999 rezultate për

kqz-ja

KQZ-ja u hoqi mandatin, ja kush i zëvendëson Selamin dhe Dashamir Tahirin (FOTO LAJM) Gjatë paraditës së sotme Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli të pavlefshëm mandatin e deputetit Shkëlqim Selami të LS
Beteja në KQZ për mandatin e dy deputetëve dhe kryebashkiakut Pas kërkesës së Prokurorisë së Përgjithshme se tre funksionarëve duhet tu hiqet mandati, KQZ do të zhvillojë sot seancën
Dekriminalizimi/ Kume: Ja si do veprojë KQZ-ja për Selamin, Tahirin e Roshin Dy deputetë e Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, si edhe kryebashkiaku socialist për Kavajën, Elv
Pjesëmarrje e ulët në votime, ja shifrat nga KQZ-ja Zgjedhjet për Bashkinë e Dibrës vijojnë të zhvillohen në mënyrë të qetë dhe se pjesemarrja në votime është rritur. Kjo g
Çitaku heq dorë nga mandati i deputetes Vlora Çitaku, që e fitoi në zgjedhje mandatin e deputetes, nuk do të jetë më në këtë post. Një gjë e tillë është vend
KQZ-ja e Kosovës nesër në Shkup Një delegacion i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të Kosovës do të vizitojë nesër Shkupin, ku do të ketë edhe një takim
Gjoshi: Procesi zgjedhor është në duart e partive politike Anëtari i KQZ-së Betim Gjoshi, shprehet se ndryshimet në Projektligjin për Zgjedhjet e Përgjithshme nuk e plotësojnë re
Kryetarët e partive që "fshehin" raportet e financimit nga KQZ-ja Komisioni Qendror i Zgjedhjeve me aktet nënligjore ka përcaktuar datën 31 mars te çdo viti si afat kohor të dorëzimit të
KQZ-ja "transferohet" në Selanik për seminar, shpenzon miliona lekë Është bërë mëse e zakonshme nga institucionet shqiptare që të shpenzojnë miliona nga Buxheti i Shtetit për trajnime. Por
Ahmeti, Mustafa e Tahiri nuk do jenë asamblesitë në Prishtinë Shpend Ahmeti, Isa Mustafa dhe Besnik Tahiri kanë dhënë dorëheqjen nga pozita e asambleistit në Kuvendin e Komunës së Pr
KQZ-ja do t’i verifikojë të regjistruarit nga OSBE-ja Ende nuk ka shifër të saktë për numrin e të regjistruarve , ndërsa vazhdon procesi i regjistrimit të votuesve. Zëdhënësi
KQZ-ja nuk e ka çertifikuar listën "Srbija" Lista qytetare "Srbija" nuk është certifikuar ende nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Këtë e bëjnë të ditur zyrtarë të
KQZ-ja ka çertifikuar 70 subjekte politike Udhëheqja e Zyrës për Regjistrim në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve Miradije Mavriqi ka thënë se janë regjistruar rreth
Në KQZ janë regjistruar dy lista serbe Regjistrimi i listave të kandidatëve për zgjedhjet lokale të 3 nëntorit në Kosovës mbyllet në mesnatë, ndërsa KQZ-ja bën
KQZ-ja nuk mori vendim kushtetues Juristët vlerësojnë se vendimi i Komisionit Qendror Zgjedhor për heqjen e logos së shtetit të Kosovës nga fletëvotimet ë
KQZ-ja s'ka informacion për fletë-aplikacionet në Serbi Ka nisur shpërndarja e fletë-aplikacioneve për regjistrimin e votuesve të mundshëm në Serbi nga përfaqësuesit e OSBE-së.
Clif: KQZ-ja të reformohet! Ambasadori britanik Ian Clif thekson se në fletëvotime nuk duhet të shkruhet apo vendoset logoja e Rapublikës së Kosovës
KQZ-ja certifikon tri subjektet e para Edhe pse parashihet që në zgjedhjet e 3 nëntorit në Kosovë të marrin pjesë shumë subjekte politike, iniciativa qytetare
Qeveria po kontrollon KQZ-në Ndikimi i politikës në Komision Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), po e pengon funksionimin normal të këtij institucioni, duke
Maloku është shantazhuar për logon Fadil Maloku ka thënë se shkarkimi i tij nga KQZ-ja është antiligjorë dhe antikushtetues, pasi pas qendrimeve publike se