999 rezultate për

kreut

PSP ngre akuzë ndaj kreut të Manastirit, Vlladimir Taleskit Burime për "META", kanë bërë të ditur se Prokuroria Speciale Publike ka ngritur aktakuzë për çështjen "Transportuesi" ku
Do kalonte 20 mijë euro në Serbi, kush është dhëndëri i kreut të komunës? Autoritetet e Maqedonisë kanë arrestuar dje dhëndrin e kreut të Kumanovës, Zoran Damjanovski, pasi dyshohet se po tenton
Kuvendi nuk mblidhet sot për zgjedhjen e kreut të parlamentit Kryesuesi i sencës konstuitive, Trajko Veljanoski, ka deklaruar se seanca nuk do të mbahet sot dhe se punimet për zgjedh
Ademi-Veljanoskit: Vendosni në rend dite zgjedhjen e kreut të Kuvendit Deputeti i BDI-së i ka bërë thirrje kreut të Kuvendit, Trajko Veljanoskit, lidhur me procedurat dhe Rregulloren e punës
Basha takohet me Hahn, çfarë mesazhesh iu dhanë kreut të PD-së? Pas takimit me kreun e PD-së Lulzim Basha, në Maltë, RTSH kontaktoi dhe me kabinetin e Komisionerit për zgjerimin Johane
Spasovski: VMRO po zvarrit seancën për zgjedhjen e kreut të parlamentit Sekretari i përgjithshëm i LSDM-së Oliver Spasovski, duke replikuar për fjalimin e Milloshovskit, tha se është për t'u ç
Zaev: Pas zgjedhjes së kreut të Kuvendit, Ivanovi do e japë menjëherë mandatin Kreu i Lëvizjes Social-demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev, ka zhvilluar sot një takim me ambasadoren e Bosnjës dhe Herc
MPB: Dy të dehur godasin derën shtëpisë së kreut të BFI-së Dy të rinj maqedonas kanë goditur me automjet derën e shtëpisë së kreut të BFI-së, Reis Ulema Efendi Rexhepit. Ngjar
Nuk ka paqe PS-LSI, deputetët e Metës votojnë kundër shkarkimit të kreut të AMF-së Ka ndodhur ajo që pritej me votimin e kërkesës së Komisionit të Ekonomisë për të shkarkuar Enkelejda Shehin nga posti i
Arrestimi i kreut të Ranillugut për posterat e Vuçiçit, reagon Gjuriç Autoritetet e Kosovës kanë arrestuar mbrëmë kreun e Ranillugut, Gradimir Mikiç, pasi pas një kontrolli të ushtruar nga p
Taravari: LSDM-ja të mbajë seancën për zgjedhjen e kreut të Kuvendit Sekretar i përgjithshëm i Lëvizjes për Reforma, Arben Taravari, në një intervistë për "Radion Evropa e Lirë", ka thënë s
Ish-lojtari i Gjermanisë rrihet barbarisht nga një 16-vjeçar (FOTO) Mesfushori i Shtutgartit, Kevin Grosskreutz është rrahur barbarisht mbrëmjen e së hënës. Ai ka qenë së bashku me disa mi
INTERVISTA/ Meta në qeveri teknike? Agron Duka shpjegon letrën ndaj kreut të LSI-së Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka, hedh më tepër dritë mbi letrën adresuar kryetarit të LSI-së Ilir Meta si
Spasov i kërkon falje kreut të BDI-së, Ali Ahmetit Gjorgji Spsaov, ish funksionar i LSDM-së, i ka kërkuar sot falje liderit të BDI-së ALi Ahmetit, duke thënë se askush nuk
Komisioni i Medias hedh poshtë kërkesën e PD-së për hetimin e kreut të AMA Mazhoranca sot në Komisionin e Medias rrëzoi me votë kërkesën e kryetarit të Komisionit Genc Pollo, për t’iu drejtuar me
Zbulohet ‘kleçka’ që çoi në lirimin nga burgu të ish-kreut të bandës së Durrësit, Lulzim Berisha Hetimi i Prokurorisë ka evidentuar parregullsi në lirimin e Lulzim Berishës, jo vetëm nga burgjet, por edhe nga Gjykata
Mesazhi i parë i kreut të ri të OKB-së: Të vendosim paqen në Lindjen e Mesme Sekretari i ri i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres, i cili sapo ka marrë detyrën pas mbarimit të mandatit të Ban-
Ban Ki Moon largohet nga detyra e kreut të OKB-së Ban Ki Moon largohet nga detyra e kreut të OKB-së. Ai ka deklaruar se sot mbaron mandati i tij në krye të OKB-së.
Ja dëshmia e kreut të "Wikileaks" që tronditi themelet botërore Julian Assange, i cili është dënuar për përdhunim, ka deklaruar përpara prokurorisë suedeze se është i pafajshëm dhe ka
Vëllai i kreut të Bashkisë Devoll përleshet me policin në Komisariat Vëllai i kreut të Bashkisë së Devollit është shoqëruar në Komisariat pas një konflikt me disa efektivë policie. Buri