999 rezultate për

kris

10 fakte interesante për dhjetorin dhe festat që nuk i dinim 1.Muaji dhjetor e ka marrë emrin nga fjala latine “decem” që ka kuptimin 10, pasi dhjetori ishte muaji i 10-të në kalend
Pedagogu Kristo për Ramën: Nuk e kuptoj pse ikin shqiptarët kur kanë në krye gjeniun Pegagogu dhe moderatori Erion Kristo kundërshtoi nga protesta para Parlamentit paketën “antishpifje” duke thënë se ky li
Festa e Krishlindjes, te Juventus shendrit nga diamanti i CR7 (FOTO LAJM) Përpara se të përqendrohet në impanjimin e fundit të vitit në kampionat, të mërkurën në shtëpinë e Sampdoria, e në final
Kris Kaso, talenti shqiptar shënon gol "alla" Ronaldo ndaj Dinamos së Zagrebit (VIDEO) Kris Kaso, talenti shqiptar që është në pronësi të Lokomotiv Zagreb por i huazuar tek skuadra e kroate e Dragoljac, ka
5 super ushqimet që nuk mund të mungojnë në tryezat tona për Krishtlindje Krishtlindjet po afrohen, dhe dëshironi ose nuk dëshironi ju, ftesat e ndryshme për darkat e Krishtlindjes me kolegë, mi
Shorti e vuri përballë Valencias, për Atalantën kjo ishte "dhurata për Krishtlindje" Shorti i Champions League u tregua ‘bujar’ me Atalantën, duke parë kundërshtarët e mundshëm që kishte. Bergamaskët do të
Historia e trishtë që fshihet pas këngës të Krishtlindjeve nga Mariah Carey (VIDEO) Çdo vit, muzika e festave dominohet nga Mariah Carey. Deri tani këngëtarja ka publikuar 3 albume me këngë Krishtlindjesh
Tërmeti ka krisur Kishën e Laçit, banorët: Askush nuk vjen t'a verifikojë Banorët në Laç kanë denoncuar tek Kryetari i Partisë Demokratike diskriminimin e tyre nga qeveria dhe bashkia, duke i lë
Meghan Markle mer dhuratën prekëse për Krishtlindje nga babai i saj Thomas (FOTO LAJM) Meghan Markle , Dukesha e Sussex, risolli ne blogun e saj TIG dhuratën e ngrohtë nga babai i saj Thomas Markle- por këtë
Në Greqi gjendet anija e fundosur nga koha e Jezu Krishtit (FOTO LAJM) Një grup arkeologësh hasën në një anije transporti nga koha e Jezu Krishtit pranë bregdetit të Kefalonisë. Anija quhej "
16 marketet më të mira të Krishtlindjes në të gjithë botën Të bësh blerje për Krishtlindje nuk do të thotë të harxhosh orë të tëra në internet duke u përpjekur të prenotosh një ob
Britney Spears do të hedhë sërish në gjyq ish-bashkëshortin, zbuloni arsyen (FOTO LAJM) Në 2020-tën, Britney Spears ka vendosur të rihedhë në gjyq ish-bashkëshortin e saj, Kevin Federline. Qëllimi i saj ës
Fansat mahniten me fjalimin e parë të mbretëreshës në televizion (VIDEO) Llogaria në Instagram e Royal Family ka postuar një video të Mbretëreshës Elizabeth ku jep fjalimin e saj të parë për Kr
Studim: Pse filmat e Krishtlindjes janë kaq të njohura Filmat e Krishtlindjes janë ngulitur fortë në mendjen e njerëzve përgjatë festave të fundvitit. New York Times raporton
10 filma që duhen parë gjatë festave Pushimet e dimrit janë në prag. Asgjë s’të bën më të lumtur se ndjesia që të jep shtëpia e ngrohtë gjatë periudhës së fe
Prej kohësh është zhdukur nga ekrani, ja si duket sot Kristela Gjoka (FOTO LAJM) Me siguri të gjithë e mbani mend Kristelën, një nga vajzat bjonde më simpatike të ekranit. Dikur e shihnim në ekran si p
Harrojeni bredhin e zi! Ky është trendi më i ri i Pemës së Krishtlindjes për vitin 2019 (FOTO LAJM) Sot është dita kur duhen ndezur dritat e pemës së Krishtlindjes, por nëse në mesin tuaj ka ndonjë që nuk ka pasur kohë t
Yjet e Realit mblidhen për darkën e Krishlindjeve, Hazard dhe Bale "tull" gjumit (FOTO LAJM) Skuadra e Real Madridit e ka shfrytëzuar mesjavën për t’u mbledhur për darkën e Krishtlindjes të mërkurën mbrëma. Anë
Jo vetëm Gregu, ky ish-ministër ka pasur njohje me familjen Reçi që u shua mëngjesin e 26 nëntorit Mbrëmjen e kaluar kryeministri Edi Rama ishte i ftuar në studion e emisionit "Porta e Porta" të Bruno Vespës ku foli për
25 vjeçari që humbi jetën nën gërmadha priste rrogën, do të festonte ditëlindjen e mamasë Orët e para të 26 nëntorit, Shqipëria përjetoi një fatkeqësitë më të mëdha natyrore të dekadave të fundit, ku një tërmet