999 rezultate për

kqz-

Thaçi-Daka, flasin për reformën zgjedhore Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar sot me kryetaren e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ)
KQZ pezullon 14 parti politike Komisioni Qendror i Zgjedhjeve me në krye, Valdete Daka mori vendim për pezullimin e katërmbëdhjetë (14) partive politik
Luzi flet për “burrecët” që shajnë gratë dhe marrëdhënien me Topallin e Metën Është një ndër kryetaret e KQZ-së më të përfolura për sa i përket figurës së saj publike. Fillimisht u zgjodh në krye t
KQZ rrëzon kërkesën e PD-së për listat fiktive Paraditen e sotme, KQZ rrëzoi kërkesën e PD për çregjistrimin e votuesve që ajo pretendon se janë fiktivë. Kërkesa në fj
KOMENT/ Çfarë po ndodh me Lefterien? Koment nga Albeu Lefterie Luzi pati qenë një ndër emrat më të kontestuar nga e majta për në KQZ duke ditur se is
Numëruesit, PDIU apel Kolegjit Zgjedhor të hedh poshtë vendimin e KQZ-së Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet një ditë para shpalljes së vendimit të Kolegjit Zgjedhor, i ka bërë thirrje trupës g
KQZ shpalli rezultatet përfundimtare për Komunën e Graçanicës Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur Rezultatet Përfundimtare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar të Komu
DOSSIER/ Si e arrestoi Sali Berisha, Arben Ristanin Nga Lorenc Vangjeli - Çfarë e ka mbajtur peng nga e shkuara ish-kryetarin e KQZ-së, Arben Ristani. Jeta plot dritë-hije
Çitaku heq dorë nga mandati i deputetes Vlora Çitaku, që e fitoi në zgjedhje mandatin e deputetes, nuk do të jetë më në këtë post. Një gjë e tillë është vend
Sot fillon numërimi i votave me kusht Nis sot numërimi i votave me kusht në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve. Këtu përfshihen votat e atyre që kanë votu
Hapet Qendra Mediale e KQZ-së në Prishtinë Në Prishtinë u hap sot Qendra Mediale e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Në fjalën e saj gjatë këtij aktiviteti kryetar
Ja si të votojnë votuesit jashtë Kosovës Të gjithë aplikuesit që janë resgjistruar si votues në zgjedhje jashtë Kosovës gëzojnë të drejtën për të votuar. Ja s
KQZ rikthen stemën e shtetit në fletëvotime Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka vendosur që në fletëvotimin për zgjedhjet e përgjithshme të 8 qershorit të vendoset ed
Mazhoranca kërkon riformatimin e KQZ-së Mazhoranca kërkoi sot riformatimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Gjatë paraqitjes në komisionin e Ligjeve të rapor
Anëtarët e KQZ-së blejnë veshje popullore me lekët e Buxhetit të Shtetit Duke shfrytëzuar periudhën e pushimit për shkak se nuk është një vit zgjedhor, katër anëtarët e djathtë të Komisionit Qe
Daka në Maqedoni për të vëzhguar zgjedhjet Një delegacion i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve i kryesuar nga kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka po ndjek nga afër proc
KQZ-ja e Kosovës nesër në Shkup Një delegacion i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të Kosovës do të vizitojë nesër Shkupin, ku do të ketë edhe një takim
Krijohet një tjetër parti serbe në Kosovë Tashmë në Kosovë është krijuar edhe një tjetër parti serbe. Partia Demokratike Progresive (Progresivna Demokratska Stran
Gjoshi: Procesi zgjedhor është në duart e partive politike Anëtari i KQZ-së Betim Gjoshi, shprehet se ndryshimet në Projektligjin për Zgjedhjet e Përgjithshme nuk e plotësojnë re