999 rezultate për

kosto

Në Kinë punën e kamarierëve e bëjnë robotët (FOTO-LAJM) "Vajza ime më kërkoi të shpikja diçka. Asaj nuk i pëlqejnë punët e shtëpisë." Kështu shprehet Song Yugang, pronar i një
Si duhet ta përballojë perëndimi Rusinë?* Nga Fareed Zakaria Veprimet e forcave proruse, që me sa duket janë fajtore për rrëzimin e një avioni me pasagjerë, në
Gruevski, "diktatori i vogël"! Nikola Gruevski është kryeministri më jetëgjatë në të gjithë historinë e Republikës së Maqedonisë, që kur ajo e shpalli
Biznesi kërkon shkrirjen e Drejtorisë së Apelimit tek tatimet Biznesi kërkon shkrirjen e Drejtorisë së Apelimit tek tatimet, pasi gjykon se kjo strukturë nuk zgjidh çështjet e adresu
Titaniku do te rikthehet sërish në lundrim (FOTO-LAJM) Miliarderi i industrisë së minierave Clive Palmer po ndërton anijen kopje të Titanikut.Sipas Daily Mail ndërtimi i Titan
Cani: Borxhi publik arrin 70 përqind Ministri i Financave Shkëlqim Cani gjatë raportimit në komisionin parlamentar të ekonomisë u shpreh sot se rritja ekonom
Ligji për gjedhjet nuk ka kosto buxhetore shtesë Ligji për zgjedhjet e përgjithshme në Kosovë nuk jep kosto shtesë buxhetore, përveq asaj që është parashikuar nga instit
Të ndërtosh shtëpinë e ëndrrave me 9 mijë dollarë (FOTO-LAJM) Një burrë në Tajlandë ka ndërtuar një shtëpi të vogël për vetëm 6 javë dhe me një vlerë në total prej 9 mijë dollarë. S
Mbetjet ushqimore, zgjidhje për biznesin fason Shoqata “Albanian Food Industry” AFI – Përfaqësuese e bizneseve të industrisë ushqimore ka falënderuar administratën dog
Gruaja e mbuluar nga tumoret (KUJDES pamje te renda) Familja përzë nga shtëpia një 46-vjeçare indoneziane e cila është e mbuluar në të gjithë trupin me tumore. Sarotin vuan
Shërbimi postar me biçikletë Posta Shqiptare ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për të evituar të qëndruarit në trafik dhe derguar në kohe letrat në d
Kompleksi “Jon”, 1.8 milionë euro kostoja e ndërtimiot Kompleksi “Jon”, i ndërtuar në zonën e Ujit të Ftohtë në Vlorë, ka një faturë prej 2.5 miliard lekë të vjetra ose 1.8 mi
Hoxha: Qeveria të subvencionojë transportin publik, jo kosto mbi qytetarët” Në konferencën kombëtare të transportit qytetas, drejtoresha e Transportit në Bashkinë e Tiranës, Nereida Hoxha i ka kër
Kostovski pranon sfidën për t'u bërë president Ish-kryetari i qytetit të Shkupit dhe biznesmeni i njohur Trifun Kostovski ka deklaruar se është i gatshëm të pranojë sf
Bayern rrëmben fenomenin 17-vjeçar kroat (VIDEO) Edhe pak muaj pritje dhe Pep Guardiola mund të ketë Messin e tij. Nuk është Lionel Messi që është super i blinduar te Ba
Kompani me kosto më të ulëta operojnë në tregun shqiptar të aviacionit Kompani me kosto të ulëta pritet të operojnë në tregun shqiptar të aviacionit. Gjatë diskutimeve në Kuvend, për ratifiki
Kim shet nën kosto unazën e fejesës (FOTO LAJM) Kim Kardashian shiti unazën e fejesës nga ish bashkëshorti i saj për 749,000 dollar në një ankand. Ish bashkëshorti i Ki
iPhone 5s kushton vetem 200 dollare Është viti i parë që Apple nxjer dy telefona te rinj njekohesisht sic ishte iPhone 5S dhe iPhone 5C. Telefoni i ri iPho
Pushime të lira në Rivierë? Provoni Shqipërinë! (FOTO-LAJM) Edhe pse tashmë sezoni turistik është drejtë mbylljes, riviera shqiptare vlerësohet nga gazetarët e huaj si një nga dest
Prishtina, qytet edhe për mësues e mjekë (FOTO-LAJM) Sot, Lëvizja VETËVENDOSJE dhe kandidati i saj për kryetar komune Shpend Ahmeti prezantuan politikën programore për Prish