999 rezultate për

kris

Meta uron Krishtlindjen, bën urim të veçantë për të prekurit nga tërmeti Presidenti Ilir Meta ka bërë një urim për të gjithë besimtarët katolikë për Festën e Krishtlindjes. Me anë të një pos
Një shëtitje përrallash në shtëpinë e Kylie Jenner këtë Krishtlindje (VIDEO) Kylie Jenner e ka kthyer shtëpinë e saj në një mrekulli të vërtetë këtë dhjetor. 22-vjeçarja pak ditë më parë tregoi
Dilni nga rutina e "I vetëm në shtëpi", këto janë filmat që mund të shihni gjatë festave (FOTO LAJM) Pasi të kemi rendur për 12 muajt e fundit, më në fund kemi një shans të ngadalësojmë, të kalojmë kohën me të dashurit ta
Nesër Krishtlindje, Jezusi dhe Maria dy figura shumë të dashura edhe për myslimanët Krishtlindja përkujton lindjen e Jezuit dhe është një festë e madhe në të gjithë botën për të krishterët. Por, shumë
Interneti po zien, Meghan dhe Harry mungojnë në urimin për Kristlindje të Mbretëreshës Elizabeth (FOTO LAJM) Një foto e Mbretëreshës Elizabeth për Krishtlindje, është kritikuar tej mase, për vetë faktin që në të mungon Harry dhe
Presidenti i Barcelonës i bën dhurata për Krishtlindje stafit dhe lojtarëve Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, ka përgatitur një surprizë për ekipin e parë për festen e Krishtlindjeve,
Zbulohet mesazhi i Krishtlindjes së mbretëreshës Elisabeta Mbretëresha Elisabeta do ta përdorë mesazhin e të Krishtlindjes për të pranuar se 2019-ta nuk ka qenë “një vit i lehtë”.
Franca proteston për Krishtlindje Grevistët e Francës janë aq të zemëruar me planet e presidentit Macron, saqë kanë vendosur ta përdorin masivisht festën
"Gëzo o qiell, sepse Zoti po e ngushëllon popullin e vet", arqipeshkvi i Shkodrës mesazh për Krishtlindje Në prag të festës së Krishtlindjes arqipeshkvi i dioqezës së Shkodrës, Pult imzot Angelo Massafra, ka dhënë mesazhe të r
Pemë krishtlindjesh edhe në flokë, modeli tipik për festat e fundvitit (VIDEO) Festat po afrojnë dhe shumë njerëz provojnë forma nga më të ndryshmet për t’i bërë ato sa më unike dhe të veçanta. Të ti
Notre Dame anulon Mesha e Krishtlindjeve Pas flakëve që shkatërruan katedaralen e Notre Dame në 15 prill të këtij viti, autoritetet vendore në Paris bënë të ditu
Gjel deti dhe puding, Boris Johnson u shërben drekën e Krishtlindjeve ushtarakëve Kryeministri britanik, Boris Johnson vizitoi bazën ushtarake pranë Tapës, në afërsi të kryeqytetit estonez, Talin, ku u
Borë për Krishtlindje? Si pritet të jetë moti gjatë ditëve të festave Festat e fundvitit po afrojnë, ndërsa të gjithë besimtarët e krishterë po bëhen gati që në javën e re të festojnë Krisht
Johnson u shërben drekën e Krishtlindjeve trupave britanikë Kryeministri britanik, Boris Johnson vizitoi sot bazën ushtarake pranë Tapës, në afërsi të kryeqytetit estonez, Talin, k
Krishtlindje të bardha? Mësoni tani a do të bjerë dëborë më 25 dhjetor Të gjithë e adhurojmë borën në periudhën e festave të fundvitit, por meteorologët thonë se shqiptarët do të kenë një 25
MAGJIKE/ Kjo është pema më e madhe e Krishtlindjeve (FOTO LAJM) Katër muaj punë, 750 metra lartësi, 950 drita, 1.350 tela e spina: këta janë numrat e pemës më të madhe të Krishtlindjev
"E enjtja e etjes", këshu po i presin të rinjtë britanikë Krishtlindjet (FOTO LAJM) “E enjtja e etjes”, kështu është quajtur nata e mbrëmshme nëpër rrugët e Britanisë, të cilat janë mbushur plot me person
Habit deputeti i opozitës: Të festojmë Krishtlindjet më 7 Janar! Deputeti i opozitës së re, Vasil Sterovski, ka kërkuar në Kuvend që në 7 janar të festohet dhe Krishtlindja Kjo festë
Kombinimet më të bukura për Krishtlindje nga Kate dhe Meghan (FOTO LAJM) Looku festiv i nuseve të familjes mbretërore, Kate Middleton dhe Meghan Markle, veçanërisht ai i Krishtlindjeve, ka tërh
Pema e Krishtlindjes së Kylie është gjigante këtë vit dhe askush s'mund ta konkurrojë! (VIDEO) Kylie Jenner po e kthen shtëpinë e saj në një mrekulli të vërtetë këtë dhjetor. 22-vjeçarja tregoi të mërkurën pemën