999 rezultate për

krishtlindjeve

Shpërthimi i bombës shkatërron festimet para të Krishtlindjeve në Aleppo (VIDEO) Festimet e Krishtlindjes në pjesën perëndimore të qytetit sirian të Aleppos janë tronditur nga një shpërthim i fuqishëm
Flet autori i tragjedisë në Berlin, mohon gjithçka Shoferi i kamionit që la të vdekur 12 nejrëz dhe rreth 50 të tjerë të plagosur, në tregun e Krishtlindjeve në Berlin mbr
Masakra e Berlinit / DASH paralajmëroi kancelaren Merkel një javë më parë Inteligjenca dhe vetë kancelarja Angela Merkel ishin paralajmëruar për sulme të mundshme terroriste kryesisht në tregjet
Momenti i arrestimit të 23-vjeçarit pakistanez që kreu masakrën në Berlin (VIDEO) Autori që kreu sulmin me kamion në Tregun e Krishtlindjeve në Berlin, i cili la të vdekur në vend 12 persona dhe plagosu
Katër tregjet më të vizituara të Krishtlindjes në Europë Qytetet evropiane janë gati për të mirëpritur tregjet tradicionale të Krishtlindjes që janë të hapura nga sot e deri në
Tmerri në Berlin/ Rritet në 12 numri i viktimave, kamioni u nis nga Italia (VIDEO) Tmerr dhe panik në Berlin. Pas vrasjes së ambasadorit rus në Turqi, disa të plagosurve në një qender islamike në Zvicër
Dëshmitarët përshkruajnë momentet e tmerrit kur kamioni hyri në tregun në Berlin (FOTO LAJM) Një turiste britanike, e cila ishte vetëm disa metra larg tregut të Krishtlindjes në Berlin ku hyri me shpejtësi një kam
Ngjarja në Berlin zyrtarisht sulm terrorist, ISIS merr përgjegjësinë I ashtuquajturi “Shtetit Islamik” ka marrë përgjegjësi për sulmin e mbrëmjes së të hënës në Gjermani. Një kamion ësh
Panik në Berlin/ Kamioni hyn në tregun e Krishtlindjeve, 1 viktimë (FOTO & VIDEO) Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Berlin, një kamion ka hyrë në një treg Krishtlindjes duke lënë disa persona të plagosu
Mediat gjermane: Erdogani u ndalon nxënësve dhe mësuesve Krishtlindjet Politikanët gjermanë kanë reaguar të tërbuar, pasi mësuesve në shkollat fillore në Turqi u është ndaluar të përmendnin K
Myslimanët dhurojnë 10 ton ushqime për Krishtlindje (FOTO LAJM) Qindra myslimanë në Londër kanë dhuruar rreth 10 ton ushqime për të ushqyer të pastrehët në prag të Krishtlindjeve. A
Mourinho detyroi lojtarët që të bënin këtë gjë pas ndeshjes Trajneri i Manchester Unitedit, i ka detyruar lojtarët e tij që t’i japin fanellat fansave pas fitores ndaj West Bromit
Gjermania i shpëton një sulmi terrorist në prag të Krishtlindjeve Gjermania i ka shpëtuar një sulmi terrorist të përgjakshëm në Ludëigshafen të Gjermanisë juglindore i cili po planifikoh
Brenda vendit ku prodhohen pemët e Krishtlindjeve (FOTO LAJM) Bredha të rreme dhe zbukurime me ngjyra të ndezura janë të disponueshme në mbarë botën për festat e fundvitit, por më th
Pemët më mbresëlënëse të këtij Viti të Ri nga e gjithë bota (FOTO LAJM) Vendosja e pemës së Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri është një ritual i përvitshëm në shumë familje në të gjithë globin.
Reklama polake e Krishtlindjeve prek zemrat e njerëzve rreth botës (VIDEO) Reklama më e bukur e Krishtlindjeve këtë vit vjen nga Polonia. 250 milion njerëz nga i gjithë globi e kanë para video
Restorantet myslimane japin ushqim falas për katolikët në Krishtlindje (FOTO LAJM) Disa pronarë restorantesh myslimanë në Londër, kanë vendosur të japin ushqim falas për të varfërit katolikë në ditën e K
Ahmeti uron besimtarët ortodoksë me rastin e Krishtlindjeve Kryetari i Bashkimit Demokratik, Ali Amhmeti, ka uruar besimtaret ortodoske me rastin e festes se Krishtlindjeve. "Ka
Irinej thirrje serbëve të kthehen në Kosovë Patriarku i Kishës Ortodokse Serbe, Irinej, në mesazhin e tij të Krishtlindjeve Ortodokse u ka bërë thirrje të gjithë se
Mesazhi Arqipeshkopit Stefan me rastin e Krishtlindjeve Arqipeshkopi i Ohrit dhe i Maqedonisë z.z. Stefan dërgon një mesazh me rastin e festës së Krishtlindjeve. "Ngjarja e