999 rezultate për

kreut

Iku Vasili, zbulohet kryetari i ri i LSI-së? Menjëherë pas dorëheqjes së kreut të LSI Petrit Vasili nga drejtimi i kësaj forcë politike, ëshët zbuluar emri i ri i kr
Zbulohet emri i kreut të ri të Kuvendit Me marrjen e miratimit nga Kuvendit për të qenë president, Ilir Metës i duhet të largohet prej andej në fund të korrikut
Gjobëvënia në Shkodër, gjykata liron vëllain e kreut të bandës Gjykata për Krimet e Rënda ka vendosur detyrim paraqitje për Ibrahim Licin, vëllai i Muhamet Licit i cili konsiderohet
Putin, i gatshëm t’i ofrojë azil politik ish kreut të FBI-së të shkarkuar nga Trump Presidenti Rus, Vladimir Putin ka deklaruar se Rusia është e gatshme t’i ofrojë azil politik ish drejtorit të FBI-së,
Trump flet për herë të parë pas dëshmisë së ish kreut të FBI-së Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, e ka quajtur publikues të sekreteve ish-drejtonin e FBI-së, James Comey, një ditë pa
Avokati i Trump përgënjeshtron dëshminë e Comey-t Avokati i presidentit amerikan Donald Trumpka reaguar pas dëshmisë së ish-kreut të FBI-së, James Comey, në Kongres. A
Shkrumbohet gjatë natës makina e kreut të policisë së burgut në Lushnje Makina e shefit të policisë së burgut të Rrogozhinës është gjetur e shkrumbur mëngjesin e sotëm. Mësohet se makina e
Zbulohen 3 emrat e parë të drejtorëve që Rama i refuzoi kreut të PD-së Janë zbuluar tre emrat e propozuar nga kreu i PD-së, Lulzim Basha për drejtor Burgjesh dhe të OSHEE-së. Kështu, mësoh
"S'mund të jemi pas Vangjel Dules", dega lokale kërkon dorëheqjen e kreut të "Ballit" Lulzim Basha e pozicioni të gjashtin në listën e Vlorës kreun e Ballit Kombëtar, Adriatik Alimadhin, por kjo nuk i ka pë
Vrasja e kreut të OSHEE në Vlorë, reagon Berisha Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një statusi në Facebook ka reaguar në lidhje me atentatin e rëndë që ndodhi mbrë
Hetimi rus vazhdon pavarësisht shkarkimit të kreut të FBI-së Drejtori i përkohshëm i FBI-sw, Andrew McCabe theksoi sot në Kongres se hetimi për ndërhyrjet ruse gjatë fushatës zgjedh
Shpërthimi në shtëpinë e ish-kreut të PS, komshinjtë: Jemi tmerruar Shpërthimi me eksploziv i ndodhur mbrëmë në Durrës, në banesën e ish-kryetarit të PS-së Fetah Mataj ka tronditur jo vetë
Shpërthimi në shtëpinë e ish-kreut të PS-së, Vangjush Dako e nxorri nga burgu Vetëm pak kohë më parë në media u bë bujë e madhe për lirimin e Lulzim Basha, lirim për të cilin doli garant Bashkia e D
Aktakuzë ndaj kreut të Komunës së Pejës, ja çfarë thotë zëdhënësi i saj Gjykata Themelore në Pejë ka ngritur aktakuzë ndaj kryetarit të kësaj komune, Gazmend Muhaxherit, por sipas zëdhënësit t
Vdes atentatori i kreut të Komunës së Bogovinës Ka ndërruar jetë pak minuta më parë në spitalin e Shkupit personi që vrau me gjashtë plumba kreun e Komunës së Bogovinës
Fshihet emri i Veljanovskit nga kabineti i kreut të Kuvendit (VIDEO) Tashmë në zyrën e kreut të Kuvendit të Maqedonisë është hequr emri i ish kreut Trajko Veljanoskit dhe është vendosur emr
Xhaferi ulet në zyrën e kreut të Kuvendit, ja detaji që acaroi maqedonasit Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, mëngjesin e sotëm u ul në zyrën e tij në Kuvend. Ai priti sot n
Meta i vendos vulën: Postin e kreut të LSI-së do ta marrë Vasili Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta pas përfundimit të seancës u shpreh se do të jetë Petrit Vasili kreu i LSI-së. Vasil
Karriera e Ilir Metës, nga dyert e FRESH në zyrën e kreut të shtetit Ilir Meta pritet të marrë sot votat për të drejtuar shtetin shqiptar nga posti i Presidentit të Republikës. Ilir Meta 48
Vazhdon seanca për zgjedhjen e kreut të Kuvendit Vazhdon sot seanca konstituive në Kuvendin e Maqedonisë për zgjedhjen e kreut të ri të parlamentit. Deri më tani, pa