999 rezultate për

krishtlindjeve

Pemët e Krishtlindjeve më spektakolare në botë (FOTO-LAJM) Pemët e Krishtlindjeve nuk duhet të jetë tradicionale nëse dëshiron të dhurosh spektakël. Në shumë vende shpenzohet shum
Ema dhe Jonida, "zjarr" për Krishtlindje (FOTO LAJM) Jonida Maliqi dhe Ema Andrea kuqëlojnë me rastin e festës së Krishtlindjeve. Njëra prezantuese e "Dancing with the Stars
Në meshën e Krishtlindjeve thirrje për më shumë dashuri Besimtarët e krishterë, ortodokse e katolike, festojne sot Krishtlindjet. Në Katedralen në Prishtinës Ipeshkvi i Ipeshkv
Plaku i Krishtlindjeve në versionin e polumbarit (FOTO-LAJM) Zakonisht Plaku i Krishtlindjeve i shpërndan dhuratat përmes slitës së tij të udhëhequr nga drerët por në këtë rast drer
Kartolina e Google për festat Një slitë e tërhequr nga një kalë e cila ka në bord dy persona ndërsa sfondi është i mbuluar nga dëbora. Kjo është karto
Moti i keq, Amerika e Veriut pa energji gjatë Krishtlindjeve Një stuhi e akullt ka përfshirë Kanadanë gjatë ditës së djelë. Si pasojë qindra mijëra banorë në Kanada dhe në veri të S
Jahjaga uron kosovarët për festën e Krishtlindjeve Me rastin e Festës së Krishtlindjes, presidentja Atifete Jahjaga ka uruar nëpërmjet një telegrami Ipeshkvin e Ipeshkvisë
Angelina Jolie le Sydney para Krishtlindjeve (FOTO LAJM) Aktorja Angelina Jolie prej kohësh po qëndron në Australi së bashku me gjashtë fëmijët e saj, për shkak të xhirimeve të
Thirrje për armëpushim gjatë Krishtlindjeve në Sudanin Jugor Unioni Afrikan ka bërë thirrje gjatë ditës së djeshme për armëpushim të menjëhershëm në Sudanin Jugor, ku sipas personel
Real Madrid shtron darkën e Krishtlindjeve (FOTO LAJM) Update - Me rastin e festave të fundvitit dhe kur jemi rreth një javë larg Krishtlindjeve Futboll Klub Real Madrid ka sh
Dhjetë vendet më të mira për të kaluar Krishtlindjet 2013 (FOTO-LAJM) Çdo qytet ka nisur prej disa ditësh punën për të sjellë një atmosferë festive në prag të festave. Zbukurimet e Krishtlin
Pema e Krishtlindjeve me 365 slita dërrase (FOTO-VIDE) Studio "Hello Wood" ka ngritur përpara Pallatit të Arteve në kryeqytetin hungarez Budapest një pemë Krishtlindjesh me 36
Mertesacker: Javët e ardhshme, test për Arsenalin Mbrojtësi i Arsenalit, Per Mertesacker, thotë se shpresat e tyre për titull do të testohen në javët e ardhshme. Arsen
Pemët e Krishtlindjeve më të veçantë në botë (FOTO-LAJM) Si çdo vit të gjithë nxitojnë për të nxjerrë nga papafingo pemën e Krishtlindjes dhe Vitit të Ri për ta zbukuruaar atë.
Në rradhë për të blerë dhuratën e Krishtlindjeve (FOTO-LAJM) Në prag të festave shume kompani ofrojnë ulje çmimesh për klientet e tyre. Këtë gjë ka bërë edhe një supermarket në Lond
Tirana ndez dritat e pemës së Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri (FOTO-LAJM) Kreu i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha së bashku me fëmijët e shkollës “Zyber Hallulli”, ndezën mbrëmë dritat e pemës s
Tatuazhet e Krishtlindjeve (FOTO-LAJM) Shumë persona të dhënë pas festave të fundvitit ndihen jo mirë kur festat kalojnë dhe pemët dhe zbukurimet do të duhet t
New York, Mariah Carey ndez dritat e Krishtlindjeve (FOTO LAJM) Mariah Carey "ndez" drita e pemës së Krishtlndjeve në New York. Këngëtarja 43-vjeçare ka mahnitur të gjithë në festën e
Milan, dhuratat e Krishtlindjeve vijnë nga Verona (FOTO LAJM) Milan është gjithmonë e më tepër pranë Sean Sogliano. Sipas zërave që vijnë nga klubi kuqezi, Drejtori Sportiv i Hellas
Ja si Hitleri "pushtoi" edhe Krishtlindjet! (FOTO-LAJM) Një ekspozitë me tematikë dekorimet e pemës së Krishtlindjeve përgjatë periudhave të ndryshme historike është çelur në U