku ka fund (VIDEO) Eibar ka kaluar në avantazh përballë Real Madrid me anë të një goli të shënuar nga Escalante në minutën e 17. Fillimi
Rikthehet kriza te Real Madrid, turpërohet 3-0 nga Eibar (VIDEO) Eibar ka turpëruar Real Madrid me rezultatin ne thellë 3-0 sfidën e zhvilluar në orarin e drekës. Kampionët e Europës z
Tifozët e Bayernit: Vetëm Ronaldo mund të na nxjerrë nga kriza Janë tifozët bavarez që kanë reaguar lidhur me krizën që po kalon ekipi gjigant nga Gjermania. Në këtë aspekt kërkojn
Kriza tek Bayern përfshin edhe gratë e lojtarëve Në sfidën e fundit që skuadra e Bayern Mynih zhvilloi ndaj Freiburg Thomas Muller u aktivizua pas minutës 70. Kjo nuk i
Kriza e Realit merr fund nëse fiton ndaj Barçës Ish-lojtari i skuadrës së Manchester City, Alvaro Negredo ka thënë se skuadra e Realit do të dalë nga kriza në rast se f
La Liga, Barça kërkon të dalë nga kriza ndaj Sevillas Sot do të kthehet në fushën e lojës skuadra e Barcelonës e cila do të luajë në orën 20:45 përballë Sevillas. Katalanasit
Kovaç kërkon të nxjerrë Bayernin nga kriza përmes biçikletës Trajneri i Bayern Mynih, Niko Kovaç nuk i ka aspak punët mirë. Skuadra nuk njeh fitore në kampionat që prej muajit qers
Tottenham kërkon të përfitojë nga kriza e Barça-s Tottenham kërkon të përfitojë nga kriza e Barça-s Skuadra e Tottenham do të presë sonte në shtëpi skuadrën e Barcelon
Kriza në PDK, Veseli mblesh kryesinë Shefi i PDK-së, Kadri Veseli, ka ndërprerë ditën e kaluar vizitë në Britani për grindjet brenda partisë që drejton dhe s
Thellohet kriza te Man United, Pogba "bojkoton" klubin Manchester United ka dështuar përsëri ditën e djeshme kundër West Ham, duke u mundur nga kjo skuadër me rezultat, 3-1.
Nëse pllakos kriza, Qeveria e Kosovës falë Ramushit s'ka rezerva Në vitin e parë të qeverisjes, kryeministri Ramush Haradinaj me anë të disa vendimeve ka shpenzuar pothuajse të gjitha p
Një dekadë nga falimenti i “Lehman Brothers”…Atëherë kur nisi kriza financiare Paralajmërime kishte pasur edhe më parë, por duket se gjithçka kishte rënë në vesh të shurdhër. Kur “Lehman Brothers”
Nëse dështon referendumi, Maqedonia pllakoset nga kriza ekonomike Analistët ekonomik tregojnë se referendumi i dështuar do të kishte pasoja negative në ekonomi. Edhe pse institucione
Kriza, turqit i sulen koshave të plehrave (FOTO LAJM) Turqia është duke përjetuar një krizë të madhe financiare muajt e fundit ku lira ka pësuar zhvlerësim të konsiderueshë,
Dialogu dhe kriza Nga Destan JONUZI Mungesa e dialogut pushtet opozitë ende po përballet me vështirësi edhe krahas tentimeve të deritan