999 rezultate për

krimet

Mbyti gruan me litar, Krimet e Rënda kërkojnë burg përjetë për 75-vjeçarin Prokuroria e Krimeve të Rënda mëoshet se ka kërkuar burg të perjetshëm për 75-vjeçarin Namik Velaj i cili më 3janar 2017
Reka merr nënshkrimet, zyrtarisht kandidat Kandidati i pavarur në zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut, profesori Blerim Reka, i ka mbledhur nënshkrimet
Antropologia angleze rrëfen masakrat serbe, fëmijët janë vrarë para nënave (FOTO LAJM) Daily Mirror në një artikull për eksperten angleze të forenzikes, Dame Sue Black ka përmendur krimet e luftës në Kosovë.
Ulet dënimi për ish-gjyqtarin Shkëlqim Miri, lirohet për 15 ditë Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda vendosi të ul dënimin për ish-gjyqtarin Shkëlqim Miri duke e dënuar me 8 muaj burg.
Krimet e Rënda zgjasin hetimet për ish-drejtorin e Policisë së Vlorës Prokuroria për Krime të Rënda mësohet se ka zgjatur hetimet për ish-drejtorin e Policisë së Vlorës, Jaeld Cela. Ky i
Kapet fierkau i dënuar me 11 vite burg Policia e Beratit ka njoftuar se ka vënë në pranga një shtetas i cili ishte shpallur në kërkim dhe rezultonte i dënuar m
Krimet e Rënda marrin vendimin për gardistin që vrau gruan Gjykata e Krimeve të Rënda ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për Alket Arapajn. Arapaj ishte punonjës i Ga
Fanset e Saimir Tahirit çudisin gjykatësin me bluzat dhe shkrimet për ish-ministrin (FOTO LAJM) Saimir Tahiri ka qenë sërish sot në gjykatë, por kësaj radhe nuk ishte vetëm me avokatin. Bashkë me Tahirin, në sallën
Prokuroria rekurs për dënimin e Dritan Dajtit Dritan Dajti, i cili në vitin 2009 vrau katër policië është dënuar me 25 vite burgim nga Gjykata e Apelit për Krimet e
Krimet e Rënda marrin vendimin për burrin që vrau gruan në Vlorë Todi Lera 53-vjeçari qëvrau bashkëshorten e tij dy ditë më parë, është njohur para pak minutash me masën “arrest me burg
"Ato më morën jetën", autori që vrau gruan dërgohet tek Krimet e Rënda (VIDEO) Teodor Lera, 53-vjeçari që me duart e veta vrau gruan në Vlorë dy ditë më parë është marrë nga burgu dhe ëhstë dërguar
Del dokumenti britanik që rrëfen krimet serbe në Shqipëri (DOKUMENT) Një dokument i përpiluar nga britanikët tregon për krimet serbe në Shqipëri, gjatë muajit gusht dhe shtator të vitit 191
Lëshohen 34 fletë arresti nga Krimet e Rënda, në kërkim edhe policë Në të gjithë vendin po zhvillohet një operacion i gjerë, ku Krimet e Rënda kanë lëshuar dhjetëra urdhër-arreste. Flet
Prokuroria serbe rrëfen si u dështua për krimet në Kosovë dhe Bosnje Një raport nga Prokuroria e Krimeve të Luftës e Serbisë tregon se gjatë dy viteve të fundit, ajo është fokusuar kryesish
Nis seanca ndaj Balilit, akuza nga Krimet e Rënda Ka nisur në Gjykatën e Krimeve të Rënda, seanca gjyqësore në ndaj Klement Balilit, të akuzuarit për trafik ndërkombëtar
Krimet e Rënda zbarkojnë në spital për ti dhënë vendimin "Ronit të Shijakut" Gjykata e krimeve të Rënda ka dhënë masën e sigurisë "arrest me burg" për Hekuran Hoxhën, i cili u arrestua disa ditë më
Krimet e Rënda pezullojnë hetimet për "Babalen" Me argumentin se nuk është zbuluar asnjë element i veprës penale dhe asnjë autor i dyshuar, Prokuroria e Krimeve të Rënd
Thyen autoblindat dhe morën 3 milion euro, Krimet e Rënda marrin vendimin për grabitësit Prokuroria e Krimeve të Rënda ka dalë në një vendim ku ka kërkuar në total 127 vjet burg për 8 grabitësit e të paktën 3
Krimet e Rënda lënë në burg pa afat Klement Balilin Gjykatën e Krimeve të Rënda ka komunikuar masën e arrestit për Klement Balilin, ku mësohet se është "burg pa afat".
Thaçi: Serbët një ditë do të japin llogari për krimet Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka kujtuar masakrën e Reçakut e cila ndodhi 20 vite më parë. Thaçi ka thënë se 15 j