999 rezultate për

krishtlindjet

Krishtlindjet, Jahjaga uron për më shumë mirëqenie e begati në familjet shqiptare Me rastin e Krishtlindjeve, Presidentja e Republikës së Kosovës Atifete Jahjaga ka uruar gjithë besimtarët katolikë dhe
Familja presidenciale uron Krishtlindjet Presidenti amerikan, Barack Obama dhe Zonja e Parë, Michelle Obama uruan sot amerikanëve festën e Krishtlindjes dhe fale
Krishtlindjet, një “Porche” dhuratë për Rihannën (FOTO-LAJM) Me rastin e Krishtlindjeve, kompania diskografike, "Roc Nation" e cila është në pronësi të Jay-Z i ka dhuruar Rihannës n
Krishtlindjet, Cameron viziton trupat britanike në Afganistan (FOTO-LAJM) Kryeministri David Cameron ka vizituar bazën e ushtarëve britanike në Afganistan. Ai ka deklaruar se trupat britanike në
Gruevski uron për Krishtlindjen ortodokse Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Nikolla Gruevski, me rastin e festës së Krishtlindjes dërgoi urim deri
Hashim Thaçi uron pët Krishtlindjet ortodokse Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi përgëzon Peshkopin Teodosie dhe besimtarët ortodoksë të Kosovës, me r
Operacioni "Krishtlindjet", sekuestrohen 10 kg Cannabis Sattiva Një sasi prej 10 kg e 687.6 gramësh drogë e llojit "Cannabis Sattiva është sekuestruar nga një operacion i policisë së
Festohen Krishtlindjet në Kosovë Në hapësirën e Katedrales “Nëna Terezë” në Prishtinë, besimtarët e fesë katolike shënuan të premten pas mesnate festën e
Besimtarët katolikë e ortodoksë kremtojnë Krishtlindjet Të gjithë besimatët e krishterë kanë kremtuar lindjen e Krishtit që për ta është Perëndia e vetëmëshiruar. Për të nderua
Papa: Krishtlindjet, jo festë komerciale Mijëra pelegrinë nga e gjithë bota kanë udhëtuar në Betlehem për të festuar lindjen e Jezu Krishtit. Nata e shenjtë kulm
Krishtlindjet, Topi uron besimtarët e krishterë Presidenti Bamir Topi ka uruar gjatë ditës së shtunë të gjithë besimtarët e krishterë shqiptarë për festën e Krishtlindj
Janullatos uron besimtarët për Krishtlindjet Kryepeshkopi Janullatos ka uruar gjate dites se sotme besimtarët e krishterë për festën e Krishtlindjes dhe Vitit të Ri.
Kryeministri Thaçi uron për Krishtlindjet Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me rastin e Krishtlindjeve përgëzoi ipeshkvin e Ipeshkvi
Flori dhe Elvana i kalojnë Krishtlindjet në New York Pas suksesit dhe komenteve të shumta gjatë koncertit në Kanada, Flori Mumajesi dhe Elvana Gjata do të udhëtojnë drejt Ne
Roma feston Krishtlindjet, tifozët kontestojnë Tottin Lajmi për humorin e keq të kapitenit të Romës, Francesco Totti po bën xhiron në Itali. Legjenda e verdhekuqve po mendon
Milan feston Krishtlindjet (FOTO LAJM) Klubi i Milanit ka organizuar dje në mbrëmje një darkë me rastin e festës së Krishtlindjeve që po afron. Zakonisht, kjo
Babagjysh ndihmë, rrallohen filmat festivë në TV për Krishtlindje Krishtlindjet janë koha e surprizave të këndshme. Por filmat festive nuk do të jenë zgjedhja më e mirë për këtë vit. Ka
Real Madrid-Barcelona, bota harron Krishtlindjet Mbërriti sërish ajo periudhë e vitit. Nuk po flasim për Krishtlindjen por për një tjetër festë universale, Klasiken e pa
“Nuk i duroj Krishtlindjet, më përdhunoi prifti i veshur si Babagjysh” I veshur si Babagjyshi i Vitit të Ri, me një vajzë të vogël në prehër, personi në foto është Uilfred Balduin, i cili ësh
Noti në ujë të ftohtë Anëtarët e klubit berlinez të notit, festuan Krishtlindjet duke u lartë në një liqen të ngrirë. Tridhjetë anëtarë të kët