999 rezultate për

kosto

Rusi/ Në 2020 udhëtimi drejt hënës, çmimet marramendëse Në vitin 2020 me anijen e modifikuar Soyuz një numër i kufizuar turistësh do të kenë mundësinë të udhëtojnë drejt hënës.
Reforma në Drejtësi, Rama: Dështimi do të sjellë kosto të pallogaritshme Kryeministri i vendit, Edi Rama gjatë konferencës me ambasadorët e Shqipërisë, është shprehur se çdo arritje e vendit ku
Kosto e jetesës/ Tirana më e shtrenjta në rajon Ndonëse Shqipëria renditet ndër 20 qytetet më të lira në botë, sërish ajo mbetet më e shtrenjta në rajon. Të dhënat jepe
Rama: Stadiumi pa kosto për buxhetin Kryeministri i vendit, Edi Rama, si një prej mbështetësve kryesorë për ndërtimin e stadiumit të ri kombëtar, ishte i pra
Ja Top 11 yjet që mund të transferohen "falas" (FOTO LAJM) Merkato e verës është një mundësi e artë për të bërë goditje me kosto të ulëta madje, edhe pa asnjë të tillë. Specia
Top 11 yjet që mund të transferohen falas në verë (FOTO LAJM) Me mbylljen e kampionateve pas disa javësh do të hapet edhe merkatoja për sezonin e ardhshëm. Klubet e mëdha janë në kër
Rama: Sakrificë dhe kosto për Reformën në Drejtësi Kryeministri Rama ka deklaruar se reformat e suksesshme dhe ata që i udhëheqin ato, sulmohen më shumë në përpjekje për t
Rikthimi i kontrolleve në kufi, kosto e lartë ekonomike për BE Rikthimi i kontrolleve kufitare brenda Bashkimit Europian shoqërohet me një kosto të lartë ekonomike për vendet e Unioni
Dhëmbë të bardhë, ja mënyra e duhur! Dhëmbë të bardhë janë dëshira e secilit nga ne prandaj është e rëndësishme që ne të kujdesemi. Çdo njëri prej nesh dëshi
5 mbrojtësit që pritet të zëvendësojnë Terry-in (FOTO LAJM) John Terry do t'i thotë lamtumirë Chelseat në fund të këtij sezoni, pasi Blutë e Londrës vendosën për t'i mos rinovuar k
Kamerat e sigurisë në pallate e biznese, LSI dhe PD bllokojnë ligjin Lëvizja Socialiste për Integrim dhe Partia Demokratike kanë bllokuar dje në Komisionin e Sigurisë miratimin e projektlig
"Çmenduria" e Van Gaal, 250 mln paund për 15 lojtarë (FOTO LAJM) Luis Van Gaal është një trajner që i pëlqen t'i bëjë gjërat siç i dëshiron vetë ai. Strategu holandez zëvendësoi Moyes m
Programi i strehimit/ Ja kriteret për familjet që do përfitojnë në Tiranë Bashkia e Tiranës edhe këtë vit e ka programuar buxhetin që do të japë për programin e strehimit. Po kush do të jenë kri
Fellaini në Serinë A te ... Administratori deleguar i Milanit, Adriano Galliani, po tenton për t’i sjellë trajnerit Mihajloviç një mesfushor i cili
Stavileci: Me "Kosovën e Re" rryma shtrenjtohet për 28% Ndërtimi i Termocentralit “Kosova e Re” që fillon në pranverë të vitit 2017, nuk do të ketë kosto për buxhetin shteti, p
Kërkojnë ta bëjnë biletën e urbanit 70 lekë, ja si ia kthen Veliaj Përmes një letre dërguar Bashkisë së Tiranës, Shoqata e Transportit Qytetas kërkon që çmimi i biletës së transportit urb
Alarm për ushqimet e skaduara, ja si falsifikohet data e skadencës (VIDEO) Gjithmonë e më tepër po shtohet frika për ushqimet e skaduara, ndërsa qytetarët në jo pak raste kanë postuar video në rr
Ja sa është kostoja e makinave të kryeministrit dhe ministrave Shqiptarëve iu kushton 636 mijë euro në vit shoqërimi i kryeministrit dhe ministrave me makina nga Garda e Republikës.
Kostovoski paralajmëron formimin e një lëvizjeje multietnike Biznismeni Trifun Kostovski paralajmëron për formimin e një lëvizjeje të re në Maqedoni. Sipas tij, kjo lëvizje do të
Kostoja e ndërtimeve është rritur me 0,5% Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar "Indeksin e Kostos së Ndërtimit" për vitin 2015. Indeksi i tërësishëm i