999 rezultate për

krimeve

Jolie: NATO-ja të luftojë kundër krimeve ndaj femrave në zonat e luftës Ylli i Hollivudit, Angelina Jolie, njëherësh e dërguar speciale e Kombeve të Bashkuara për refugjatë, ka thënë se shfryt
Arta Marku nis hetimet për ekstradimin e "financierit" të Habilajve në Itali Nezar Seiti, i njohur si "financieri" i grupit Habilaj, u ekstradua në Itali, me nje vendim gjykate qe i hapi rruge larg
Hetimet për Saimir Tahirin do të zgjaten edhe 3 muaj Hetimet për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri do të zgjaten edhe tre muaj. Vendimin e ka marrë sot, Gjykata e Krim
Arta Marku pret kreun Prokurorisë së Krimeve të Rënda Prokurorja e Përgjithshme Arta Marku mbështet hetimet tërësore të Prokurorisë së Krimeve të Rënda për çdo çështje e në ç
Reagojnë familjet Zemaj, Tolaj dhe Haklaj për deklaratat e Mehmetit rreth vrasjeve Në një deklaratë të përbashkët të familjeve Zemaj, Tolaj dhe Haklaj, këta të fundit thonë se janë tronditur thellë nga d
Lëvizje e madhe! Prokurori që kërkoi arrestimin e Tahirit, prag shkarkimit Kryeprokurorja e përkohshme Arta Marku po bën lëvizje të mëdha në lidhje me institucionin e prokurorisë. Deri më tan
Ka kancer? Shkëlqim Miri rikërkon lirinë në apel Pasi kaloi natën e ndërrimit të viteve në masën “arrest në burg”, gjyqtai i pezulluar i Apelit Tiranë, Shkëlqim Miri, kë
Raste epike kur autorët e krimit arritën të fitonin! (FOTO LAJM) Hakmarrja është e ëmbël, ose kështu thonë. Por jo të gjithë janë aq të guximshëm sa të bëjnë veprime të tilla. Albeu.
E FUNDIT/ Gjykata vendos kundër Siamir Tahirit Ditën e sotme Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur bllokimin e pasaportës se ish-ministri të Brendshëm Saimir Tahirit.
Gruevski: Zgjedhja e kryetarit të bëhet pa presione Kandidatët për kryetar të VMRO-DPMNE-së në procesin e grumbullimit të nënshkrimeve të mos shfrytëzojnë asnjë formë të pr
Shullazi kërcënon prokuroren që kërkoi kokën e Tahirit: Kam inçizime për ty Ishtë një seancë me tension ajo e sotmja ku në sallën e gjyqin u paraqit si dëshmitare, noterja Aida Spahiu. Kjo e fu
Tribunali i Hagës: Viktimat e Kosovës kanë të drejtën e dëmshpërblimit Personat që kanë qenë cak i krimeve të kryera gjatë luftës në Kosovë mes viteve 1998 dhe 2000 do të mund të marrin pjesë
Prokuroria nis hetimet për pasurinë pas urdhër-arresteve për 3 ish-policët Krahas hetimit penal për 3 ish-drejtuesit e policisë së Vlorës të cilët dyshohet se kanë ndihmuar grupin e Habilajve në
Dëshmia e agjentit të Krimeve pasi u plagos me armë: Më tha pse më sheh Një sherr i rastit ka shkaktuar një përleshje me armë mbrëmë në Tiranë ku u plagos agjenti i Krimeve që punon në komisar
Largimi i Ruçit, drafti i PD parashikon tri vite burg për këta persona Demokratët po finalizojnë projekligjin e dekomunistizimit, i konceptuar mbi tri shtyllat kryesore: ndalimin e propagandë
Zbardhen pamjet si policia zbarkoi në "Santa Quarantën" e Balilit (VIDEO) Ditën e sotme Prokuroria e Krimeve të Rënda ka vendosur sekuestron preventive sot për kompleksin "Santa Quaranta" në pro
Gazetarja sqaron pse nuk u lëshuan më herët fletë-arrestet për ish-Drejtuesit e Policisë Gazetarja Klodiana Lala ka deklaruar se fletë-arrestet ndaj 3 ish-zyrtarëve të lartë të policisë, u lëshuan këto ditët e
Dekonspirimi i aksionit, ish-kryeprokurori tregon kush mund ta ketë nxjerrë sekretin Ish-kryeprokurori Theodhori Sollaku ka komentuar dekonsipirimin e aksionit për arrestimin e tre ish-zyrtarëve të lartë t
Si u transferua në Shkodër prokurori pasi kishte në dorë dosjen e Dakos Kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako është përfolur prej disa ditësh se është përgjuar dhe i janë zbuluar lidhje me t
6 vite burg për drogë, arrestohet i shpalluri në kërkim në Durrës Policia ka vënë në pranga një shtetas në Durrës të dënuar nga Gjykata e Krimeve të Rënda me 6 vjet e 8 muaj burg për vep