999 rezultate për

kqz-

Konfigurimi i KQZ-së së re: Opozita i propozon PS-së formulën e tretë Opozita ka propozuar formulën e tretë për mënyrën se si do të mund të bëhet zgjedhje e trupës së anëtarëve të KQZ-së re.
Mbledhja pa konsensus për KQZ-në, Gjiknuri: Opozita po reflekton! "Mazhoranca garanton që përfaqësuesit apo ekspertët që do të konkurrojnë për këto pozicione të KQZ-së, qoftë rregullator
Nuk ka marrëveshje! Gjiknuri: PD kërkon të kthehet KQZ-ja aktuale! Pas mbledhjes së Këshillit Politik, bashkëkryetari socialist për reformën zgjedhore Damian Gjiknuri, tha në një prononci
"Më bëj deputet!", letra e çuditshme që ka mbërritur pranë KQZ-së (FOTO LAJM) KQZ ka protokolluar ditën e sotme një shkresë të cuditshme. Eshtë pikërisht një kërkesë e qytetarit Tasim Emin Mehmet
Betohen sot para presidentit Thaçi anëtarët e rinj të KQZ-së Dhjetë anëtarët e rinj të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve pritet që të betohen gjatë ditës para presidentit të Kosovës,
KQZ-ja pranon edhe 392 pako me fletëvotime nga diaspora Pas gati dy muajsh, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka pranuar edhe 392 pako fletëvotime nga diaspora. Zëdhënësi i Kom
Flasin nga VV dhe LDK, në këtë ditë do ndodhë takimi Kurti-Mustafa Përkundër vullnetit për bashkëqeverisje, tashmë kanë kaluar dy javë nga takimi i fundit mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Li
KQZ-ja në Kosovë, e para në rajon për vonesën Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë, ka hyrë në muajin e dytë që prej mbajtjes së zgjedhjeve parlamentare më 6 teto
Rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit do të shpallen në këtë orë nga KQZ-ja Komisioni Qendror Zgjedhor, sot, në orën 10:30, do t’i shpallë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve që janë mbajtur pa
Nesër KQZ-ja shpall rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve në Kosovë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur se nëse nuk ka ndodnjë ankesë në PZAP dhe Gjykatën Supreme, atëhërë nesë
Ankesat e partive shtyjnë rezultatet përfundimtare LVV-ja i drejtohet sërish Supremes për votat e diasporës. Ankesat e tilla, sipas njohësve të çështjeve politike, po vono
KQZ-ja ende nuk ka një datë për shpallen e rezultateve përfundimtare Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ende nuk ka një datë për shpallen e rezultateve përfundimtare. Ndonëse po bëhen
Nis mbledhja e KQZ-së, çfarë do të vendoset për Kajmakun Ka nisur mbledhja e KQZ-së për shqyrtimin e ccështjes së kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku. Kajmaku ka zgjedhur t
PD kërkesë urgjente KQZ-së për shkarkimin e Agim Kajmakut Partia Demokratike i ka kërkuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të vendosë pa vonesë për shkarkimin e Kryetarit të Bash
Zyrtarët e KQZ-së me rroba speciale për numërimin e votave nga Serbia Zyrtarë të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve dhe ekspertë të forenzikës kanë hapur pas 10 ditëve dyert e sallës në Minist
Shkojnë në rinumërim edhe 530 vendvotime Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të vendosë sot për kërkesën e Qendrës për Numërim dhe Rezultate për rinumërim të v
Helmimi i punonjësve të KQZ-së, reagon LVV Lëvizja Vetëvendosje përmes një shkrimi ka reaguar për helmimin e punonjësve të KQZ-së, duke thënë e quajtur shqetësuese
Helmimi i zyrtarëve të vet, KQZ: Ende nuk e dimë çfarë ka ndodhur Kryeshefi i ekzekutiv i sekretariatit të KQZ-së, Enis Halimi ka vizituar vendin ku janë helmuar zyrtarët e KQZ-së, ku ka
KQZ rinumëron 95 kuti E plotësuar: Burim Ahmetaj nga QNR ka thënë se është duke vazhduar rinumërimi i vendvotimeve. Deri në ditën e djeshm
Përfundon numërimi i votave, të dhëna zyrtare nga KQZ Numërimi i fletëvotimeve në vendvotime është përmbyllur mbrëmë, por vetëm procesimi i të dhënave nuk është bërë akoma pë