999 rezultate për

kqz-

"Ndërrim kuajsh në mes të lumit", si e komenton kreu i KQZ-së shkarkimin nga pakti Rama-Basha Denar Biba nuk do të jetë më kreu i KQZ-së dhe kjo duket se e ka irrituar jo pak. Nëpërmjet një statusi në Facebook,
Pakti Rama-Basha, "senatori" i KQZ-së bëhet kryetar i saj Pjesë e paktit Rama-Basha është edhe kalimi i kreut të KQZ-së tek Partia Demokratike. Nisur nga ky fakt, Rama dhe Basha
KQZ-ja regjistron partinë "provokuese" të Jabllanoviçit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është mbledhur për të diskutuar për për zgjedhjet e parakohshme që pritet të mbahen më 11
Vendimi i KQZ-së, ja kush është shefi i Listës Serbe Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar partinë politike Iniciativa Qytetare Serbe të kryesuar nga Slavko Simiç, d
KQZ-ja gati për zgjedhjet e parakohshme Pas rënies së qeverisë "Mustafa", tashmë pritet që presidenti Thaçi të shpallë ditën e zgjedhjeve, e cila parashikohet t
Kandidatja e PS në Shkodër, gafë me CV-në e dorëzuar KQZ-së (FOTO) Komision Zgjedhor Qendror ka prezantuar sot aplikacionin në të cilin qytetarët mund të njihen me kandidatët të cilët do
Sot afati i fundit, a do të miratojë KQZ-ja zgjedhjet pa opozitën? Sot rreth orës 11-të Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që të miratojë fletën e votimit për zgjedhjet e 18 qershorit.
KQZ-së merr vendimin e rëndësishëm: Me 18 qershor do të ketë zgjedhje Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ditën e hënë, do të marrë një vendim shumë të rëndësishëm në lidhje me zgjedhjet e 18 qe
Përçahet KQZ, 3 anëtarë kundër Denar Bibës Zv/kryetari i KQZ-së Hysen Osmanaj dhe dy anëtarët, Vera Shtjefni dhe Klement Zguri me anë të një deklaratë për shtyp ka
Zgjedhjet e reja në Kosovë mbahen në qershor? Ja çfarë thotë kryetarja e KQZ-së Partitë apozitare të Kosovës flasin se zgjedhjet e reja në Kosovë mund të mbahen në muajin qershor të këtij viti, por ng
KQZ rrëzon kërkesën e maxhorancës, s’ka shtyrje afati për regjistrim KQZ ka vendosur të mos e marrë fare në shqyrtim kërkesën e PS dhe LSI për të shtyrë me tetë ditë afatet e regjistrimit t
LIVE/ A do e pranojë KQZ kërkesën e PS-LSI? (VIDEO) KQZ pritet të marrë sot vendimin në lidhje me kërkesën e PS-LSI mbi shtyrjen e afatit të rregjistrimit në zgjedhje për k
PD letër KQZ-së: Mos pranoni kërkesën e PS-LSI për shtyrjen e afatit... Koalicioni Opozitar, përmes një letre të nënshkruar nga kreu i grupit parlamentar të PD, Edi Paloka, ka sjellë në vëmend
Shpërthen kryetari i KQZ-së: S’jam i dashuri i asnjë partie, zgjedhjet shtyhen nëse... Kryetari i KQZ-së Denar Biba në një intervistë në emisionin “Tonight” me Ilva Tare, ka folur për zgjedhjet e 18 qershori
A do të marrë pjesë PD në zgjedhjet e Kavajës? Ja afati i fundit që i vendos KQZ-ja Partia Demokratike dhe aleatët e saj kanë bërë me dije se nuk do të marrin pjesë në zgjedhjet e 18 qershorit por do të
Pas Fullanit, edhe Dëshira Subashi merr 37 paga dëmshpërblim Pas Ardian Fullanit ish-guvernatorit të Bankës së Shqipërisë që u dëmshpërblye me 56 paga mujore nga gjykata administrat
Pas bojkotit të opozitës, KQZ shpall kërkesën për anëtarë apo sekretarë të KZAZ-ve Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, në zbatim të Kodit Zgjedhor dhe akteve të KQZ-së në fuqi, shpall kërkesën për shtetasit
Opozita ultimatum KQZ-së: S’ka zgjedhje pa qeveri teknike (FOTO LAJM) Pavarësisht se kreu i PD-së Lulzim Basha ditën e sotme deklaroi se nuk është qëllimi i protestës bojkoti i zgjedhjeve, p
DEBATET/ “O çerr, o toç”, sherr dhe fyerje mes anëtarëve të KQZ pas largimit të Prengës Gjatë mbledhjes së djeshme në KQZ ku Armando Prenga dorëzoi në mjënyrë vullnetare mandatit, kanë ndodhur përplasje, akuz
Dorëzoi mandatin për t’i shpëtuar dekriminalizimit por Prenga do të kandidojë sërish… Armando Prenga ditën e djeshme ka dhënë dorëheqjen nga mandati i fituar në qarkun e Lezhës duke i mbyllur rrugën KQZ-së