999 rezultate për

kqz-ja

Feltëvotimet sipas ligjit Valdete Daka, kreytare e KQZ-së ka thënë se KQZ-ja do të veprojë në bazë të ligjit pa u përzier në çështje politike, duk
Komisionerët manipulues përjashtohen nga KQZ-ja Në mbledhjen e fundit komisioni Qendror i Zgjedhjeve mori vendimin që në procesin zgjedhor të 3 nëntorit nuk do të marri
Bele: KQZ-ja celulë e PD-së Update- Me vendimin që mori sot Komisioni Zgjedhor i Zgjedhjeve për të hapur të gjitha kutitë në Qarkun e Lezhës ka regu
Nuk ka zgjedhje në Rogovë dhe Gjonaj Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk ka filluar ende përgatitjet për dy komunat e sapokrijuara, të Rogovës dhe Gjonajve. S
Zgjedhjet në veri i organizon KQZ-ja Zgjedhjet lokale në katër komunat veriore të Kosovës do t`i organizojë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ndërsa ato do të
D4D: KQZ-ja shkel ligjin, OSBE-ja vështron Instituti Demokraci për Zhvillim D4D ka bërë kërkesë që të monitorojë punëtorinë e KQZ-së që po mbahet në Pejë, që temë
Topi: KQZ-ja, jashtë loje Kreu i FRD-së, Bamir Topi, inauguroi zyrën elektorale në Tiranë. Duke folur për zgjedhjet, Topi u shpreh se zgjedhjet ja
KQZ-ja, debate PD-PS për manipulimin e zgjedhjeve Kuvendi po vijon diskutimet lidhur me kërkesën e PD-së për lirimin nga detyra të anëtarit të KQZ-së, Ilirian Muho, i pro
Arvizu: KQZ e pavarur, madje edhe nga Parlamenti Ambasadori i SHBA-së në Tiranë Aleksandër Arvizu ka kërkuar nga klasa politike në Shqipëri të respektojnë pavarësinë e K
Lista e PD, Ristani nga KQZ-ja kandidat për deputet Edhe pse kryeministri Berisha nuk ka prezantuar ende asnjë kandidat për deputet, disa emra përflitet të jenë pjesë e lis
KQZ-ACEEEO, memorandum bashkëpunimi Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor të Republikës së Kosovës (KQZ), Valdete Daka gjatë një vizite zyrtare Asociacion
KQZ-ja si rrezik publik Në datën 13 mars 2012, mbi 62 mijë qytetarë shqiptarë dorëzuan firmat dhe fotokopjet e kar
Referendumi për plehrat, AKIP kërkon përgjigje nga KQZ Komisioni Qëndror Zgjedhor nuk ka dhënë asnjë përgjigje në lidhje me kërkesën e Aleancës Kundër Plehrave për zhvillimin
Më në fund KQZ-ja do të vendos për rezultatin përfundimtar të 8 majit Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve pritet të certifikojë sot rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve vendore të 8 majit. Megji
KQZ-ja rrëzon PD-në Kërkesa ankimore e Partisë Demokratike për Komunën Shalë, nuk është marrë në shqyrtim nga Komisioni Qëndor i Zgjedhjeve
Rezultati i zgjedhjeve, brenda gushtit Në fund të muajit gusht pritet të shpallet rezultati përfundimtar për zgjedhjet lokale të 8 majit. Zgjedhjet lokale në S
KQZ-ja rrëzon kërkesën e MEGA-s Kërkesa e partisë Mega për të shpallur të pavlefshme zgjedhjet e pjesshme vendore, në komunën Finiq, në Delvinë është rr
KQZ-ja i ndal borxhin partive Ministri i Financave mund të jetë gëzuar shumë të mërkurën, kur ka dëgjuar lajmin se buxhetit të Kosovës do t’i shtohen
KQZ-ja “ngec” te këshilltarët bashkiak Tabela për shpërndarjen e mandateve për këshilltarët bashkiakë është rrëzuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Me 4 vo
KQZ-ja përfundimisht shpall fitues Lulzim Bashën UPDATE - KQZ-ja me 4 vota pro më në fund miraton tabelën përmbledhëse për Bashkinë Tiranë duke shpallur fitues kandidati